V poslední době mikropůjčky ovládly svět a jejich rychlé služby využívá stále víc a víc klientů úvěrových společností. Co je na nich tak jedinečného? Rychlost, snadná dostupnost, absence papírování, jednoduché podmínky, atd. Předností mají mikropůjčky daleko více, ale výše jmenované patří asi k těm nejdůležitějším. Mikropůjčky jsou mezi žadateli o půjčku ve značné oblibě. Pokud vám totiž nevychází rodinný rozpočet a potřebujete rychle založit jen drobnou částkou, jsou tyto půjčky naprosto ideální. Okamžitě vám pomohou v jakékoli finanční nouzi. Zaplatí složenky, nájem, účet za telefon, případně pokryjí část běžných rodinných výdajů pokud čekáte třeba na výplatu. Mikropůjčka je velkým pomocníkem pokud vám například nemocenská nebo výplata sociálních dávek či podpory v nezaměstnanosti nepřišla včas. Půjčit si můžete jen pár stovek a vždy jen tolik, kolik nezbytně nutně potřebujete. Nemusíte si brát zbytečně vysoký úvěr a zavazovat se tak k něčemu, co by bylo nad rámec vašich možností. Kde ale najít dobrou mikropůjčku, která bude odpovídat vašim představám?

Chci půjčit

Nebankovní mikropůjčky

Mikropůjčky jsou doménou nebankovních společností, které se snaží jejich prostřednictvím pomoci lidem v nenadálé nouzi. Z toho důvodu mají mikropůjčky své podmínky již předem nastaveny tak, aby jim dokázal vyhovět široký okruh žadatelů. Mikropůjček na úvěrovém trhu existuje nespočet, stačí si jen vybrat. Pro lepší přehlednost jsou tyto malé drobné půjčky řazeny dle jednotlivých specifických kategorií: půjčky před výplatou, na účet, v hotovosti, bez příjmu, pro nezaměstnané, pro ženy na mateřské, studenty, důchodce, začínající podnikatele, atd. Podle toho, jakou životní situaci právě řešíte, je také vhodné zvolit odpovídající typ půjčky. Tím zvýšíte vaši šanci na úspěšné schválení půjčky a podmínky splácení budou zcela odpovídat vašim potřebám. Je samozřejmé, že nedostatek financí před výplatou nebudete přeci rovnou řešit statisícovým úvěrem se splatností několika let, i když není pochyb o tom, že by se vám i další peníze nehodily. Avšak na takové jednání už také řada lidí doplatilo, jelikož přecenily své možnosti a z dobré půjčky se najednou stal zlý pán. Z toho důvodu vždy pečlivě uvažte kolik potřebujete půjčit a jak si představujete splacení půjčky. S každou půjčkou na sebe berete závazek, kterému se nijak nevyhnete. Když nebudete platit, dluhy budou narůstat, což je naprosto zbytečné.

Sjednat půjčku

Malá půjčka online

Velkou předností mikropůjček je nejen jejich snadná dostupnost ale i poměrně jednoduché vyřízení. Kvůli malé půjčce nemusíte chodit nikam na kamennou pobočku společnosti a ještě být omezeni její otevírací dobou. Kdepak, mikropůjčka je k dispozici kdykoli, dokonce po dobu 24 hodin a to nejen v pracovní dny, ale i o víkendu a ve svátek. Půjčku si totiž kompletně celou sjednáte jen v prostředí internetu, bez sebemenší administrativy a jakéhokoli papírování. Navíc si vystačíte jen s mobilním telefonem. Mikropůjčku si můžete vyřídit kdekoli na cestách, všude tam, kde je internetový signál k dispozici. I se samotným výběrem nejlepší půjčky pro vás vám už internet pomůže. Když využijete služby různých online srovnávačů a kalkulátorů půjček, budete mít během chvilky jasný přehled o tom, co kdo nabízí. Do systému zadáte vaše požadavky a obratem se vám zobrazí rozsáhlý seznam všech bankovních i nebankovních půjček a úvěrů aktuálně dostupných na trhu. Půjčky si můžete navzájem porovnat co do výše úrokové sazby, doby splatnosti či dalších podmínek  a tím získat půjčku s nejlepšími podmínkami pro sebe. Není náhodou, že narazíte na právě probíhající akční nabídku, která vám může půjčku zlevnit až na totální minimum. Někteří poskytovatelé nabízí prvním zájemcům půjčku zdarma úplně bez poplatku. Bylo by jen škoda nevyužít takové příležitosti. Jakmile budete mít vybráno stačí přejít na webové stránky poskytovatele a sjednat si půjčku.

Rychlá půjčka bez jakékoli administrativy

Mikropůjčku si na internetu vyřídíte jedna dvě a je to doslova záležitost několika málo minut. Jak na to? Žádost o půjčku podáte na webu konkrétní společnosti, kde k tomuto účelu slouží již předem připravený formulář žádosti. Ten jednoduše vyplníte, zadáte své jméno, příjmení, emailovou adresu, telefonní číslo a posuvníkem na webu si nastavíte částku, kterou chcete půjčit a dobu splatnosti. Kliknete na tlačítko odeslat a tím je zahájen okamžitý schvalovací proces. Vzhledem k tomu, že probíhá za pomoci plně automatizovaného systému, jste o jeho rozhodnutí informováni do několika málo minut. Je-li odpověď příznivá, současně na svůj mobilní telefon obdržíte krátkou SMS zprávu s kódem, který je nutný zadat zpět do systému, aby se aktivoval dokončovací proces týkající se vyplacení peněžních prostředků. Pokud nechcete totiž peníze ihned, můžete si nechat i tímto způsobem půjčku předschválit a využít ji až v případě, kdy budete peníze skutečně potřebovat. U některých společností pak stačí jen odeslat SMSku v příslušném tvaru nebo zadat elektronický kód do systému. Následně poté odchází peníze rovnou na váš bankovní účet nebo jsou vyplaceny v hotovosti. Avšak ani druhá alternativa neznamená pro váš žádnou časovou prodlevu. Peníze máte k dispozici za stejnou dobu jako kdyby se jednalo o klasický převod na bankovní účet. Některé společnosti totiž hotovost vyplácí třeba v trafice nebo na čerpací stanici. Záleží tedy jen na vás jakou variantu preferujete a co odpovídá vašim aktuálním potřebám.

Mikropůjčky slouží k rychlému pokrytí nenadálých výdajů, avšak berte na vědomí, že každá půjčka je závazek, který musíte splatit. Pamatujte, že nezodpovědné půjčování vás může dovést až do dluhové pasti, z níž není úniku.