Goldenpujcka slevové kódy

Ušetřete na Goldenpujcka.cz. Na Slevovykupon.net jsou slevové kupóny.

Nebankovní půjčky

bez registru a zástavy i pro problémové klienty

Nastal čas založit rodinu? Pak určitě budete muset s partnerem vyřešit i finanční stránku věci. Svadba není jenom romantika ve dvou, ale také obyčejné počítání. Aby vám to v životě klapalo, musíte se dohodnout na běžném chodu domácnosti, mít jasno v tom, kde a jak budete bydlet, zda si založíte společný účet a nebo budete každý platit výdaje zvlášť. Jako první určitě řešíte otázku společného bydlení, která je po finanční stránce nejnáročnější. Máte-li za sebou jen spoustu let strávených ve škole a pracovní zkušenosti téměř žádné, bude tomuto faktu odpovídat i výše vaše platu. Ten tak akorát stačí na to, abyste pokryli základní životní výdaje a možná i něco málo ušetřili, ale ne tolik, abyste byli schopni si koupit vlastní byt nebo dům. I když vám možná něco málo zbývá ze studentských brigád, přeci jen  na financování vlastního bydlení to stačit nebude. Zkrátka, na byt se ušetřit nedá. S tím počítají i různé finanční společnosti, které se snaží na pořízení vlastní střechy nad hlavou půjčit mladým lidem alespoň něco málo do začátku. Pokud se rozhodnete bydlet v nájemním bytě, příliš mnoho si nepomůžete. Možná, že s nájmem hravě pokryjete svůj běžný měsíční rozpočet, ale takový byt nikdy nebude váš a v konečném výsledku platíte v podstatě stejnou nebo obdobnou částku, jakou byste dali za splátku jakékoli jiné půjčky. Není potom lepší splácet půjčku na vlastní byt než platit peníze jen za nájem? Je jasné, jaká by byla odpověď, a proto se úvěrové společnosti snaží mladým lidem nabídnout řadu možností, jak vlastní bydlení nejlépe financovat.

Chci půjčit

Novomanželská půjčka

Když budete chtít půjčku na bydlení, určitě vás jako první napadne bankovní hypotéka. Kromě ní existují i různé půjčky formou stavebních spořitelen, hypotečních bank, apod, tedy společností, které jsou zaměřeny pouze na poskytnutí půjčky na bydlení. Každá z nich však poskytuj epůjčku za zcel aspecifických podmínke  aje tedy jen na vás, které z nich vám budou vyhovovat. Někomu na bydlení šetří rodiče již od narození, jiní dostanou na prahu dospělosti přímo klíče od vlastního bytu a někdo si musí s bydlením poradit sám. V dobách dávno minulých si mladí lidé po svadbě vyřizovali tzv. novomanželskou půjčku, s jejíž pomocí pokryli nejen náklady spojené s koupí bytu, ale zařídili i novou domácnost. Dnes najdete v podstatě takovou obdobu této půjčky, kdy při sjednání bankovní půjčky na bydlení vám stát na její splácení určitou částkou přispěje. Něco se vám odečte na úrocích, něco při narození dítěte. Přitom i takovou půjčku nemusíte používat jen na koupi bytu či domu, ale i jen na jeho rekonstrukci. Bankovní hypotéka je tedy díky svým podmínkám optimálním prostředkem na financování bydlení.

Bankovní hypotéka

Vzhledem k tomu, že bankovní hypotéka je vlastně klasická bankovní půjčka, je třeba si uvědomit, že jen tento fakt ji určuje standardní podmínky platné pro všechny půjčky a úvěry. Při žádosti o úvěr si vás v bance nejprve prolustrují v registru dlužníků a jakmile zjistí, že jste zde vedeni, ohodnotí vás tak nízkou bonitou, že je podaná žádost o půjčku rázem zamítnuta. A i kdybyste registrem prošli, přijde dotaz na vaše příjmy. S čerstvým absolventským platem toho příliš mnoho nezmůžete, vaše příjmy musí být z hlediska banky považovány za plně dostačující. V neposlední řadě ovšem také počítejte s tím, že každá půjčka na bydlení vyžaduje složení alespoň minimální jistiny, která však z hodnoty bytu nebo domu dosahuje zpravidla několik stovek tisíc korun. Takže v konečném výsledku musíte pořád mít něco málo našetřeno, abyste si mohli koupit vlastní střechu nad hlavou. Stát se snaží mladé rodiny v bydlení podpořit, a proto banky v posledním roce snížily výši nezbytné jistiny. I když se tak zvětšil okruh lidí, kteří jsou schopni na bankovní hypotéku dosáhnout, přeci jen pořád zůstává určité procento lidí, pro které je půjčka v bance naprosto nedostupná. Ať už z důvodu záznamu v registru dlužníků, z hlediska nedostatečného příjmu nebo nemožnosti složit počáteční jistinu splacení. I když za půjčku ručíte v podstatě bytem ve kterém bydlíte, nikdy nezačínáte splácet úplně od nuly. Takový byt přechází do vašeho úplného vlastnictví teprve po splacení celé půjčky, včetně všech úroků a poplatků. Současně je třeba si uvědomit, že ani lidem v probíhajícím exekučním řízení banka žádnou půjčku neposkytne. Není tedy výjimkou, že je neustále mnoho lidí, kteří na bankovní hypotéku zkrátka nikdy nedosáhnou. Pořád ale existuje řešení. Na poli půjček a úvěrů svoje aktivity rozšiřují i nebankovní společnosti, které nabízí spoustu úvěrových produktů vhodných na pořízení bydlení.

Sjednat půjčku

Nebankovní dlouhodobá půjčka

Nebankovní společnosti jsou všeobecně známy svým benevolentním přístupem ke klientům, a proto je možné, aby na půjčku dosáhl široký okruh žadatelů. Tento fakt se projevuje také ve vyšším procentu schvalovatelnosti tu nebankovních půjček. U nebankovní společnosti stejně jako v bance si můžete sjednat přímo půjčku určenou na financování vlastního bydlení, která má své podmínky již předem stanoveny tak, aby ji dokázali žadatelé bez problému vyhovět. Vzhledem k tomu, že nebankovní společnosti posuzují každou podanou žádost individuálně, můžete i s takovou půjčkou uspět i přesto, že jste třeba vedeni v registru dlužníků. Zákonnou povinností každé úvěrové společnosti je ověřit si předem platební schopnost žadatele, takže pokud zjistí, že sice jste v registru vedeni, ale veškeré své závazky máte uhrazeny, pak nad malým prohřeškem z minulosti dokážou přimhouřit oko. Třeba i za cenu vyšší úrokové sazby. Kromě toho můžete nebankovní společnosti nabídnout i jiné formy ručení za půjčku, kdy není třeba ručit jen pořizovaným bytem, ale třeba i jinou nemovitostí nebo osobou, která se stane spolužadatelem o půjčku. Výše půjčky je však posouzena i z hlediska vašich příjmů, kolik jste schopni dlouhodobě splácet. U dlouhodobých půjček si můžete současně sjednat pojištění proti platební neschopnosti v případě nemoci nebo když přijdete o práci. Kromě půjčky na bydlení si ale můžete u nebankovní společnosti sjednat prakticky jakoukoli neúčelovou půjčku a získané peněžní prostředky použít na rekonstrukci nebo jen částečně, za předpokladu, že máte již něco naspořeno. Avšak počítejte s vyššími úroky, je otázka, zda se vám taková půjčka vyplatí. Nebankovní půjčkou je možno řešit také jistinu nutnou pro bankovní hypotéku, avšak i v tomto případě potom záleží na bance, zda je ochotna i tuto půjčku akceptovat a hypotéku vám schválí. Vidíte sami, že možností, jak si do začátku vypomoci s penězi je nespočet.

Finanční společnosti poskytují nejen půjčky mladým lidem na bydlení, ale můžete si sjednat jakoukoli jinou půjčku, kterou využijete na zařízení domácnosti. Nabídky a možnosti úvěrového trhu jsou neomezené a každý si najde úvěrový produkt přesně dle svých potřeb  a požadavků.