Byli jste v bance se žádostí o úvěr a odešli s nepořízenou? Zkoušeli jste štěstí jinde, ale dopadli jste úplně stejně? I když to na první pohled vypadá, že vám doslova půjčí na každém rohu, opak je pravdou. Půjčku si u nebankovní společnosti sice můžete sjednat za pár minut, ale zároveň musíte vyhovět podmínkám, za kterých je poskytnuta. A právě ty se mohou pro někoho stát zásadním kamenem úrazu. Mít zcela perfektní platební historii v dnešní době není jednoduché. I když se snažíte dostát všem svým závazkům včas, přeci jen, zaměstnavatel se třeba opozdí s výplatou nebo krátkodobě onemocníte a hned je malér na světě. A tak se mnoho lidí i nechtěně opozdí s platbou, což může být v některých případech důvod k tomu, aby vaše jméno zaevidovali v registru dlužníků. Například dodavatelé energií nebo telefonní operátoři tak činí 3 měsíce poté, co neuhradíte dlužnou částku. Přitom evidují všechny dluhy od částky 500 Kč. Dostat se tedy do registru s negativním záznamem je více než nasnadě. Pokud nevíte jak na tom aktuálně jste, vždy máte možnost za drobný poplatek požádat o aktuální výpis. I když totiž svoje dluhy uhradíte, registry evidují záznam ještě po několik dalších let.

Snadné nebankovní půjčky

Nebankovní společnosti jsou tvrdou konkurencí všech bankovních domů a jejich orientace je prioritně zaměřena na klienty, pro něž je sjednání bankovního úvěru naprosto nemožné. Banky si totiž důkladně prověřují každého žadatele a začínají právě lustrací registru dlužníků. Pokud projdete tímto prvořadým kriteriem, následuje další v podobě doložení příjmu. Většina bank je ochotna akceptovat pouze odpovídající příjem z klasického zaměstnaneckého poměru. Když na něj nedosáhnete, jste zařazeni mezi rizikové klienty, kterým banky úvěr neposkytují. Takoví lidé pak mají jedinou šanci na úspěch u nebankovních společností, které jsou ve svých požadavcích více tolerantní.

Požádat o půjčku

Půjčka pro každého

Všechny finanční společnosti mají dle novely zákona o spotřebitelském úvěru za povinnost, ověřit si platební schopnost žadatele. Je však na nich, jak tuto podmínku dodrží. Nebankovní společnosti se snaží svým klientům vyjít vstříc a je jim jasné, že do registru dlužníků se můžete dostat i ne zcela vlastní vinou. Ne každý člověk evidovaný v registru automaticky patří mezi předlužené jedince, a proto jsou některé společnosti ochotny přihlédnout k individuálním okolnostem každého klienta. Jestliže se tedy jedná o malý prohřešek a je více než jasné, že dokážete půjčku splatit, žádosti vyhoví. Současně jsou nebankovní společnosti schopny akceptovat jakékoli příjmy, jedná se zpravidla o příjmy z brigád, výplatu podpory v nezaměstnanosti, mateřské, výplatu sociálních dávek, důchodu, stipendia, atd. z toho důvodu jsou nebankovní půjčky snadno dostupné širokému okruhu žadatelů nejrůznějších věkových kategorií.

Nebankovní půjčka se zástavou

Nebankovní půjčky nemají nijak omezenu dolní ani horní hranici úvěru. Můžete si zvolit tolik peněz, kolik aktuálně nezbytně potřebujete. Pokud vám stačí jen pár tisícovek, dokážete je snadno získat prostřednictvím klasického úvěru, kam patří různé krátkodobé půjčky před výplatou, bez registru či ihned vyplacené na ruku. Taková půjčka má zpravidla dobu splatnosti nastavenu na několik dní až jeden měsíc, avšak riziko poskytnutého úvěru je vyváženo vyšší úrokovou sazbou. V případě, že potřebujete vyšší finanční obnos, ani to není nemožné. Platí jednoduché pravidlo, které říká, že čím vyšší záruky splacení společnosti poskytnete, tím vám nabídne lepší úrokovou sazbu a podmínky splacení. Za půjčku můžete ručit jak nemovitostí, tak i další osobou jako spolužadatelem. Při zástavě nemovitosti se nemusí ani jednat o majetek ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí jen, když budete mít písemný souhlas majitele, že daná nemovitost bude poskytnuta jako zástava pro splacení půjčky. Půjčky v řádu několika statisíc mají splatnost rozloženu na několik let s předem danými úroky. Některé společnosti vám mohou nabídnout i nějaké benefity navíc, například možnost předčasného splacení bez sankce či odklad splátek.

Nebankovní půjčky disponují širokou škálou kategorií úvěrových produktů, z nichž si snadno vyberete takovou půjčku, která bude odpovídat vašim momentálním potřebám. Při výběru svého potenciálního věřitele buďte velmi obezřetní a vybírejte nejlépe z nabídky velkých renomovaných firem, kde máte vždy jistotu kvalitních služeb.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.