Sháníte úvěr a marně přemýšlíte, kde si půjčit? Všude plno reklamních sloganů, až vám jde z toho hlava kolem. Společnosti se předhání v nabídce služeb a snaží se zákazníky zaujmout. Jeden nabízí půjčku zdarma, druhý vám odloží splátky, třetí se chlubí nejnižším úrokem na trhu,… Jak se ale v tom chaosu vyznat? Chcete si přeci jen půjčit peníze s rozumnými a přijatelnými podmínkami. V současné době existuje nespočet firem, které poskytují finanční služby a stejně jako i jinde, je nutné odlišit zrno od plev. Půjčku si lze sjednat tradičně u banky, nebankovní společnosti nebo vám může půjčit soukromá osoba. Kdo z nich vám ale zaručí kvalitu? V případě půjček se rozhodně vyplatí mít se na pozoru, nikdy nevíte na koho právě narazíte, zvlášť pokud se jedná o méně známou firmu. Každá půjčka je totiž velmi ošemetná věc. Na jednu stranu v nouzi pomůže, ale když ji nesplácíte, dokáže vám doslova převrátit život naruby. Exekuce není pojem z říše snů, ale bohužel běžná realita. Její tvrdý dopad poznalo na vlastní kůži už mnoho lidí, nejenže přišli kvůli půjčce o veškerý svůj majetek, ale exekuce je také příčinou řady rodinných rozvratů. Proto dříve než si půjčku sjednáte, vždy zodpovědně uvažte, zda je ve vašich silách ji splatit.

Nebankovní půjčky na trhu

Vyznat se v nepřehledném trhu nebankovních půjček je velmi složité. Pokud byste měli obcházet všechny kamenné pobočky či telefonovat na zákaznická centra společností s dotazem na půjčku, strávily byste takovou činností hodiny času. Stejně by vám každý řekl, že právě jejich půjčka je ta nejlepší. Proto je daleko lepší využít na internetu různé kalkulačky a online srovnávače půjček, které vám s výběrem půjčky jednoduše pomohou. Tato služba je zdarma, stačí jen zadat o jakou půjčku máte zájem a hned se před vám objeví dlouhý seznam různých úvěrových produktů. Můžete si v klidu doma porovnat úrokovou sazbu, dobu splatnosti, formy splácení a celkové podmínky poskytnutého úvěru. Jakmile vyberete nejvhodnější půjčku pro sebe, vyřídit celou záležitost je už poměrně snadné.

Sjednat půjčku

Jakou půjčku zvolit?

Nebankovní společnosti jsou všeobecně známy svým benevolentním přístupem ke klientům, a tak si u nich může půjčku sjednat doslova každý. Zejména lidé, kteří z nějakého důvodu na půjčku v bance nedosáhnou, například nezaměstnaní, matky na mateřské, důchodci, studenti, začínající podnikatelé. Podle toho jakou konkrétní situaci řešíte, můžete využít i vhodný typ úvěru. Půjčky jsou rozděleny do mnoha kategorií, třeba půjčky před výplatou, půjčky bez registru, půjčky pro lidi bez příjmu, půjčky pro důchodce, atd. Každá půjčka je tak svými podmínkami přizpůsobena již daným okolnostem. Je tedy zřejmé, že když vám chybí tisícovka před výplatou, nebudete hned žádat o úvěr se zástavou nemovitosti.

Online půjčka bez papírování

Poskytovatelé půjček se snaží co nejvíce přiblížit svým klientům, a proto nabízí své služby převážně v prostředí internetu. Zde si můžete celou půjčku kompletně vyřídit. Jakmile zvolíte vhodný úvěrový produkt, přímo na webových stránkách poskytovatele podáte rychlou online žádost. Ta má podobu krátkého online formuláře, kde vyplníte jen své jméno, telefonní číslo, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Zpracování žádosti dále probíhá pomocí plně automatizovaného systému, a tak vlastně o půjčku můžete požádat kdykoli během 24 hodin. Když je žádost vyhodnocena, jste o výsledku neprodleně informováni emailem nebo SMS zprávou. Na mobilní telefon obdržíte zároveň SMSku s kódem, který přepíšete do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Nemusíte dokládat žádná potvrzení, vše probíhá pouze elektronickou cestou, což celý proces sjednání půjčky značně zkracuje a zjednodušuje.

Půjčka bez ručitele a bez registru

Nebankovní půjčku si lze sjednat v jakékoli výši, avšak podle toho jsou také nastaveny podmínky splácení. Pokud žádáte o úvěr v řádu několika stovek tisíc korun, budete zřejmě muset poskytnout dostatečné záruky splacení. Ty jsou dány jednak ručením třetí osobou a nebo zástavou majetku. U drobných půjček zpravidla plně postačí doložení příjmu. Jelikož je zákonnou povinností všech finančních společností ověřit si platební schopnost žadatele, každá společnost k tomuto požadavku přistupuje zcela jinak. Někdo schvaluje žádost o půjčku jen na základě informací z registru dlužníků a jiný se ještě navíc přiklání k individuálním okolnostem. To v praxi znamená, že i když máte na kontě malý prohřešek z minulosti, který je příčinou vašeho negativního záznamu v registru, neznamená to automaticky, že by vám půjčka nemohla být poskytnuta. I doložení příjmu může probíhat různými způsoby a není nutné kvůli tomu shánět požadované potvrzení. Některé společnosti si ověří vaše příjmy telefonickým dotazem přímo na mzdové účtárně u firmy, kde pracujete a někomu jen postačí doložit jakýkoli pravidelný měsíční příjem. Ten může mít formu brigády, podpory v nezaměstnanosti, výplaty mateřské či rodičovského příspěvku, důchodu, stipendia, renty, atd. Z toho důvodu je nebankovní půjčka schůdná pro široký okruh žadatelů.

Mezi poskytovatele nebankovní půjčky spadají také půjčky od soukromých osob, u nichž si můžete sjednat půjčku jen podle svých aktuálních možností. Nenahlíží do registrů a ani neřeší vaše příjmy. Riziko poskytnutého úvěru je ale naopak vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Avšak ani u půjček od soukromých investorů neplaťte nikdy žádné poplatky předem a před podpisem úvěrové smlouvy si nejprve řádně pročtěte.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.