Potřebujete koupit novou dodávku a nemáte dostatek volných finančních prostředků? Pak financujte koupi vozu prostřednictvím leasingu. Během několika málo minut bude sepsán návrh leasingové smlouvy a samotný proces schvalování na leasingové společnosti nepotrvá déle než 30 minut. Leasing vás zbaví finančních starostí, je jednoduchý a rychlý a ještě přitom ušetříte hotovost pro jiné investiční záměry.Jednotlivé měsíční splátky jsou přizpůsobeny vašim možnostem a požadavkům a jsou po celo dobu trvání smlouvy neměnné. Sami si určíte dobu splácení, ta je zpravidla od 1 roku až do 7 let. Pro případ platební neschopnosti z důvodu nemoci či ztráty zaměstnání je možno i splátky pojistit, tzn. že pojišťovna hradí plnou výši splátek a nevyžaduje je zpětně po zákazníkovi. Pokud podnikáte, pak je při pořízení nové dodávky určitě nespornou výhodou snížení daňového základu. Jako podnikatel si samozřejmě využitím leasingu zkrátíte dobu odepisování vozu a po třech letech můžete vyměnit starý vůz za nový. Výše akontace je závislá na ceně vozu, značce a jeho stáří. Sjednává se v rozmezí 0% – 80% z ceny vozidla, avšak minimální financovaná částka musí být 25 000 Kč.

Leasing bez registru

Každý autorizovaný prodejce aut nebo autobazar spolupracuje s jistou finanční společností, která leasing poskytuje. Jednotlivé finanční instituce a leasingové společnosti mají přístup jak k nebankovním, tak i bankovním registrům dlužníků, nejznámější z nich je např. Solus a tím jsou informováni o celé finanční historii svých klientů. Jestliže máte záznam v některém z uvedených registrů, nemusíte se ničeho obávat. Existují společnosti, jež do těchto databází nenahlížejí, případně, ikdyž zjistí, že zde máte záznam, přesto vám poskytnou finanční prostředky na pořízení nového vozu. Dokonce nevyžadují ani doklady o výši vašeho příjmu. Případný záznam v registru tedy není pro vás žádnou překážkou k získání leasingu.

Pro sjednání leasingu na dodávku jako fyzická osoba budete potřebovat:

  • platný občanský průkaz + druhý doklad totožnosti ( pas, řidičský průkaz, rodný list)
  • fakturu za provoz vašeho mobilního telefonu, případně pevné telefonní spojení

Pro sjednání leasingu na dodávku jako podnikatelský subjekt budete potřebovat:

  • platný občanský průkaz + druhý doklad totožnosti osoby oprávněné za firmu jednat
  • pevné telefonní spojení nebo fakturu za provoz mobilního telefonu
  • číslo bankovního spojení podnikatelského subjektu
  • živnostenský list nebo výpis z obchodního rejstříku
  • u plátců DPH osvědčení o registraci

Dodatek k leasingu

Jako součást leasingové smlouvy si můžete rovnou sjednat povinné ručení a havarijní pojištění se slevou maximálně 50%. Pojistné se hradí v měsíčních splátkách a jeho sazba, přestože se každý rok navyšuje, je po celou dobu platnosti leasingové smlouvy neměnná.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.