Chybí vám akutně nějaká koruna v peněžence? Spravilo by to alespoň pár tisícovek? Pak si nemusíte rovnou sjednávat vysoký bankovní úvěr, ale můžete si pořídit i malou půjčku. Myslíte, že vám to vyřizování nebude stát za to? Pak asi nevíte, že u malé půjčky se nejedná o žádnou dlouhodobou záležitost a peníze máte připsány na účet doslova do pár minut. Byli jste v bance a tam vám řekli, že nic takového nemají? Tak to jste zvolili špatnou adresu. Půjčku na krátkou dobu rozhodně nehledejte u bankovních ústavů, ty se zaměřují na daleko vyšší spotřebitelské půjčky, úvěry a hypotéky. Navíc, vyhovět náročným podmínkám bankovního úvěru není jen tak, a tak byste stejně možná narazili na překážku. V bance si prolustrují každého žadatele a kromě toho stanoví vaši bonitu také na základě dokladu o příjmu. Pokud právě nevyděláváte a máte třeba jen sociální dávky, mateřskou, důchod, stipendium a tudíž i hluboko do kapsy, nejste pro banku považováni za důvěryhodného klienta a takovým lidem zpravidla žádost o půjčku zamítnou. Avšak bankovní domy nejsou jedinou institucí na trhu, kde si můžete sjednat půjčku. Daleko lepší a příznivější podmínky se vám nabízí u nebankovních společností, které jsou připraveny vám pomoci v jakoukoli denní či noční dobu. Jak je to možné?

Efektivní nebankovní půjčka

Pokud se u vás objeví naléhavá potřeba financí, je nutné tuto situaci řešit okamžitě. K čemu by vám byla půjčka, kterou byste vyřizovali týden? Peníze musíte mít hned teď, jinak vše postrádá svůj smysl. Tohoto faktu jsou si plně vědomi zejména nebankovní společnosti, které jsou připraveny pružně reagovat na jakýkoli naléhavý nedostatek financí. Nebankovní půjčku si dokážete sjednat stejně rychle jako kdybyste napsali krátký email. Tato extrémní rychlost je dána obzvlášť tím, že je možné si vše vyřídit kompletně na internetu. Nemusíte chodit nikam na pobočku, vyplňovat stohy papírů, čekat na schválení žádosti s nejistým výsledkem, atd. U nebankovního sektoru hned víte na čem jste. Jakmile podáte žádost, obratem do několika málo minut víte výsledek, buď vám půjčku přiklepnou nebo máte smůlu. Rychlost, s jakou se žádosti o úvěr vyhodnocují, je dána tím, že společnosti používají ke zpracování plně automatizovaný systém, který je v činnosti po dobu 24 hodin. Z toho důvodu je také možné o půjčku požádat kdykoli, třeba i během víkendu nebo ve svátek. Vzhledem k tomu, že vše probíhá jen rychlou elektronickou cestou, peníze máte k dispozici ještě týž den, kdy o půjčku požádáte.

Chci půjčku

Malá půjčka na krátkou dobu

Malé půjčky jsou mezi klienty nebankovních společností velmi často využívané, protože slouží jako okamžitý zdroj peněžních prostředků. Spolehnout se na ně můžete kdykoli. Vždyť žádost o půjčku si můžete nechat předschválit, to znamená že podáte na webových stránkách poskytovatele žádost a jakmile je vám půjčka přiklepnuta, obdržíte na mobilní telefon SMS zprávu s vyrozuměním o schválení a zároveň unikátní kód, který využijete až budete chtít půjčku vyplatit. Když pak nastane situace, že velmi rychle potřebujete peníze, stačí, když odešlete speciální SMSku s kódem, případně jej zadáte zpětně do systému a nebo o vyplacení požádáte prostřednictvím sociální sítě. Následně poté jsou peněžní prostředky ihned převedeny na bankovní účet nebo vyplaceny v hotovosti. I druhá alternativa je velmi pružná. Některé společnosti vyplácí peníze například na platebních terminálech trafiky nebo čerpací stanice. Přitom peníze jsou připraveny k vyzvednutí stejně rychle jako kdyby se jednalo o klasický bankovní převod. Takový komfort při vyřízení půjčky jistě oceníte. Nemusíte nikam chodit na pobočku, stát ve frontě a ztrácet tak svůj drahocenný čas. Půjčku si tímto způsobem sjednáte kdekoli, kde se připojíte k internetu a  máte po ruce mobilní telefon. Samozřejmě, že i internet v mobilu všechno daleko více zjednodušuje.

Půjčka pro každého

Možná to na první pohled vypadá, že nebankovní společnosti půjčí doslova ihned každému, kdo si o půjčku požádá. Avšak všeho s mírou. Je sice pravda, že nebankovní společnosti jsou k žadatelům podstatně více benevolentní než banky, ale to neznamená, že každý jedinec s několika exekucemi na krku a zadlužený až po uši si může brát jednu půjčku za druhou. Kdepak, tak jednoduché to zase není. Každá finanční společnost si musí dopředu ověřit platební schopnost žadatele, ale je zcela na ní, jak to učiní. Proto některé společnosti nahlíží do registru dlužníků a na základě zjištěných informací se rozhodují. Jiné dokážou vaši případnou evidenci v registru tolerovat, obzvlášť v případě, kdy máte veškeré své závazky již uhrazeny a vaše jméno zde přetrvává jen z důvodu nutnosti několikaleté evidence. Jiné společnosti zase vyžadují doklad o příjmu, avšak i ten může mít rozličnou podobu. Někdo nekompromisně trvá na potvrzení ze zaměstnání, případně si sám ověří vaše příjmy na mzdové účtárně firmy, kde pracujete, jiný si vystačí s jakýmkoli pravidelným měsíčním příjmem. Může se jednat o výplatu podpory v nezaměstnanosti, mateřské, důchodu, sociálních dávek, stipendia, atd. Prostě podle toho, v jaké momentální situaci se právě nacházíte, zvolte vhodného poskytovatele. S jeho výběrem vám mohou pomoci i různé online srovnávače a kalkulátory půjček na internetu, kde si zároveň můžete porovnat výhodnost jednotlivých úvěrových produktů. Někde vám nabídnou lepší úrokovou sazbu, jinde další benefity navíc. Avšak v zásadě platí, že i u půjček na krátkou dobu je každá žádost posuzována individuálně a většinou je riziko poskytnutého úvěru vyváženo vyšší úrokovou sazbou.

Půjčka sjednaná jen pár dní nebo týdnů spadá do kategorie nebankovních mikropůjček, které se vyznačují svými specifickými podmínkami. Půjčit si můžete třeba jen pětistovku do výplaty a nikomu nemusíte sdělovat na co vyplacené peněžní prostředky využijete. Tak malou půjčku máte ihned k dispozici ať už na bankovním účtu a nebo v hotovosti. U některých společností se můžete setkat například s možností půjčky na 14 dnů úplně bez poplatku, to znamená, že nezaplatíte ani o korunu víc. Splatíte přesně tolik, kolik jste si půjčili. Ale v opačném případě narazíte na velmi tvrdé sankce.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.