Máte půjček plnou hlavu a už vážně nevíte, kterou splátku hradit dřív? Rodinný rozpočet vám nevychází natolik, abyste dokázali dostát všem svým závazkům? Pak je nutné celou situaci podchytit včas. Pokud byste totiž přestali půjčky platit a pravidelná úhrada splátek by tak začala přerůstat v dlužnou částku, absolutně ničím si nepomůžete. Spíš naopak. V prvé řadě si uvědomte, že nesplácení navýší vaši původní vypůjčenou sumu o další úroky z prodlení a sankční poplatky, takže v konečném výsledku se vám původní půjčka několikanásobně prodraží. V extrémním případě může dojít až na exekuci vašeho majetku, kdy se k tomu všemu přidají ještě poměrně tučné náklady exekučního řízení. Všechny tyto zbytečné problémy si můžete ušetřit, pokud situaci podchytíte včas a nebudete hrát roli mrtvého brouka. Vždy se nabízí možnost konsolidace půjček, která dokáže vašemu rodinnému rozpočtu výrazně ulevit. Díky ní nejenže ušetříte, ale hlavně budete mít veškeré své finanční záležitosti pod kontrolou. Konsolidaci půjček využívá řada klientů úvěrových společností třeba i tehdy, když chtějí sjednat další půjčku. Je to mnohem efektivnější než si vyřizovat úplně novou půjčku, jejíž schválení se opět odvíjí i od informací z centrálního registru klientských informací o vašich dalších závazcích.

Chci půjčit

Co znamená konsolidace půjček

Pojem konsolidace půjček neznamená nic jiného, než sloučení všech stávajících půjček a úvěrů do jednoho úvěrového produktu. Tím vznikne úplně nová půjčka se zcela novými podmínkami, které si přizpůsobíte svým aktuálním potřebám. Snížíte si dle potřeby měsíční splátky a prodloužíte dobu splatnosti. Současně vám společnost může nabídnout lepší úrokovou sazbu, takže v konečném výsledku vás nová půjčka vyjde podstatně levněji. Konsolidaci půjček lze však provést jen za podmínky, že jednotlivé splátky půjček nepřerostly v dlužnou částku a nejsou tedy po termínu splatnosti. Dluhy totiž už konsolidací nezachráníte, pak už by vám zbýval snad jen osobní bankrot. Z toho důvodu je nezbytné na nic nečekat a jednat hned, jakmile zjistíte, že už prostě splácet nezvládáte. Když mají lidé díru v rozpočtu a často nevědí co hradit dřív, splátky půjček jsou většinou až na posledním místě. A to je právě chyba. Tím se zbytečně díky sankcím připravujete o další peníze.

Co můžete konsolidovat

V dnešní době je zcela běžné, že řada rodin platí hypotéku, leasing na auto, používá kreditní kartu a má třeba spotřebitelskou půjčku. Všechny tyto půjčky jsou spojeny nejen s úrokovou sazbou , ale také s různými poplatky, které musíte zaplatit za sjednanou půjčku. To máte například, poplatek za schválení úvěrové smlouvy, posílání měsíčních výpisů, samotnou transakci peněžních prostředků, atd. Když sečtete dohromady tyto jednotlivé položky u každé půjčky, dají vám nemalou sumu. Možná vás až překvapí, že se nejedná jen o drobné stovkové položky, ale částky jdou až do tisíců. A spočítejte si , kolik to hodí třeba za rok. A ty peníze platíte přesto, že nemusíte. Přitom konsolidovat můžete jakékoli bankovní i nebankovní úvěrové produkty bez výjimky, což v praxi znamená, že bez problému sloučíte splátky hypotéky a dluhy z kreditních karet se spotřebitelskou nebankovní půjčkou. Tím vznikne jedna jediná půjčka, za kterou budete platit poplatky jen jednou. Kromě toho si můžete i nový úvěr navýšit, takže získáte ještě potřebné peníze navíc.

Sjednat půjčku

Jak provést konsolidaci půjček

Konsolidaci půjček provádí řada úvěrových společností a jejich rozsáhlou nabídku jednoduše naleznete především v prostředí internetu. Zde pomocí online srovnávače půjček si po zadání vašich kritérií naleznete vhodného poskytovatele. Online srovnávač půjček vám ihned přehledně zobrazí nabídky různých úvěrových společností a vy tak okamžitě zjistíte podmínky, za jakých je půjčka poskytnuta. O konsolidaci půjček potom požádáte přímo na konkrétním webovém portále. K tomuto účelu je zde už pro vás předem připravený jednoduchý formulář, ten vyplníte, zadáte své identifikační a kontaktní údaje a stručně popíšete půjčky, které chcete zahrnout do konsolidace. Žádost odešlete a ta je okamžitě vyhodnocena plně automatizovaným systémem, který vás obratem informuje o schválení úvěru. Je-li vám konsolidace půjček schválena, pak jste neprodleně kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti, se kterým se dohodnete na podrobnostech. Počítejte s tím, že bude nutné doložit podklady k jednotlivým půjčkám, to znamená smlouvy, datum poslední splátky, atd. Jestli dáte přednost osobní komunikaci na pobočce a nebo vše vyřídíte rychlou elektronickou cestou, je už na vás. Možné je cokoli. Nový poskytovatel půjčky na základě informací o vašich stávajících půjčkách a úvěrech vyplatí veškeré vaše závazky u daných subjektů a celkovou částku převede do nové půjčky jejíž splácení bude probíhat za nově ujednaných podmínek. Pokud chcete, není problém si nový úvěr ještě navýšit. Měsíční splátky si přizpůsobíte svým potřebám nebo případně odložíte na určitou dobu, prodloužíte dobu splatnosti a vyjednáte třeba lepší úrokovou sazbu. Není výjimkou, že vám nová společnost nabídne třeba i další benefity navíc.

Konsolidace pro každého

Sloučením všech půjček do jednoho úvěrového produktu můžete jen získat a je na vás, zda zvolíte bankovní či nebankovní společnost. Jen v případě nebankovních subjektů bude pro vás díky benevolentním podmínkám celá situace mnohem snazší než v bance. Obzvlášť v případě, jestliže máte například záznam v registru dlužníků nebo z pohledu banky nedostačující příjmy. O konsolidaci půjček tedy mohou požádat i klienti, kteří momentálně nedisponují pravidelným příjmem ze zaměstnání, jsou třeba v evidenci úřadu práce, pobírají nemocenskou nebo mají jen příjmy z brigády. Do tohoto okruhu spadají rovněž matky na mateřské, důchodci, studenti, začínající podnikatelé, apod. Z toho tedy vyplývá, že konsolidace půjček je vhodná prakticky pro každého.

Půjčku si vždy sjednejte u velké certifikované společnosti, která dodržuje zásady zodpovědného půjčování a půjčky poskytuje s férovými podmínkami na základě jasné a transparentní smlouvy.