GoldMag.cz

Vyzkoušejte magazín o půjčkách, hypotékách a penězích.

Nebankovní půjčky ihned

Půjčte si pohodlně online z vašeho domova až 600 000 Kč ihned.

Nebankovní půjčky

bez registru a zástavy i pro problémové klienty

Plánujete rozšířit svoji firmu nebo s podnikáním teprve začínáte? V každém případě budete potřebovat nějakou korunu, abyste svůj záměr mohli uskutečnit. Pokud se vám daří dobře, o zakázky není nouze, pak je jistě vhodná doba na to, abyste se posunuli o kousek dál. To však vyžaduje další investice. Potřebujete rozšířit provozní budovy, nakoupit další stroje a zařízení, materiál, atd. Je celkem samozřejmé, že bez půjčky se jen stěží obejdete, stejně tak i za situace, kdy držíte čerstvý živnostenský list v ruce a teprve se rozhlížíte po světě. Máte-li vše dobře spočítáno, pak není nad čím váhat a můžete se pustit do zajištění vhodného zdroje financí. První kroky podnikatelů zpravidla vedou do banky, většinou tam co mají vedený svůj podnikatelský účet. Avšak velmi často jsou zaskočeni strohou vstřícností banky. Tradiční bankovní domy jsou co se týče půjček a úvěrů velmi opatrné a ani podnikatelům nepůjčí peníze jen tak na dobré slovo. Vyřízení úvěru představuje zpravidla dlouhou administrativní proceduru, která vyžaduje doložení mnohých dokladů a potvrzení. Kromě toho si vás řádně proklepnou v centrálním registru dlužníků a jakmile zjistí, že máte záznam, jen stěží s půjčkou u banky uspějete. I když budete mít dokonale zpracovaný byznys plán a finančnímu úřadu ani pojišťovnám nebudete dlužit ani korunu, přeci jen máte záznam v registru a ten vypovídá o vaší neblahé finanční minulosti. Z toho důvodu řada podnikatelů odchází z banky s nepořízenou a snaží se využít jiné možnosti. Jaké to jsou ?

Chci půjčku

Nebankovní půjčka pro podnikatele

Neúspěšní žadatelé o bankovní půjčku vkládají veškeré své naděje do nebankovního sektoru a spoléhají se na to, že k nim budou více tolerantní a budou mít pochopení pro jejich problematickou situaci. Ve skutečnosti tomu také tak je. Oproti bankám dokáží nebankovní společnosti posoudit každou úvěrovou žádost z individuálního hlediska, a tak se zde nabízí široký prostor k vyjednávání. Jako podnikatel máte možnost si vybrat půjčku přímo ze sekce půjček pro podnikatele a nebo jako fyzická osoba si můžete sjednat prakticky jakoukoli spotřebitelskou půjčku. V podstatě záleží na tom, kolik peněz vlastně potřebujete a k čemu hodláte získané peněžní prostředky použít. Od výše půjčky se samozřejmě potom také odvíjí také míra úrokové sazby a jednotlivé podmínky splácení. Jako podnikatel musíte počítat s tím, že jiné podmínky bude mít dlouhodobý podnikatelský úvěr sloužící k pokrytí rozsáhlé investice a jiné jen malá půjčka na nejnutnější výdaje. Avšak určité možnosti se zde otevírají i začínajícím podnikatelům, kteří to právě u banky nemají s půjčkou vůbec jednoduché.

Půjčka bez kontroly registru dlužníků

Záznam v registru dlužníků je velmi častým důvodem k tomu, aby vám žádost o půjčku zamítli. Na tento fakt už doplatilo mnoho lidí a nevyhýbá se ani podnikatelům. Pokud jste osoba samostatně výdělečně činná a současně jste vedeni v registru dlužníků, musíte k půjčce zvolit takovou společnost, která dokáže toto akceptovat. Jinak vám samozřejmě žádost zamítnou, což se mimo jiné opět promítne do registru dlužníků a vám do budoucna to na věrohodnosti mnoho nepřidá. Abyste se oprostili od všech zbytečných problémů s půjčkou, je dobré si předem ověřit, zda jste v registru vedeni či nikoli. Za výpis z registru zaplatíte jen pár stokorun a odpověď máte prakticky obratem. Obzvlášť, pokud zvolíte variantu rychlé SMSky, kdy se vám drobný poplatek odepíše rovnou z kreditu na telefonu. Dáváte-li přednost jiné elektronické komunikaci, pak lze o výpis požádat přímo na příslušných webových stránkách, poplatek zaplatit kartou a výsledek vám bude sdělen obratem emailem. Ani papírová podoba není nemožná, výpis z registru dlužníků vám může doručit česká pošta během několika dní. Pokud ale chcete půjčku ještě dnes, jsou samozřejmě předchozí varianty mnohem efektivnější. Pokud zjistíte, že jste v registru neustále vedeni, možná i přesto že máte veškeré své závazky již dávno uhrazeny, musíte tomuto faktu přizpůsobit možnosti půjčky. Velkou šancí na úspěch jsou půjčky bez kontroly registru dlužníků, které jsou vhodné i pro podnikatele.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromé osoby

Určitou alternativou nebankovních půjček je i půjčka od soukromé osoby, která má na rozdíl od jiných úvěrových produktů tu přednost, že nepodléhá žádným standardním podmínkám úvěrových společností. Vždy máte možnost vyjednat si půjčku dle svých individuálních potřeb. Nabídku půjček od soukromých investorů naleznete na různých inzertních servrech, kde je zpravidla zanechán kontakt na danou osobu. Jakmile jej oslovíte, záleží vše další už jen naší vzájemné dohodě. Můžete spolu jednat po telefonu, emailem, osobně, jak vám to nejlépe vyhovuje. Splatnost půjčky si však vždy můžete nastavit přesně dle svých požadavků a možností. Avšak v tomto případě buďte více obezřetní a nejprve si danou osobu řádně prověřte. Poptejte se na zkušenosti druhých lidí, na sociálních sítích, v různých diskuzích, známých v okolí a teprve na základě získaných informací se rozhodujte. Pokud jako podnikatel potřebujete půjčku v řádu milionu korun, můžete za ni ručit i majetkem firmy, provozními budovami, stroji, zařízením, apod. Délka splatnosti a úroková sazba se pak adekvátně odvíjí od výše vypůjčené částky a poskytnuté záruky splacení. Stejně jako soukromý investor může nabízet své služby i vy můžete půjčku poptávat. I soukromí investoři pravidelně vyhledávají příležitosti, kde by mohli investovat své volné peníze. Třeba může někdo investovat do rozvoje vaší firmy a poté se podílet určitými procenty na zisku. Jako podnikatel máte nespočet způsobů řešení, jak půjčku získat.

Přestože podnikatelé se záznamem v registru dlužníků mají možnosti půjček a úvěrů trochu omezené, pořád je tu šance na úspěch. Když zvolíte vhodnou úvěrovou společnost, máte první úspěšný krok za sebou. Dál už si jen vyjednáte dobré podmínky.