Nemůžete najít pro sebe vhodnou půjčku? Není se čemu divit, nabídka úvěrového trhu je natolik rozmanitá, že se v ní jen stěží orientujete. Reklamní slogany na vás útočí ze všech stran, každý z nich se vás snaží přesvědčit o tom, že vám půjčí téměř zadarmo. Když pak ale přijde na věc a chcete půjčku od banky, kolikrát se na vás vysype plný pytel administrativních požadavků. Nejenže si vás v bance pořádně proklepnou v registru dlužníků, ale budou chtít doložit vaše příjmy, výpisy z účtu, u podnikatelů potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu a pojišťovnám, a u velké půjčky se bez další záruky splacení neobejdete. Vidina jednoduše vyřízené půjčky se najednou rozplyne jako pára nad hrncem a vy buď máte dostatek trpělivosti, abyste celý schvalovací proces půjčky podstoupili a počkali si několik dnů na výsledek, a nebo se otočíte už ve dveřích a půjdete jinam. Naštěstí je na trhu úvěrových společností dost a dost, a stejně co se týče kvality nabízených služeb kolikrát předstihnou i velké bankovní domy. Obstát v silném konkurenčním prostředí není jen tak, a proto jedna společnost předhání druhou a snaží se svým potenciálním zákazníkům nabídnout co nejlepší podmínky. Avšak každá situace v životě si žádá jiný typ půjčky. Někdy je lepší jít do banky a jindy si raději vzít spotřebitelskou půjčku u nebankovní společnosti. Chcete-li však půjčku hned a bez zbytečných průtahů, vsaďte na nebankovní sektor.

Chci půjčku

Nebankovní půjčka

Nebankovní společnsoti se většinou stávají záchytným bodem pro lidi, kteří z nějakého důvodu nemohou uspět s žádostí o půjčku bance. Ale nedá se říci, že by každý žadatel o nebankovní půjčku byl problémový klient. To zase ne. Někteří lidé se na nebankovní společnosti obrací z důvodu jednoduchosti a extrémní rychlosti, se kterou si mohou půjčku sjednat. Pokud totiž nevlastníte kreditní kartu nebo nemáte povolený kontokorent u běžného účtu, žádná banka vám v řádu několika málo minut jen tak pár tisícovek nepůjčí. Zato nebankovní společnost ano. Když vám chybí pár drobných výplaty nebo potřebujete půjčku během víkendu, je daleko efektivnější obrátit se na nebankovní sektor. Chcete-li půjčku na bydlení, klasickou hypotéku, koupi automobilu, možná bude lepší půjčka od banky. Pokud se jedná přímo o účelovou půjčku, jsou dané situaci adekvátně přizpůsobeny podmínky splácení. Přeci nikdo po vás nebude chtít, abyste hypotéku na byt splatili za rok nebo naopak není možné, abyste spotřebitelskou půjčku spláceli 25 let. Takže v prvé řadě si ujasněte, na co potřebujete půjčit peníze a co chcete získanými prostředky financovat. Máte-li jasno, samotný výběr si tím hodně usnadníte.

Rychlá půjčka na účet

Abyste vybrali půjčku nejvhodnější pro sebe, je dobré k tomuto účelu využít online srovnávač půjček. Do systému zadáte své požadavky a obratem se před vámi zobrazí široká škála bankovních i nebankovních úvěrových produktů vhodnou pro danou situaci. Už jen na první pohled je zřejmé, jak se jednotlivé půjčky navzájem liší svými podmínkami. Rozdíly lze shledat nejen ve výši úrokové sazby, ale i době splatnosti, případně dalších benefitů navíc. Není výjimkou, že nebankovní společnosti poskytují prvním žadatelům půjčku zdarma, bez poplatku. U dlouhodobých půjček zase můžete při poskytnutí dostatečné záruky dosáhnout třeba na lepší podmínky v podobě odkladu splátek na určitou dobu nebo možnost jednorázového splacení bez sankce či mimořádné splátky bez poplatku. Zkrátka online srovnávač půjček vám pomůže rychle vyhledat půjčku přesně dle vašich potřeb a požadavků. Navíc, je třeba zdůraznit, že nebankovní společnosti zpravidla přihlíží k individuálním okolnostem každého klienta, a proto máte vždy šanci dosáhnout na svoji půjčku. Po schválení žádosti jsou peníze okamžitě převedeny na bankovní účet a nebo vyplaceny v hotovosti.

Sjednat půjčku

Půjčka bez registru a bez příjmu

Vzhledem k tomu, že každá finanční společnost si musí dle zákona o spotřebitelském úvěru předem ověřit platební schopnost žadatele, platí tato povinnost nejen pro banky, ale i nebankovní společnosti. Avšak je na každém subjektu, jak tuto povinnost naplní. Některé společnosti z toho důvodu nahlíží do registru dlužníků a v podstatě ke klientovi přistupují stejně jako v bance. Jakmile zjistí, že zde máte záznam, ve vašem vlastním zájmu vám půjčku neschválí. Solidní velké firmy totiž důsledně dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se klienty ochránit před dluhovou pastí. Stejně nepůjčí lidem s exekucí na krku nebo v insolvenci. Pokud ale nebankovní společnost vidí, že máte veškeré své závazky již dávno uhrazeny a vaše osoba přetrvává v registru jen z důvodu povinného několikaletého záznamu, pak nad vámi mohou přimhouřit oko a půjčku vám schválí. Třeba za cenu vyšší úrokové sazby, ale to už záleží případ od případu. Záleží také na tom, o jak velkou sumu se jedná a jaké další záruky splacení jste schopni společnosti poskytnout. Pokud se jedná o malou půjčku v řádu tisícovky, riziko poskytnutého úvěru dostatečně vyváží úroky, ale u půjček v řádu několika set tisíc korun bude lepší ručit nemovitostí nebo další osobou jako spolužadatelem. Nebankovní společnosti oproti bankám také netrvají striktně na doložení příjmů jen z trvalého zaměstnání, proto u nich mohou s půjčkou uspět i nezaměstnaní, lidé na sociálních dávkách, matky na mateřské, důchodci, studenti, začínající podnikatelé. Tím pádem se nebankovní půjčka stává snadno dostupnou téměř pro každého.

Nebankovní půjčky jsou zpravidla dostupné 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Půjčku kompletně celou vyřídíte jen přes internet a do několika málo minut jsou peníze převedeny na váš bankovní účet a nebo vyplaceny v hotovosti. U těchto půjček nemusíte ani uvádět, k čemu získané peněžní prostředky využijete, tudíž peníze můžete použít na cokoli.