Potřebujete nutně půjčit peníze a všude se vás ptají na váš příjem? Pak jste asi nezvolili tu správnou finanční společnost. Půjčka bez doložení příjmu je typickým nebankovním úvěrovým produktem. V bance se s něčím podobným zdaleka nesetkáte. Právě naopak. Prokázat příjmy žadatele, to je jeden z prioritních požadavků každé bankovní společnosti. Jenomže nejsou příjmy jako příjmy, v některých případech je banka vyhodnotí jako nedostačující a žádost o úvěr striktně zamítne. Do takových problémů se mohou snadno dostat například nezaměstnaní, přestože pobírají podporu v nezaměstnanosti, matky na mateřské, důchodci, lidé na sociálních dávkách a také začínající podnikatelé. I třeba jen krátkodobá brigáda nemusí odpovídat představám banky, jelikož se nejedná o stálý pracovní poměr. A tak různé životní situace staví často žadatele o půjčku do velmi nepříjemné pozice. Jak si tedy sjednat půjčku, když nemáte momentálně jak prokázat svoje příjmy? Určité možnosti existují, ale musíte se smířit s tím, že jsou omezené.

Půjčka bez příjmu

Nebankovní společnosti se zaměřují převážně na klienty, pro něž je půjčka v bance naprosto nemožná. Bohužel mnoho žadatelů si to ani neuvědomuje a nebankovní společnost volí teprve poté, co jim banka dala negativní odpověď. Zbytečně se tak připravili o čas a marné čekání na zázrak jim stejně žádný úspěch nepřineslo. Posouzení žádosti o úvěr v bance je zpravidla dlouhodobou záležitostí, a proto nemůžete odpověď očekávat ihned. Naproti tomu nebankovní společnosti jsou více pružnější. Ale vyznat se v jejich širokém spektru půjček není jen tak. Reklama doslova stíhá reklamu, všichni se předhání v nabídce a každá usiluje o nového zákazníka. Ten se často ztrácí v záplavě půjček a ani neví, jaký úvěr vybrat. Pokud si chcete práci usnadnit a nemáte jak doložit svůj příjem zvolte rovnou kategorii půjček bez příjmu, kde si jistě vyberete.

Sjednat půjčku

Půjčka s optimálními podmínkami

K výběru nejvhodnější půjčky pro sebe vyberte takovou společnost, která má už za sebou nějaké roky působnosti na trhu a tudíž i dostatek zkušeností. S velkou zavedenou renomovanou společností nikdy nemůžete šlápnout vedle. S výběrem půjčky vám nejlépe pomohou nejrůznější online srovnávače a kalkulačky půjček na internetu. Do jednoduchého online formuláře zadáte o jakou půjčku máte zájem a obratem se před vámi objeví široká škála úvěrových produktů. Už jen na první pohled je patrné, jak se mezi sebou jednotlivé půjčky liší. Rozdílnost naleznete zejména ve výši úrokové sazby, doby splatnosti, podmínek splácení a dalších benefitů. Vybírejte velmi obezřetně a nikdy se nenechte zlákat hned první nabídkou. Tato služba je zdarma a rozhodně stojí za to ji využít. Uděláte si jasnou představu, jak to aktuálně na trhu vypadá a pak zvolíte jeden úvěrový produkt.

Není nutno dokládat příjem

Pokud nemáte jak doložit svůj příjem, vybírejte úvěr z kategorie půjček bez doložení příjmu. Zpravidla se jedná o malé drobné půjčky, jejichž riziko vyplacení je na druhou stranu vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Patří sem různé mikropůjčky a krátkodobé nebankovní úvěry. Podle novely zákona o spotřebitelském úvěru je povinností každé finanční společnosti dopředu si ověřit solventnost žadatele. Některé společnosti k tomuto účelu využívají jen informace z registru dlužníků, kde je ihned patrné, zda někde někomu dlužíte a jaké jsou vaše momentální závazky. U jiných společností se setkáte s požadavkem na doložení příjmu. Avšak i k němu přistupují firmy naprosto rozdílně. Někde akceptují jen příjmy z trvalého zaměstnání, které si navíc sami ověří na mzdové účtárně a jinde stačí doložit jakýkoli pravidelný měsíční příjem. Plně dostačující jsou tedy příjmy z brigád, výplata mateřské nebo rodičovského příspěvku, důchodu, stipendia, podpory v nezaměstnanosti a nebo výplata sociálních dávek. Tím pádem se půjčka bez doložení příjmu stává snadno dostupná pro široký okruh žadatelů. Také začínající podnikatelé mají svoji šanci na úspěch, jelikož nemají jak v začátcích svého podnikání prokázat své příjmy. Nikdo po nich nevyžaduje ani výpis z bankovního konta. Vzhledem k tomu, že se poskytovatelé půjček značně liší svými podmínkami, musíte pečlivě vybírat svého potenciálního věřitele. A pokud neuspějete u jedné společnosti, může se vám to podařit jinde. Proto neztrácejte naději, řada společností přihlíží k individuálním možnostem klientů a je jen na vás, jaké podmínky si dokážete sami vyjednat. Prostor k tomu jistě máte.

Nebankovní půjčka bez doložení příjmu je zpravidla půjčka bezúčelová, takže vyplacené peněžní prostředky můžete použít na cokoli. Výše úvěru není nijak omezena, může jít o malou půjčku do výplaty stejně jako o úvěr na rekonstrukci bydlení. Ovšem dle charakteru půjčky jsou také stanoveny konkrétní podmínky splacení. Nikdy nevyjednávejte půjčku v časové tísni a vždy reálně zvažte své možnosti, abyste do budoucna mohli bez problému dostát svým závazkům.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.