Nevíte, kam pro půjčku? V bance se k vám obrátili zády a nechtějí vám už půjčit ani korunu? To ale neznamená, že je s půjčkami konec. Vždy máte šanci na úspěch a můžete si půjčit peníze, abyste mohli úspěšně vyřešit všechny své finanční záležitosti. Pokud máte na krku exekuci, pak jen čas hraje proti vám. Dluhy narůstají každým dnem a ani náklady celého exekučního řízení vám nikdo neodpáře. Taková nezavíděníhodná situace vyžaduje opravdu akční řešení. Pokud jste doposud žili v domnění, že na vás věřitelé zapomněli, teď nastává pravý opak. Jednat musíte rychle a s rozmyslem. Abyste se exekuce zbavili, musíte ji co nejdříve zprovodit ze světa. Už dnes je pomalu pozdě. Proto na nic nečekejte a vrhněte se střemhlav do problému. S vyplacením exekuce vám pomůže například jakákoli oddlužovací společnost. Ta vám půjčí nejen nezbytnou sumu peněz, ale i poskytne veškerý právní servis potřebný ke zdárnému ukončení celého exekučního řízení. Pokud se jedná o menší částku v řádu tisícovky nebo desítek tisíc, možná si vystačíte s běžným spotřebitelským úvěrem. Kde vám ale půjčí s exekutorem v patách? V bance jste sice nepochodili, ale ještě je tu nebankovní sektor, kde se pro vás otevírají ty pravé možnosti.

Chci půjčit

Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčky jsou všeobecně známy svým benevolentním přístupem ke klientům, proto je u nich také podstatně vyšší procento schvalovatelnosti půjček a úvěrů. Banky mají zkrátka své striktní podmínky a do těch zadlužení lidé nezapadají. Na jednu stranu jim to ani nelze zazlívat. Každá společnost se snaží pojistit si návratnost svých investic a ta je v případě již zadlužených lidí velmi mizivá. Odmítnutím žádosti z důvodu neúměrné zadluženosti se také snaží ochránit žadatele před dluhovou pastí, přeci jen splácet dluh dluhem nikam nevede, jen do dalších problémů, z nichž vás může vysvobodit snad jen osobní bankrot. Avšak i ten má natolik přísná pravidla, že jim nedokáže vyhovět úplně každý. Pokud si ale půjčíte s rozumem a víte co děláte, pak je půjčka na vyplacení exekuce adekvátním řešením celé situace. Splátkový kalendář se totiž při exekuci moc nevyplácí, protože pořád jenom splácíte a splácíte s žádnou vidinou konce. Až zaplatíte samotný dluh, přijdou na řadu úroky, poplatky a pak ještě odměna exekutorovi a celé exekuční náklady. Původní dlužná částka je nakonec tak neúměrné vysoká, že na úrocích z půjčky zaplatíte podstatně méně. I když jste tedy v bance s půjčkou odmítnuti, určitě stojí za to, pokusit se řešit záležitosti v nebankovní sféře.

Půjčka od soukromého investora

Pokud jste však zadluženi až po uši, nemůžete počítat automaticky s tím, že vám půjčku poskytne každá nebankovní společnost, u které si podáte žádost. Zejména velké certifikované úvěrové společnosti jsou stejně jako banky opatrné a nejdříve si proklepnou každého žadatele. Je zcela na nich zda dokážou tolerovat záznam v registru dlužníků a spokojí se s výší vašich příjmů. Dobrou zprávou určitě je, že na rozdíl od banky dokážou zohlednit i individuální možnosti každého žadatele, takže pokaždé si můžete vyjednat půjčku dle svých potřeb a požadavků. Určitou alternativou nebankovních půjček je půjčka od soukromého investora, která nemá žádné striktně dané podmínky. Peníze si  půjčujete přímo od fyzické osoby, investora. To je člověk, který má momentálně volné peněžní prostředky a chce je nějakým způsobem zhodnotit. Úroky v bance mu připadají příliš nízké nebo lépe řečeno žádné a tak by peníze ležely jen ladem na účtu. Když je rozumně investuje, ještě na nich vydělá. Jednou z možných investic je právě poskytnutí půjčky, kdy vám peníze pomohou vyřešit záležitost kterou potřebujete a jemu se se ziskem vrátí zpět. Avšak v případě půjček od soukromých investorů musíte být velmi opatrní, protože nikdy nevíte, od koho si peníze půjčujete. S jejich nabídkou se setkáte na různých inzertních servrech, kde je zpravidla uveden kontakt v podobě telefonního čísla a nebo emailu. Dobré je si danou osobu nejprve prověřit v různých internetových diskuzích, poptat se známých a kolegů v práci na zkušenosti  a teprve na základě relevantních informací se nakonec rozhodnout. Soukromá osoba půjčuje peníze na základě smlouvy o půjčce, kde je jasně stanoveno, kolik, kdy a s jakými podmínkami jste si půjčili.

Sjednat půjčku

Půjčka bez registru a bez příjmu

Půjčka od soukromého investora zpravidla přichází na řadu tehdy, pokud všechny ostatní pokusy o získání půjčky skončily neúspěšně. Lidé většinou začínají v bance a postupně nalézají i jiná kompromisní řešení. Půjčka od soukromého investora je půjčka bez striktních podmínek, vše záleží na dohodě obou stran. Investor nenahlíží do registru dlužníků, ani se vás neptá na vaše příjmy, pro něj je důležité, abyste v termínu uhradili půjčenou částku i s úroky. V případě, že podmínky smlouvy o půjčce nenaplníte, může dojít v extrémním případě až k soudnímu vymáhání dlužné částky. K takové půjčce se většinou upínají lidé, kteří už nevědí kudy kam, ale nikdy se nenechte v časové tísni zatlačit do kouta. Předem se vždy seznamte s celým obsahem smlouvy o půjčce a jednejte s rozvahou. Nepřeceňujte své možnosti a vždy si půjčte jen tolik, kolik jste schopni v dohledné době splatit. Půjčit si můžete prakticky kolik chcete, jen u velkých půjček v řádu sta tisíc nebo milionu korun musíte počítat s určitou zárukou. Jako adekvátní řešení se jeví zástava nemovitosti nebo ručení další osobou, která se bude na půjčce podílet. Za půjčku od soukromého investora nikdy neplatíte poplatky předem, pokud je někdo bude od vás vyžadovat, zpozorněte a takové půjčce se zdaleka vyhněte.

Půjčka od soukromého investora je řešením pro lidi, kteří kvůli příliš velké zadluženosti nemohou získat půjčku jiným způsobem. Avšak vždy pamatujte na to, že lepit dluh dluhem není právě rozumné řešení.