Máte insolvenci úspěšně za sebou? Zvládli jste tak velmi náročné období a konečně se dostali z dluhové zátěže? V takovém případě si můžete připadat jako vítězný bojovník na bitevním poli. Ne každému se toto podaří. Mnoho lidí se dostalo díky nesplaceným závazkům do extrémních dluhů, z nichž nenachází žádné východisko. Není se čemu divit. Oddlužení není zcela automaticky dopřáno každému a má svá zákonem stanovená pravidla. Pokud je nedokážete naplnit, nezbývá nic jiného než splácet a splácet, nebo si pomoci alespoň prodejem nějakého majetku. Věřitelé jsou velmi často netrpěliví a dožadují se splacení svých pohledávek prostřednictvím exekučního řízení, jehož náklady jsou však v plné výši připisovány dlužníkovi. Tím samozřejmě míra celkové zadluženosti den ode dne stoupá a pak jedinou nadějí zůstává insolvence. Tam vás může poslat ale jen soud a je výhradně na jeho rozhodnutí, zda stanoveným podmínkám vyhovíte či nikoli. Insolvenční srážky mzdy dokážou pěkně skrouhnout výplatu na úplné minimum, tudíž rodinný rozpočet je značně omezený. Šetřit není z čeho a ta trocha peněz sotva tak pokryje nájem a nezbytné životní výdaje. Když pak přijde znenadání náhlý výdaj, se kterým jste nepočítali, jste úplně v koncích. A to i v době, kdy máte insolvenci úspěšně za sebou. Bankovní konto zeje prázdnotou, kreditní karta není k dispozici a v peněžence zůstává jen pár drobných. Jak si v takové chvíli pomoci? Půjčí někdo lidem po ukončení insolvence?

Chci půjčit

Půjčka po insolvenci

Po skončení insolvence a tudíž zaplacení všech závazků co jste měli to možná vypadá, že najednou se váš rodinný rozpočet alespoň trochu oživí. To možná ano, ale i přesto to žádná sláva nebude. Nedostatek financí se projevuje doslova každý den a proto vám zcela jistě myšlenky na dobrou půjčku nejdou z hlavy. Je pravda, že kolikrát je vhodná půjčka určitě lepší, než kdyby se z vás měli stát opět dlužníci. Nezapomínejte ani na fakt, že každá dlužná částka je navýšena o dost vysoké sankční poplatky a úroky z prodlení, které musíte uhradit do poslední koruny. Pokud se tedy se splátkami nové půjčky vejdete do měsíčního rozpočtu, lze toto řešení považovat za adekvátní dané situaci. Problém je ale v tom, že díky insolvenci budete vedeni v registru dlužníků, což může být u sjednání půjčky značná komplikace. Někteří poskytovatelé jsou v tomto směru zcela nekompromisní  a lidem se záznamem v registru půjčky neposkytují. To se týká zejména bank a i některých nebankovních společností. Avšak, když si vyberete vhodného poskytovatele, který je ochoten tento fakt akceptovat, na úvěrovém trhu uspějete. Kde ho hledat?

Nebankovní půjčka

S výběrem dobré půjčky po insolvenci vám nejlépe pomůže online srovnávač půjček, kde si jednoduše přímo do systému zadáte jaké máte požadavky. Vzhledem k tomu, že máte insolvenci za sebou, budete muset váš výběr zohlednit vůči tomuto parametru. Přesto obratem získáte rozsáhlý seznam všech nebankovních půjček, které by připadaly v úvahu. Z nich již na první pohled je zřejmé, jak se mezi sebou liší nejen ve výši samotné úrokové sazby a dalších poplatků, za které jsou poskytovány, ale i dobou splatnosti. Kromě úroků musíte porovnat i další náklady na půjčku, jež zahrnují třeba poplatek za vedení úvěrového účtu, za samotné schválení úvěrové žádosti, transakci peněžních prostředků, atd. Na tyto další výdaje se velmi často zapomíná a pak se lidé nestačí divit tomu, jak se jim v konečné fázi půjčka prodraží. Naproti tomu ale není výjimkou, že narazíte na velmi výhodnou akční nabídku, která zase naopak dokáže celkové náklady na půjčku srazit až na totální minimum. U nebankovních společností jsou jednotlivé půjčky a úvěry řazeny dle svého účelu do různých kategorií, takže můžete vybírat přímo ze sekce půjček po ukončení insolvence, bez kontroly registru dlužníků, bez doložení příjmu, rychlé mikropůjčky před výplatou, atd. Vzhledem k tomu, že nemáte díky insolvenci právě stoprocentní platební morálku, určitě větší naději na úspěch budete mít s malou drobnou půjčkou než s úvěrem v hodnotě několika milionu korun. Leda že byste jeho splacení podložili dostatečnou zárukou v podobě zástavy nemovitosti.

Sjednat půjčku

Malá půjčka bez registru

I po ukončené insolvenci se lidé velmi často potýkají s každodenním nedostatkem financí, a proto i malá drobná půjčka přijde vhod a vyřeší nejeden ožehavý problém. I pár tisícovek dokáže zaplatit složenky na lednici nebo financovat pokažený spotřebič v domácnosti či opravit auto. Půjčky bez kontroly registru dlužníků nabízí nebankovní poskytovatelé většinou v rámci tzv. mikropůjček, u nichž není nutno ani dokládat potvrzení o příjmu. Takovou malou půjčku si sjednáte rychle jenom online a nemusíte kvůli ní ani utíkat na pobočku a vyplňovat stohy papírů. Kdepak, mikropůjčku si sjednáte pěkně z pohodlí svého domova a peníze vám okamžitě vyplatí na bankovní účet  a nebo rovnou v hotovosti. Přitom ani není nutné čekat na poštovní poukázku jako v minulosti. Pro peníze si můžete zajít k nejbližšímu platebnímu terminálu v trafice či na čerpací stanici a navíc se nemusíte ani ničím prokazovat. Takovým způsobem vám vyplatí peníze jen na základě elektronického kódu co jste obdrželi SMSkou. I když malé mikropůjčky jsou schváleny jen na základě vámi poskytnutých informací a schválení probíhá za pomoci plně automatizovaného systému, počítejte u tohoto typu půjček s vyšší úrokovou sazbou. Přeci jen riziko půjčky se musí něčím vyvážit. Ovšem na druhou stranu takové drobné půjčky jsou snadno dostupné 24 hodin denně 7 dní v týdnu a nemusíte uvádět, k jakému účelu peněžní prostředky použijete.

Pokud se rozhodnete pro půjčku po ukončené insolvenci, v prvé řadě velmi dobře uvažte, jak velký úvěr si vezmete. Nepouštějte se do zbytečných rizik a vycházejte ze svých reálných možností.