Máte v ruce čerstvý živnostenský list a plni nadšení se chcete vrhnout na podnikání? Přemýšlíte, jak úspěšně proplout různými úskalími, které nejedna podnikatelská aktivita přináší? Abyste svůj byznys naplno rozjeli, potřebujete nejen dopodrobna propracovaný podnikatelský plán, ale do začátku i potřebný kapitál. Bez peněz žádný podnik nerozjedete. To vám řekne každý drobný živnostník. Jenom nadšení pro práci nestačí, musíte mít také odpovídající zázemí a potřebné vybavení. Z toho důvodu se nejeden podnikatel potýká s řadou problémů, které se samozřejmě odvíjí od nedostatku financí. Máte-li dostatek peněz na účtu, můžete si zařídit co potřebujete a naplno se věnovat svojí práci. Ale co v případě, že finance prostě chybí. Pak se nabízí zcela jistě možnost půjčky, díky níž zařídíte vše potřebné. Když začne podnik šlapat podle plánu a vy budete vydělávat, v pohodě utáhnete také pravidelné úvěrové splátky a půjčku v pohodě splatíte. K tomu potřebujete také okruh stálých zákazníků  na jejichž platby se můžete pravidelně spolehnout a kteří vám zajistí potřebný finanční tok. V pohodě si tak nastavíte rozpočet dle svých potřeb a můžete se věnovat dalšímu rozvoji firmy. Investovat další peněžní prostředky do podnikání, které vám následně přinesou i tolik očekávané velké zisky. Víte, kde vám jako podnikateli půjčí peníze?

Chci půjčit

Půjčka pro podnikatele

Osoby samostatně výdělečně činné mají možnost využít řady bankovních i nebankovních úvěrových produktů, které jim rozsáhlý trh s půjčkami nabízí. Pokud budete chtít půjčku od banky, asi tam kde je vedeno i vaše podnikatelské konto, přeci jen se jako začínající podnikatel nevyhnete zdlouhavému schvalovacímu procesu. Ten je po administrativní stránce poněkud náročný a vyžaduje spoustu dokladů a potvrzení. Pokud se žádostí o půjčku chcete uspět v bance, musíte předložit dopodrobna zpracovaný podnikatelský záměr. Dá se říci, že v podstatě na něm závisí, zda vám bude chtít banka vyjít vstříc a nebo pro váš nápad mít pochopení nebude. Když banku zaujmete, bude se snažit ze všech sil váš projekt podpořit  a hledat možnosti, jak vám nabídnout co nejlepší podmínky. Tak jako tak se u bankovní půjčky nevyhnete počáteční lustraci v centrálním registru klientských informací, aby si banka ověřila, jak na tom jste s platební morálkou. Pokud projdete, budete muset doložit potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu a pojišťovnám a výpis z účtu za minulé období. Jestliže máte za sebou již nějaké první podnikatelské kroky, také účetní uzávěrku. Dále je vše na bance, zda vám půjčku přiklepne či nikoli, ale není výjimkou, že většina čerstvých podnikatelů odchází z banky s nepořízenou a hledají možnosti někde jinde. V takovém případě se nabízí půjčka v nebankovním sektoru, kde jsou k žadatelům více benevolentní.

Nebankovní půjčka na podnikání

Pokud s půjčkou neuspějete v bance, není třeba si  touto skutečností lámat hlavu a přijmout ji jako fakt. Když vám nechtějí dát půjčku v bance, půjdete o dům dál  a tam vám mohou nabídnout podstatně lepší podmínky, které budou vyhovovat vašim momentálním potřebám. U nebankovní společnosti si můžete sjednat jednak půjčku z kategorie půjček pro podnikatele a jednak také jako fyzická osoba jakýkoli jiný běžný spotřebitelský úvěr. Rozdíl lze shledat snad jen v podmínkách, za  kterých jsou obě půjčky nabízeny. Půjčka na podnikání je možná ve většině případů úročena vyšší úrokovou sazbou a nevyžaduje po vás doložení bezdlužnosti, ani potvrzení z finančního úřadu, ale když chcete půjčku na konkrétní účely, pak možná bude třeba doložit všechny faktury na co jste vyplacené peněžní prostředky použili. Pokud se chcete obsáhlé administrativě vyhnout a vystačíte si jen s několika málo desítkami tisíc korun, pak si můžete sjednat i běžnou spotřebitelskou půjčku. U ní  možná zaplatíte vyšší úroky, i ty jsou závislé od poskytnuté záruky splacení. Pokud za půjčku budete ručit třeba nemovitostí nebo budete mít dalšího spolužadaele o půjčku, pak vám i nebankovní spoelčnost může nabídnout lepší podmínky splácení třeba v podobě dalších benefitů navíc. Snadno tak dosáhnete na odklad splátek na určitou dobu nebo možnost jendorázového splacení bez sankce či mimořádnou splátku bez poplatku.

Sjednat půjčku

Malá půjčka pro podnikatele

Drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné nejsou pokaždé v situaci, že by hned potřebovali úvěr v řádu milionu korun. I malá půjčka dokáže mnohé vyřešit a pomoci. Proto je tedy i v nabídce nebankovních společností možná půjčka v jakékoli výši u níž si můžete vyjednat i individuální podmínky splácení. Vzhledem k tomu, že všechny úvěrové společnosti mají ze zákona povinnost předem si ověřit platební schopnost žadatele, některé nebankovní společnosti nahlíží do registru dlužníků. Avšak získané informace nejsou zásadním kriteriem pro schválení požadovaného úvěru. Pokud je patrné, že nepatříte mezi předlužené jedince, kteří jsou zadluženi až po uši, pak nad vámi může nebankovní společnost přimhouřit oči a poskytnout půjčku třeba i za cenu vyšší úrokové sazby. Zda na ni přistoupíte či nikoli je už na vašem osobním uvážení, nakolik se vám taková půjčka vyplatí. Malou půjčku na podnikání nabízí nebankovní společnosti v prostředí internetu, kde si ji jednoduše během několika málo minut sjednáte. Žádost podáte online, ta je posouzena pomocí plně automatizovaného systému a ten rozhodne, zda vám bude půjčka přiklepnuta či nikoli. Pokud ano, na svůj mobilní telefon obdržíte SMSku s kódem, který přepíšete zpět do systému a následně ihned jsou vám peněžní prostředky převedeny na bankovní účet. Jak s nimi dále naložíte je už na vás. Nikomu nemusíte sdělovat účel jejich použití. Tím pádem se i pro podnikatele stává online půjčka rychlým zdrojem peněžních prostředků.

Půjčky na podnikání nabízí řada solidních úvěrových společností na základě jasné a transparentní smlouvy bez poplatku předem.