Máte za sebou několik neúspěšných žádostí o půjčku? Už nevíte na koho se nejlépe obrátit? Jako důvod finanční společnosti uvádí váš záznam v registru dlužníků? Případně jste momentálně bez práce, tudíž nemáte jak prokázat svůj příjem ze zaměstnání a výplatu podpory v nezaměstnanosti nejsou úvěrové firmy ochotny akceptovat? Máte-li za sebou ne úplně bezchybnou finanční minulost, pak bývá s další půjčkou trochu problém. Bohužel nikoho nezajímá, zda patříte do skupiny chronických neplatičů, kteří se vyhýbají svým závazkům jak můžou a nebo vás mezi dlužníky přivedla jen shoda životních náhod a okolností. Takovým podmínkám nahrává i dnešní nelehká doba, kdy ze dne na den můžete dostat v práci výpověď a jste okamžitě bez pravidelného příjmu. I když byste rádi naplnili požadavky věřitelů, nevíte jak, a tak jste prostě označeni jako dlužník a ti spadají do kategorie problémových klientů. Je-li tomu tak i vašem případě, pořád nemusíte zoufat, nějaké řešení se vždycky najde a situace nemusí být tak bezvýchodná, jak to možná na první pohled vypadá. Důležité je, abyste se na poli půjček a úvěrů správně zorientovali  a načerpali nezbytné informace. To vám v každém směru poté usnadní samotný výběr půjčky.

Půjčky pro dlužníky

Je všeobecně známo, že banky zadluženým lidem půjčky v žádném případě neposkytují, i kdyby se za vás zaručil kdo ví kdo. Proto nemá absolutně žádný smysl přemýšlet o bankovní půjčce a raději svoji pozornost soustřeďte do nebankovní sféry. Tady se to nejrůznějšími typy a druhy půjček jenom hemží. Pro každou příležitost si můžete vybrat vhodnou půjčku. Záleží také na tom, kolik peněz vlastně požadujete, ale nejrychleji jsou klientům k dispozici malé mikropůjčky, které vám ihned pomohou s jakýmkoli nenadálým výdajem. Avšak i úvěry v řádu desítek či stovek tisíc korun nejsou žádnou výjimkou a dosáhnou na ně i klienti spadající do kategorie rizikových žadatelů o půjčku. Pokud jsou schopni společnosti poskytnout dostatečné záruky splacení, nejčastěji formou zastavené nemovitosti, pak je možno i v případě, že jste evidováni v registru dlužníků, je na vás uvalena exekuce nebo máte další nesplacené závazky, schválit půjčku. Tomu nahrává také fakt, že u nebankovních společností je každá podaná žádost posuzována individuálně, takže konkrétní podmínky splácení záleží na vzájemné dohodě.

Chci půjčit

Malá půjčka vyplacená ihned

Mnohem častěji jsou však klienty požadovány menší půjčky, typická je například půjčka před výplatou, kdy vám schází v peněžence jen pár drobných nezbytných na pokrytí životních nákladů nebo zaplacení složenek. I v takovém případě je riziko poskytnutého úvěru vyváženo různou formou. Pokud si vystačíte třeba jen s pětistovkou, pak se firma ani nezdržuje náhledem do registru dlužníků a peníze vám půjčí jen na základě vyšší úrokové sazby a kratší doby splatnosti. U takových malých půjček nemusíte mít ručitele a ani nikde nemusíte shánět žádné potvrzení. Některé společnosti zase naopak vyžadují informaci o vašich příjmech, avšak ani toto není zpravidla žádný problém. Úvěrové firmy jsou totiž ochotny akceptovat jakýkoli pravidelný měsíční příjem, tudíž se nemusí jednat jen o příjmy  ze zaměstnání. Stačí, když uvedete příjem například z krátkodobé brigády, výplatu sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti, stipendia, mateřské, důchodu, atd. Z toho důvodu je tak nebankovní půjčka dostupná téměř pro každého. Ovšem v případě, že firma zjistí, že jste zadluženi až po uši a máte na svém kontě několik exekucí najednou a pohybujete se na pokraji dluhové pasti, pak vám už nikdo ani stovku nepůjčí. Solidní nebankovní společnosti se tak snaží ochránit klienty před dluhovou pastí a pečlivě dodržují zásady zodpovědného půjčování. Proto vždy velmi dobře uvažte nakolik je pro vás půjčka nezbytná a půjčte si jen v rámci svých možností.

Online půjčka i o víkendu

U nebankovních společností se můžete spolehnout na rychlou půjčku kdykoli, i během víkendu. To je dáno tím, že celou půjčku si sjednáte kompletně jen na internetu a nemusíte kvůli vyřizování nikam na pobočku, tak jak je to obvyklé třeba u tradičních bankovních domů. Nebankovní půjčku si sjednáte pohodlně sami doma za pár minut a doslova ve dne v noci. O schválení půjčky se totiž postará plně automatizovaný systém, na jehož základě je rozhodnuto, zda vám úvěr přiklepnou či nikoli. Na webových stránkách poskytovatele jen podáte žádost, ta má podobu krátkého interaktivního formuláře a jakmile jej odešlete, obratem jste informováni o výsledku. Pokud si přejete půjčku vyplatit, obdržíte na svůj mobilní telefon SMS zprávu s kódem, ten zadáte do systému a peníze okamžitě odchází na váš bankovní účet a nebo jsou připraveny k vyzvednutí v hotovosti. Ani druhá alternativa není nijak časově náročná a pokud třeba z nějakého důvodu potřebujete účet v bance obejít nebo jej ani vůbec nemáte, nabízí se tato skvělá možnost. Pro peníze si zajdete například do trafiky nebo zajedete na čerpací stanici. Zde vám půjčku vyplatí obsluha platebního terminálu jen na základě oné SMSky z vašeho mobilního telefonu. Nemusíte se ničím prokazovat, žádné doklady ani potvrzení nejsou potřeba. Dokonce ani pracovník u platebního terminálu netuší, že vám vyplácí peníze z půjčky. Pro něj to je běžná finanční operace a vůbec neví, o co jde. Třeba si myslí, že se jedná  peníze z výhry, kdo ví. Vidíte sami, že nebankovní půjčka nabízí svým zákazníkům spoustu možností, jak rychle a bez sebemenšího problému přijít k penězům.

Nebankovní půjčka pro problémové klienty je zpravidla neúčelová půjčka, tudíž nikomu nemusíte uvádět účel použití peněžních prostředků. Je jen a jen na vás, jak s penězi naložíte. Jenom si dobře pohlídejte dobu splatnosti, jelikož sankce při nesplácení jsou poměrně vysoké a zbytečně vám půjčku prodraží.