Potřebujete půjčit vyšší finanční obnos? Přemýšlíte, jak nejlépe financovat rekonstrukci bydlení, koupi nového automobilu nebo chcete jen odjet na exotickou dovolenou? Případně hledáte půjčku, která by se stala investicí ve vašem podnikání? Pokud jste okamžitě utíkali pro půjčku do banky a žili v domnění, že jedině tam vám mohou pomoci, možná jste narazili na značný problém. Vaše plány se doslova během chvilky sesypaly jako domeček z karet, jelikož vám banka půjčku zamítla. Možná si říkáte, co ji k tomu vede, když půjčené peníze stejně musíte splácet, ale banka se prostě snaží eleminovat riziko poskytnutého úvěru na co nejnižší minimum, a tak nepůjčí doslova každému. Pokud máte ještě jiné nesplacené závazky, může usoudit, že další půjčka by ohrozila splácení všech úvěrů a vy byste nebyli schopni dostát všem stávajícím závazkům. Dalším rozhodujícím faktorem je váš příjem. Pokud dostatečně nevyděláváte a nemáte příjem ze stálého zaměstnaní, jen těžko u banky uspějete. S takovým problémem se potýkají zejména začínající podnikatelé, nezaměstnaní, matky na mateřské a nebo lidé pracující formou brigády. Naštěstí ale banky nejsou jedinou institucí, která vám může poskytnout půjčku. Jsou tu ještě nebankovní společnosti, které nabízí rozsáhlé možnosti půjček. A právě ty můžete bez problému využít.

Nebankovní půjčka

Nebankovní společnosti se všeobecně zaměřují na klienty, kteří z nějakého důvodu nemohou dosáhnout na bankovní úvěr. Rozsáhlou nabídku jejich úvěrových produktů naleznete převážně v prostředí internetu, ale není výjimkou, že reklama na nebankovní půjčku na vás útočí ze všech stran. V rádiu, televizi, nákupním centru, v tramvaji, všude tam se vás snaží zaujmout. Každá společnost se chlubí co nejlepší podmínkami a snaží se ze všech sil upoutat vaši pozornost. Avšak sáhnout hned po první nabídce, která vám utkví v paměti není dvakrát rozumné. Nejprve se musíte s nabídkou úvěrového trhu seznámit, porovnat si půjčky mezi sebou a teprve na základě relevantních informací se rozhodovat. S tímto výběrem vám mohou pomoci různé online srovnávače a kalkulátory půjček na internetu. Na příslušnému webu zadáte jen vaše parametry požadovaného úvěru a okamžitě se před vámi zobrazí široká škála půjček aktuálně dostupných na trhu. Tato služba je zdarma a rozhodně by bylo škoda ji nevyužít. Už na první pohled zjistíte, jak se půjčky mezi sebou navzájem liší. Někdo nabízí nižší úroky, jiný vám odloží splátky, třetí nabízí možnost předčasného splacení zdarma, atd. Stačí si jen vybrat dle svých potřeb.

Chci půjčku

Půjčka se zástavou nemovitosti

Půjčka se zástavou nemovitosti je typickým nebankovním úvěrovým produktem, který slouží k poskytnutí vyššího finančního obnosu. Nejedná se jen o půjčky v řádu několika desítek tisíc, ale zejména stovek či milionu korun. Půjčka se zástavou je hodně využívána klienty, kteří mají například záznam v registru dlužníků a nebo malý či nedoložitelný příjem. Pro takové osoby je získání bankovní půjčky naprosto nemožné, a proto jinou možnost nemají. Ale na druhou stranu jim úvěr podložený nemovitostí může přinést vyšší bonitu na půjčkovém trhu. V takovém případě se totiž nebankovní společnosti nijak nebrání tomu, aby klientovi nabídly celkově lepší podmínky. Mohou vám snížit úrokovou sazbu, odložit splátky, dobu splatnosti nastavit přesně dle vašich potřeb a všemožně vyjít vstříc vašim individuálním potřebám. Půjčka se zástavou nemovitosti se pak stává snadno dostupná pro každého žadatele.

Online žádost o půjčku

Kvůli půjčce se zástavou nemovitosti nemusíte nezbytně nutně chodit na kamennou pobočku společnosti. Pokud však dáváte přednost osobnímu jednání a předpokládáte, že si tak dokážete lépe půjčku vyjednat, proč ne. V opačném případě vše zvládnete pouze elektronickou cestou. Sednete doma k počítači  a na webových stránkách dané úvěrové společnosti podáte rychlou online žádost. Ta má podobu krátkého formuláře, zadáte jen základní údaje – jméno, příjmení, telefon, email a posuvníkem si navolíte výši půjčky a dobu splatnosti. Jakmile žádost odešlete ihned projde plně automatizovaným systémem, který ji okamžitě vyhodnotí. Vy jste obratem informováni o jeho výsledku. Je-li vám půjčka schválena, pak jste současně kontaktováni pracovníkem zákaznického centra, se kterým dořešíte všechny podrobnosti. Zejména půjde o doložení dokladů týkajících se nemovitosti. Máte-li odhad a aktuální výpis z katastru rovnou po ruce, můžete jej zaslat elektronicky, případně poštou. Pokud potřebné dokumenty nemáte, může se o jejich vyhotovení s vaším souhlasem postarat společnost sama. Máte-li záznam v registru dlužníků a nebo nemůžete doložit svůj příjem, není tato skutečnost automatickým důvodem k neschválení půjčky. Každá žádost je posuzována individuálně.

Půjčka se zástavou pro problémové klienty

Velmi často je půjčka se zástavou využívána klienty, kteří potřebují vyplatit exekuci. V takovém případě to je ideální příležitost, jak problém jednou provždy zprovodit ze světa. Pro sjednání půjčky můžete totiž ručit i nemovitostí, jež je součástí exekučního řízení. Konkrétní nebankovní společnost zaplatí celý váš dluh podléhající exekuci, tím pádem se nemovitost uvolní pro další účely a bude sloužit jako záruka splacení další půjčky. Přitom se nemusíte o nic starat. Veškeré právní náležitosti vyřídí firma za vás a peníze převede rovnou na účet exekutorského úřadu. Vy jen dál budete splácet novou půjčku za podmínek, které jste si ujednali. Většina nebankovních společností poskytuje úvěr přibližně do 60 % odhadní ceny, takže máte možnost dosáhnout na opravdu velkou sumu. Dokonce ani zastavená nemovitost nemusí být výlučně ve vašem vlastnictví. Stačí, když budete mít písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit pro potřeby poskytnutí půjčky.

Půjčka se zástavou nemovitosti je vhodná pro všechny, kdo potřebují půjčit vyšší finanční obnos. U nebankovních společností je administrativní náročnost zkrácena na totální minimum tak, aby půjčka byla klientům co nejdříve k dispozici. Půjčka je bezúčelová, tudíž vyplacené peněžní prostředky lze použít na cokoli.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.