Jste osoba samostatně výdělečně činná a začínáte s podnikáním? Chybí vám počáteční kapitál na rozjezd? Případně chcete investovat do dalšího rozvoje firmy a rozšířit svoje podnikatelské aktivity? Bez patřičné finanční výpomoci se to ale asi neobejde. Půjčky pro drobné živnostníky naleznete jak v bankovním, tak i nebankovním sektoru. Avšak podmínky pro získání úvěru jsou naprosto odlišné. Požadavky kladené na podnikatele se sice liší banka od banky, ale v zásadě jsou velmi náročné. Půjčit si můžete neomezeně, od několika desítek, stovek tisíc až po půjčky v řádu miliónů, ovšem vždy musíte poskytnout dostatečné záruky splacení. Podnikatelům jsou také jednoduše dostupné běžné spotřebitelské půjčky nebo tzv. americké hypotéky, což jsou vlastně bezúčelové půjčky u nichž je riziko splacení vyváženo zástavou nemovitosti. Jste-li malý živnostník a potřebujete půjčku, máte široké možnosti, jak uspět na finančním trhu. Jen je dobré vědět, kde máte větší šanci na úspěch a kde jsou pro vás šance naprosto mizivé. Kam jít pro půjčku, když jste OSVČ?

Půjčka v bance pro živnostníky

Půjdete-li s žádostí o půjčku rovnou do banky, třeba tam co máte zároveň vedený podnikatelský účet, musíte se v prvé řadě obrnit značnou dávkou trpělivosti. Bankovní úředníci vás zahltí seznamem nezbytných dokladů, které musíte k žádosti doložit. Připravte si nejméně dvě daňová přiznání za poslední období, která musí vykazovat kladný výsledek hospodaření. Musíte mít trvalé bydliště a sídlo firmy v ČR a vaše firma nesmí být v konkurzu. V neposlední řadě je nutné doložit bezdlužnost vůči finančnímu úřadu, zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení. Banku bude rovněž zajímat váš podrobně propracovaný podnikatelský záměr. Na základě těchto skutečností banka nakonec vaši žádost posoudí, avšak ve většině případů ji nevyhoví a půjčku zamítne. Ovšem to neznamená veškerý konec naděje. Můžete se obrátit na nebankovní sektor, kde je šance na úspěch daleko vyšší.

Chci půjčit

Nebankovní půjčky

Nebankovní společnosti se přímo specializují na zákazníky, pro něž je dostupnost půjčky v bance naprosto nulová. Podmínky půjčky jsou tedy upraveny tak, aby jim mohl vyhovět široký okruh žadatelů. Soukromé firmy si zejména zakládají na individuálním přístupu ke klientovi, takže každou podanou žádost posuzují dle specifických okolností. Můžete mít záznam v registru dlužníků i dlužit státním institucím a nikoho nezajímá vaše podnikatelská historie. Samozřejmě, že konkrétní podmínky se v zásadě liší dle toho, jak vysoký úvěr požadujete. Menší částky zpravidla vyváží vyšší úroková sazba, u půjček v řádu milionu je vyžadováno ručení v podobě zástavy nemovitosti nebo další osobou jako spolužadatelem. Avšak ani nemovitost nemusí být přímo ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí mít jen písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit pro účely poskytnutí půjčky. Zastavit lze nejen dům, pozemek, ale i výrobní haly, stroje a zařízení.

Rychlé půjčky pro podnikatele

Kromě klasických podnikatelských úvěrů může drobný živnostník požádat i o běžnou spotřebitelskou půjčku, která je snadno dostupná na internetu. U tohoto typu půjček není nutno dokládat žádné listiny, ani daňová přiznání. Úvěrové společnosti zpravidla stačí jen doložit pravidelný příjem. Akceptovány jsou rovněž nedoplatky na finančním úřadě, zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení, avšak někde za cenu vyšší úrokové sazby. To už ale záleží opět na individuálním posouzení každé podané žádosti. Rychlou půjčku si jednoduše sjednáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jednoduchý formulář, který je okamžitě zpracován plně automatizovaným systémem. Obratem jste informováni o výsledku schvalovacího procesu, je-li kladný, obdržíte na svůj mobilní telefon SMS zprávu s kódem. Ten přepíšete do systému, čímž stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Následně vám ihned odchází peníze na bankovní účet a nebo jsou vyplaceny v hotovosti.

Nebankovní půjčky pro OSVČ nabízí podnikatelům široké možnosti úvěrových produktů, které jsou bezúčelové a tudíž mohou drobným živnostníkům sloužit nejen na financování rozvoje firmy, ale také k pokrytí jakýchkoli nenadálých výdajů.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.