GoldMag.cz

Vyzkoušejte magazín o půjčkách, hypotékách a penězích.

Nebankovní půjčky ihned

Půjčte si pohodlně online z vašeho domova až 600 000 Kč ihned.

Nebankovní půjčky

bez registru a zástavy i pro problémové klienty

Zaskočily vás nečekané výdaje? Nenechte se převálcovat finančními problémy a sjednejte si rychlou a hlavně levnou půjčku. Jenomže, jaká to je vlastně levná půjčka? Mnoho lidí vám odpoví, že samozřejmě ta s nejnižšími poplatky. Avšak jen málokdo už víc, co určuje celkovou cenu za půjčku. Nelze se řídit jen samotnou výší úrokové sazby, ale o konečné ceně půjčky vám mnohdy daleko víc víc řekne RPSN neboli roční procentní sazba nákladů. Tento ukazatel v sobě zahrnuje nejen úrokovou sazbu, ale zároveň i veškeré poplatky spojené s poskytnutím úvěru. A těch někdy není zrovna málo. Proto jej jako spotřebitel při hledání vhodné půjčky nikdy nepřehlížejte. S jeho pomocí se lépe a snadněji orientujete na nepřehledném trhu půjček, jelikož jednotliví poskytovatelé půjček mají zákonnou povinnost uvádět jej u každého úvěrového produktu. S výběrem nejvhodnější půjčky vám mohou výrazně pomoci různé online srovnávače a kalkulátory půjček na internetu. Zde si na příslušných webových stránkách zadáte jen vaše konkrétní požadavky na půjčku a ihned se před vámi objeví rozsáhlý seznam evidující všechny aktuálně dostupné půjčky na trhu. Lehce si už pak porovnáte, která půjčka je pro vás nejlevnější a nejvýhodnější.

Kolik stojí půjčka?

Všeobecně se nedá určit žádná cena, kterou za vypůjčené peníze zaplatíte, proto také nelze říci, která půjčka je levná a která drahá. Úroková sazba není jediným měřítkem ceny úvěru, daleko víc vám řekne údaj RPSN. Ten v sobě ukrývá veškeré náklady s půjčkou spojené. Často zaplatíte poplatek za posouzení úvěrové žádosti, poplatek za uzavření smlouvy, správu úvěrového účtu, poplatek za vedení účtu a samotnou transakci peněžních prostředků, pojištění proti neschopnosti splácet, atd. Vidíte sami, že se to poplatky u takové půjčky jenom hemží a když je všechny sečtete dohromady, pak jednoduše zjistíte o kolik převyšují vámi vypůjčenou sumu. A k tomu si připočítejte ještě úroky. Z toho důvodu se určitě vyplatí věnovat výběru půjčky dostatečnou pozornost. Nejenže musíte uvážit své reálné možnosti, ale posoudit také veškeré parametry poskytnutého úvěru. Teprve na základě těchto informací si pak můžete říci, zda je půjčka pro vás levná či nikoli.

Sjednat půjčku

Půjčka bez poplatku

I finanční služby využívají možnosti internetu v největší možné míře, a tak v dnešní době není problém sjednat si půjčku jen online. Takové půjčky jsou doménou zejména nebankovních společností, pro něž je rychlost a snadná dostupnost pro klienta prvořadým kriteriem. Nebankovní půjčky jsou poskytovány bez poplatku předem a není výjimkou, že některé společnosti se snaží zákazníky přilákat i na takové finanční produkty, které vám poskytnou půjčku zcela zdarma. Převážně se jedná o malé půjčky z kategorie rychlých mikroúvěrů. Když si například půjčíte jen pár tisícovek a vrátíte je třeba do 14 dní, získáte celý úvěr zcela zdarma, bez jakéhokoli poplatku. To v praxi znamená, že splatíte přesně tolik, kolik jste si půjčili, ani o korunu víc. Avšak riziko takto poskytnutého úvěru je na druhou stranu vyváženo třeba kontrolou registru dlužníků nebo doložením příjmu ze zaměstnání. Každá společnost si žadatele o půjčku prověří jiným způsobem, proto musíte pro sebe nalézt takového potenciálního věřitele, jehož podmínky naplníte úplně hravě.

Rychlá online půjčka

Chcete-li okamžitě doplnit chybějící finanční prostředky, ať už na účet a nebo v hotovosti, není nic rychlejšího, než právě online půjčka. Vše si vyřídíte sami doma na internetu, nemusíte nikam na pobočku a dokládat stohy papírů k úvěrové žádosti. Online půjčka se obejde bez jakýchkoli formalit a na žadatele neklade prakticky žádné nároky. Žádost podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde má podobu jednoduchého formuláře. V něm vyplníte jen své identifikační údaje, telefonní číslo, emailovou adresu a posuvníkem si zvolíte kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem, takže vy jjste obratem informováni o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, následně ihned peníze odchází na váš bankovní účet a nebo jsou připraveny k vyzvednutí v hotovosti. Nikde neplatíte žádné poplatky předem a dokonce ani neprobíhá klasický převod s jednou korunou, který některé společnosti využívají k ověření bankovního účtu. Taková rychlá půjčka je pro klienty okamžitým zdrojem financí a její splatnost se pohybuje od několika dnů až po jeden měsíc. Samozřejmě, že od toho se odvíjí i celková výsledná cena za půjčku. Existují nebankovní společnosti, které nabízí klientům první půjčku zdarma. Pokud pak žádáte o půjčku opakovaně a předchozí úvěr jste řádně a včas splatili, může vám společnost úvěr navýšit. Schvalování každé žádosti probíhá s přihlédnutím k individuálním okolnostem žadatele, a proto máte vždy možnost vyjednat si půjčku za co nejlepších podmínek právě pro vás.

I sankce jsou součástí půjčky

Při sjednání půjčky se lidé většinou zaměřují jen na úrokovou sazbu a dobu splatnosti, a třeba sankčním poplatkům nevěnují téměř žádnou pozornost. V prvé řadě jim jde především o to, aby půjčku vůbec získali, a tak i tuto ne zcela zanedbatelnou část ceny půjčky opomíjí. Jenomže, nikdy nevíte do jakých problémů se můžete dostat se splátkami a pak se třeba nestačíte divit, na jak tvrdé podmínky jste podepsáním úvěrové smlouvy přistoupili. Velmi často se jedná o poplatek za opožděnou platbu, sankce z prodlení, poplatek při mimořádné splátce či předčasném splacení celého úvěru, atd. Proto se při výběru půjčky zajímejte i o tyto parametry, které vám v některých případech mohou půjčku zbytečně prodražit. Na druhou stranu ale existuje i řada benefitů a akčních nabídek, jež rozhodně stojí za to využít.

Levná půjčka je každá půjčka, která dokáže splnit veškeré vaše představy a její splacení nijak nenaruší váš zaběhnutý domácí rozpočet. Pokud už nějakou půjčku splácíte a připadá vám, že se stále většími obtížemi, pak můžete využít možnosti refinancování úvěru, případně konsolidace půjček. I tímto způsobem dokážete v domácím rozpočtu ušetřit nemalé peníze.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.