Půjčka od soukromé osoby zpravidla přichází na řadu tehdy, když ostatní finanční instituce zklamaly. Byli jste v bance a narazili jste na negativní záznam v registru dlužníků? Případně váš příjem nedosahuje požadované výše? A nebo nemáte stálé zaměstnání či jste zadluženi až po uši? Důvody, proč vám nikde nechtějí půjčit mohou být ledajaké, ale pokud nevyhovíte požadavkům jedné společnosti, vždy můžete zkusit svoje štěstí u druhé. Záleží na tom, jak danou společnost přesvědčíte, že jím poskytnutou částku skutečně dokážete splatit. V některých případech může za půjčku ručit další osoba a nebo lze zastavit nemovitost. Ani ta nemusí být přímo ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí, když budete mít písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit pro úvěrové účely. V neposlední řadě si ale můžete sjednat i půjčku od soukromé osoby, která je většinou dostupná pro každého.

Půjčka od soukromé osoby

Půjčky od soukromých osob jsou typický nebankovní úvěrový produkt, kdy peníze nepůjčuje banka ani nebankovní společnost, ale soukromá osoba nebo sdružení soukromých investorů. Soukromí investoři neřeší mnohdy registry dlužníků ani vaše příjmy. Celá půjčka je sjednána na základě individuální dohody. Půjčit si můžete neomezeně kolik chcete, sami si nastavíte výši měsíčních splátek a dobu splatnosti. Úroky za poskytnutou půjčku a poplatky s tím spojené zpravidla závisí na dohodě. Půjčka od soukromé osoby je tedy řešení pro nezaměstnané, matky na mateřské, začínající podnikatele, studenty, důchodce.

Inzerce půjček

Rozsáhlou nabídku půjček od soukromých osob naleznete převážně v prostředí internetu na různých inzertních webových portálech. Vždy se jedná o rychlou nebankovní půjčku, kterou si dokážete ujednat jen na základě vaší rychlé reakce. Zpravidla je u nabídky uveden telefonní kontakt či emailová adresa. Avšak můžete využít i opačnou strategii, kdy sami prostřednictvím poptávky stručně popíšete, jakou půjčku hledáte. Soukromí investoři vás pak následně osloví s nabídkami a vy si jen vyberete, která bude vyhovovat právě vám.

Chci půjčit

Při výběru půjčky buďte opatrní

Půjčky od soukromých osob jsou poměrně rizikovou oblastí v půjčování peněz, jelikož nikdy nevíte, na jakého potenciálního věřitele narazíte.  Z toho důvodu se nejprve s nabídkou půjček řádně seznamte, porovnejte si jaké má kdo podmínky, ověřte si reference v různých diskuzních fórech a na sociálních sítích, poptejte se známých na zkušenosti. Teprve na základě všech relevantních informací se pro konkrétní půjčku rozhodněte. Dříve než podepíšete úvěrovou smlouvu řádně si ji prostudujte. I když vás trápí nedostatek financí a jste v časové tísni, nikdy nic neuspěchejte. Buďte rozvážní, jedině tak se dokážete v budoucnu vyvarovat nemalým problémům. Pokud někdo z investorů vyžaduje za poskytnutí půjčky poplatky předem, zbystřete pozornost a z takové nabídky honem rychle vycouvejte. Mohli byste přijít o další peníze a slibovaného úvěru byste se stejně nikdy nedočkali.

Půjčky se zástavou

Výše půjčky od soukromé osoby není nijak omezená, půjčit si lze tisícovku do výplaty stejně jako několik desítek či stovek tisíc třeba na zaplacení složenek, vyplacení exekuce či na pokrytí základních potřeb. Podle výše požadované půjčky se samozřejmě odvíjí také její podmínky. Čím nižší částku si půjčíte, tím jednodušší budou. Pokud máte pravidelný měsíční příjem, pak zpravidla stačí s touto skutečností poskytovatele půjčky seznámit. U vyšší sumy se ale snaží soukromí investoři, kteří půjčují peníze z vlastních zdrojů, vyvážit riziko nějakou formou záruky splacení. Někdy je nutné zastavit nemovitost, ať už byt, dům, chatu nebo někomu postačí, když se za vás zaručí další osoba. Avšak vždy záleží na okolnostech a také na tom, kam až jste ochotni zajít. Vždy ale vyžadujte pouze férové jednání a nikdy nepřistupujte na jednostranně výhodné podmínky.

Půjčku od soukromé osoby můžete využít také v situaci, když nemáte k dispozici bankovní účet, třeba z důvodu, že je obstavený exekutorem. Vždy je možné se dohodnout na vyplacení peněz v hotovosti na osobní schůzce a po řádném podpisu smlouvy.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.