Nechtějí vám nikde půjčit peníze? A vám by se tak hodila alespoň malá půjčka. Rozpočet je napjatý k prasknutí a vy už nevíte kudy kam. Nemusíte zoufat, i pro vás řešení existuje. Jen musíte o půjčku požádat vhodnou úvěrovou společnost. Ne každá je ke svým klientům natolik benevolentní, že dokáže záznam v bankovním i nebankovním registru klientských informací dostatečně tolerovat. Na jednu stranu se není čemu divit. Všechny úvěrové společnosti včetně bank mají ze zákona povinnost předem si ověřit platební schopnost žadatele. Avšak každá společnost naplňuje tuto povinnost zásadně jinak. Někdo nahlíží do registru dlužníků, jiný vyžaduje potvrzení o příjmech a některé společnosti si dokonce sami ověří vaše příjmy na mzdové účtárně firmy, kde pracujete. Když poskytovatel půjčky zjistí, že jedna exekuce stíhá druhou a doslova se pohybujete na pokraji dluhové pasti, pak ve vašem vlastním zájmu další půjčku zamítne. Většina certifikovaných společností se tak snaží své klienty ochránit před neúměrnou předlužeností, což se týká zejména takových žadatelů, kteří si z drobných půjček a úvěrů udělali trvalý zdroj příjmů. Ale to jsou opravdu jen extrémní případy a pro takové jedince se pak nabízí řešení v podobě osobního bankrotu. Přestože některé nebankovní společnosti kontrolují registry dlužníků, najdou se i tací, kteří do registrů nenahlíží vůbec a nebo případnému záznamu nepřikládají žádný podstatný význam. Jaké to jsou?

Chci půjčit

Máte záznam v registru?

Registr dlužníků není seznam chronických neplatičů, kteří se záměrně vyhýbají svým závazkům. To je možná jen zavádějící mylný dojem. Do registru dlužníků se můžete dostat jedna dvě. Nejenže se opozdíte se spátkou nějaké půjčky, ale také třeba nezaplatíte včas fakturu dodavatelům energií nebo telefonnímu operátorovi a už jste evidováni v nechvalně proslulém registru Solus. K tomu stačí, abyste úhradu faktury odložili na dobu delší než tři měsíce a přitom se jednalo o minimální částku 500 Kč. Když vám zaměstnavatel nepošle včas výplatu, onemocníte nebo jste najednou bez práce, čekáte na podporu či sociální dávky a vaše pravidelné příjmy dostanou trhliny, jsou takové problémy celkem na denním pořádku. Pokud se však domníváte, že stačí své stávající závazky pouze uhradit, mýlíte se. I když všechno splatíte včetně sankčních poplatků a úroků z prodlení, pořád jste v registru dlužníků vedeni po několik let. A to je hlavní důvod, proč kvůli nějaké malichernosti z minulosti máte problémy s půjčkou po několik dalších let. Pokud si tedy nejste jisti, jak na tom aktuálně jste, vždy máte možnost požádat o výpis. Přímo na příslušných webových stránkách vyplníte jen krátký formulář a výpis vám přijde emailem v elektronické podobě nebo si jej necháte zaslat českou poštou na vaši adresu. Další možností, jak výpis získat, je prostřednictvím SMSky v příslušném tvaru. Tu odešlete na dané telefonní číslo a stejnou cestou dostanete za pár minut odpověď. Za takovou službu zaplatíte jen malý poplatek, který se vám vyplatí určitě daleko víc, než kdybyste podávali jednu neúspěšnou žádost za druhou. Nezapomeňte, že i neschválené žádosti o půjčku se v registru evidují a takové informace vám jistě na důvěryhodnosti nepřidají.

Sjednat půjčku

Půjčka bez registru

V případě, že chcete žádat o půjčku a máte záznam v registru, je to celkem problém. Když totiž půjdete rovnou do banky, nezapomeňte, že každého příchozího žadatele si nejprve prolustrují v centrálním bankovním i nebankovním registru klientských informací a pakliže zjistí, že jste zde vedeni, půjčku vám automaticky zamítnou. A to ani nedojde na dokládání vašich příjmů. Stejně tak nepochodíte ani s exekucí na krku nebo pokud jste insolvenci. V takových případech si musíte poradit jinak. Nebankovní společnosti mají své úvěrové produkty řazeny podle jednotlivých kategorií a každé z nich připadá nějaká půjčka. Najdete zde půjčky pro nezaměstnané, před výplatou, pro lidi bez příjmu, matky na mateřské, důchodce, studenty, apod. a v neposlední řadě také půjčky bez registru. Právě ty jsou vyhledávány celkem rozsáhlým okruhem žadatelů. Podmínky u takové půjčky jsou již předem stanoveny tak, aby jim dokázali vyhovět právě lidé, kteří z tohoto důvodu nemohou se žádostí o půjčku uspět u banky. Půjčky bez kontroly registru dlužníků se týkají nejen malých drobných půjček, ale i velkých úvěrů v řádu několika stovek tisíc či milionu korun. Velkou předností nebankovních půjček je rovněž fakt, že u každé žádosti je poskytovatel ochoten přihlédnout k individuálním možnostem klienta. Máte-li tedy záznam v registru, pak může být u malé půjčky riziko poskytnutého úvěru vyváženo jen vyšší úrokovou sazbou a u velmi vysokých půjček zase bude dostačují poskytnout společnosti adekvátní záruky splacení v podobě ručení majetkem nebo další osobou jako spolužadatelem o půjčku.

Nebankovní půjčka bez nahlížení do registru dlužníků

Nahlížení do registru dlužníků neprovádí všechny úvěrové společnosti a najdou se i takové, které se bez těchto informací dokážou v pohodě obejít. Máte-li tedy záznam v registru, pak můžete takovou půjčku využít ve svůj prospěch. Zejména malé půjčky před výplatou, na mateřské, bez příjmu, kde si vystačíte třeba jen s pětistovkou nebo několika tisíci korunami nevyžadují náhled do registru. Takovou půjčku si vyřídíte jen online doma na internetu, nemusíte nikam chodit na pobočku a zabývat se žádnou složitou administrativou. Nemusíte mít ani ručitele a uvádět účel použití peněžních prostředků. Pokud poskytovatel půjčky nabude dojmu, že i když jste v minulosti měli malý prohřešek a pořád je ve vašich možnostech půjčku splatit, není důvod, aby vám půjčku neschválil. O půjčku požádáte prostřednictvím online formuláře, který je k dispozici na konkrétních webových stránkách dané společnosti. Žádost je zpracována za pomoci plně automatizovaného systému a na základě vámi poskytnutých informací. Vzhledem k tomu, že je systém neustále v provozu, můžete o takovou půjčku požádat prakticky kdykoli po dobu 24 hodin 7 dní v týdnu. Dokonce existují společnosti, které prvním žadatelům poskytují půjčku zdarma bez poplatku. Vidíte tedy sami, že i záznamem v registru dlužníků máte spoustu možností, jak si rychle  a jednoduše sjednat potřebnou půjčku.

Renomované nebankovní společnosti nabízí svým klientům řadu úvěrových produktů, které nejsou podmíněny náhledem do registru dlužníků. Najdou se i takové společnosti, které případný záznam v registru dokážou tolerovat a tím pádem máte dveře k půjčce dokořán otevřené.