Máte půjček plnou hlavu? Nezvládáte splácet? Pak se zbytečně netrapte a snižte si splátky na minimum. Ulevíte domácímu rozpočtu a hned budete mít klidnou hlavu. Splácení půjčky si totiž vždy můžete přizpůsobit svým aktuálním potřebám. Zejména u dlouhodobých půjček na bydlení jen těžko můžete předpokládat, že seu vás doma za dalších pět nebo deset let nic nezmění. Znenadání se rozpadne firma kde pracujete a tím přijdete o práci, nebo onemocníte, rozejdete se s partnerem a finance najednou dostanou zcela jiný rozměr. I když se snažíte tvořit nějakou finanční zálohu na horší časy, přeci ani úspory nejsou bezedné a jen stěží z nich pokryjete pravidelné splátky půjček a úvěrů. Jen málokterá rodina dnes zvládne žít bez dluhů. To máte hypotéku na dům, leasing na auto, spotřebitelskou půjčku na zařízení domácnosti, kreditní kartu, kontokorent,… všechny tyto úvěrové produkty jistě velmi dobře slouží, ale potřeba peněz se v průběhu života také mění. Když si všechny tyto položky sečtete dohromady, dají vám docela pěknou sumu, která z rozpočtu domácnosti odkrojí každý měsíc nemalý krajíc. Pokud se dostanete do situace, že splátky začínají být nad vaše možnosti, je tu rychlé řešení. Jen je třeba jednat včas a začít situaci řešit hned v počátku. Jak? Například konsolidací půjček.

Chci půjčit

Co je konsolidace půjček?

Konsolidace neboli vzájemné sloučení všech půjček do jedné je účinný prostředek k tomu, abyste si poradili s neúnosnou finanční situací a zbytečně nevytvářeli dluhy. Řada lidí totiž chybuje v tom, že jakmile se jim začne nedostávat peněz a na splátky nejsou finance, jednoduše přestane půjčky platit. A to je právě zásadní chyba. Pokud totiž budete ve splátkách v prodlení, nemusí vám finanční společnost konsolidaci schválit. Zcela zbytečně si tak situaci ještě více zkomplikujete. Narostou vám dluhy, díky nim i úroky z prodlení a sankční poplatky a žádost o konsolidaci bude neúspěšně vyřízená. Co teď? To byste určitě nechtěli, proto celou situaci řešte včas a nenechte se vmanipulovat do pozice mrtvého brouka. Vždyť konsolidace půjček vám jedině ušetří peníze. Přitom můžete dohromady sloučit všechny bankovní i nebankovní půjčky a úvěry do jedné. To znamená jak dluhy z kreditních karet, hypotéku, tak i mikropůjčku od nebankovní společnosti. Tím pádem vznikne jedna úplně nová půjčka, u níž si nastavíte výši splátek dle svých momentálních možností a prodloužíte dobu splatnosti.

Proč je dobrá konsolidace?

Konsolidace půjček vám přinese spoustu peněz do rodinného rozpočtu. Pokud máte půjček několik, za každou z nich platíte i poplatky s tím spojené. A těch není právě málo. To máte nejen úrokovou sazbu z půjčky, ale také poplatek za vedení úvěrového účtu, zasílání výpisů, transakci peněžních prostředků, atd. Když budete všechny tyto nákladové položky hradit jen u jedné jediné půjčky, podstatně tím ušetříte, což není právě málo. Kolikrát i několik tisícovek platíte měsíčně úplně zbytečně. Právě ty by mohly vydat za další splátku půjčky. Navíc, když si všechny půjčky sloučíte do jedné, získáte celou novou půjčku s novými podmínkami a můžete si vyjednat nejen delší dobu splatnosti, ale i lepší úrokovou sazbu. V každém případě tím velmi znatelně ulevíte domácímu rozpočtu. Samotná konsolidace není nijak časově ani administrativně náročná. Vše zvládnete vyřídit jen s pomocí internetu a mobilního telefonu. V případě, že máte jen jednu jedinou půjčku, jejíž splátky začínají být pro vás velkou zátěží, můžete využít podobu refinancování úvěru. Opět získáte novou půjčku s lepšími podmínkami pro sebe.

Sjednat půjčku

Jak provést konsolidaci půjček?

Konsolidaci půjček provádí řada bankovních i nebankovních společností, které jsou si navzájem velkou konkurencí. Pro výběr nejvhodnější společnosti je dobré využít online srovnávač půjček, kde si do systému zadáte výchozí parametry a vzápětí se před vámi objeví široká škála společností poskytujících konsolidaci půjček. Už na první pohled je patrné, jak se podmínky u jednotlivých společností liší. Dle nich si velmi snadno vyberete co bude vyhovovat vašim možnostem a potřebám. Kvůli konsolidaci půjček nemusíte hned chodit na kamennou pobočku a zabývat se složitým papírováním. To je snad jen doménou bank, ale podstatně akční řešení nabízí nebankovní společnosti, u nichž si vše vyřídíte jedna dvě. O konsolidaci půjček lze požádat přímo na webových stránkách dané společnosti, kde vyplníte jednoduchý online formulář, v něm uvedete své identifikační a kontaktní údaje a stručně popíšte o co máte zájem a jaké půjčky a úvěry chcete konsolidovat. Žádost odešlete a vzápětí jste informováni o výsledku schvalovacího procesu. Na jeho základě jste pak pracovníkem úvěrové společnosti telefonicky kontaktováni a dál se dohodnete na podrobnostech. Počítejte s tím, že bude nutné úvěrové společnosti doložit všechny podklady k půjčkám co máte, aby daná společnost mohla vyplatit vaše závazky u stávajících subjektů a vám sjednat novou půjčku. Pokud dáváte přednost osobnímu jednání, můžete se dohodnout na schůzce na pobočce nebo přímo u vás doma. V opačném případě můžete celou záležitost řešit rychlou elektronickou cestou. Řada nebankovních společností disponuje rozsáhlou sítí obchodních zástupců, a tak není problém, aby byl kurýr u vás doma do hodiny. Záleží jen na vás, jak moc na novou půjčku spěcháte. Jakmile se dohodnete a vyjednáte novou půjčku s novými podmínkami, podepíšete smlouvu a dál splácíte jen jednu půjčku u společnosti, která konsolidaci provedla. Měsíční splátky si snížíte dle svých potřeb, prodloužíte dobu splatnosti, takže v konečném výsledku ušetříte nemalou sumu peněz.

Konsolidaci půjček si vždy sjednejte u velké certifikované společnosti, kde máte záruku kvalitních služeb. Některé společnosti akceptují individuální možnosti klienta, proto není problém si vždy vyjednat půjčku dle svých potřeb.