Máte-li záznam v registru, může to být v případě žádosti o půjčku značný problém. Takový fakt v některých případech nevyváží ani další záruky splacení třeba v podobě ručitele, zástavy majetku nebo doložení příjmu. Obzvlášť u tradičních bankovních domů se často shledáte s odmítavou odpovědí. Jenomže s registrem dlužníků to není zase tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Mnoho jedinců, kteří se zde shodou životních událostí ocitli, nepatří ani zdaleka mezi chronické neplatiče, kteří by se záměrně vyhýbali plnění svých závazků. Však to jistě znáte, firma zkrachuje, propustí zaměstnance nebo nemá na výplaty a váš finanční rozpočet zaznamená první trhliny. Nějaký čas jedete na úspory, ale ani ty nejsou bezedné a prostě jednoduše jednoho dne dojdou. Když se pak dostanete do situace, kdy nevíte zda zaplatit napřed složenky nebo pokrýt základní životní potřeby rodiny, dluhy začnou narůstat. A zde je právě kámen úrazu. Jeden měsíc nezaplatíte fakturu za telefon, dodavatelům energií, druhý, třetí a už je vaše osoba vedena v registru. Opravdu k tomu stačí málo, a proto není možno házet všechny dlužníky do jednoho pytle. Jenomže, nakolik je vaše evidence v registru oprávněná, to už nikdo posuzovat nebude, a určitě ne v bance. Této skutečnosti jsou si ale vědomi nebankovní společnosti, které se snaží lidem pomoci i v takových situacích a žádost o půjčku neposuzují jen na základě evidence v registru dlužníků.

Nebankovní půjčka bez nahlížení do registru

Všechny nebankovní společnosti se snaží žádost o půjčku svým klientům co nejvíce usnadnit, a tak se velmi často stávají záchytným bodem i pro lidi, kteří nemají absolutně žádnou šanci dosáhnout na bankovní půjčku. I když je podle novely zákona o spotřebitelském úvěru zákonnou povinností všech finančních společností dopředu si ověřit platební schopnost žadatele, nerozhodují o půjčce jen podle toho, zda jste v evidenci vedeni či nikoli. Za určitých okolností jsou nebankovní společnosti ochotny tento fakt tolerovat. Jedná se zejména o případy, kdy vaše jméno přetrvává v registru i poté, co jste své dluhy uhradili. Bohužel, tomu nahrává i skutečnost, že registry dlužníků evidují informace o dlužnících i po několik dalších let. Dobrou zprávou určitě je, že každá žádost je posuzována především individuálně, a proto i když máte dluhy, záleží také na tom, jakého jsou charakteru. Je samozřejmé, že opravdovým neplatičům, lidem s několika exekucemi, v insolvenci, jen tak někdo půjčku neposkytne. Každá firma se snaží riziko návratnosti vynaložené investice eliminovat na nejnižší možnou míru a v případě malých půjček třeba volí například vyšší úrokovou sazbu nebo kratší dobu splatnosti. Je pak jen na zákazníkovi, zda na takové podmínky přistoupí a opravdu se mu to vyplatí. Nakonec, i když nestačíte hradit splátky půjčky včas, vždy si můžete splatnost prodloužit, ovšem za další poplatek. Avšak vždy je to lepší než přestat platit úplně a nechat dluhy narůstat do astronomických rozměrů. Na sankcích a úrocích z prodlení byste stejně nakonec zaplatili daleko víc, než za pouhý poplatek za prodloužení úvěrové smlouvy.

Chci půjčit

Online půjčka bez ručení

Nebankovní půjčky jsou pro svoji jednoduchost mezi klienty ve značné oblibě. Stačí jen pár kliků na internetu a půjčku si sjednáte jedna dvě. Z toho důvodu je mezi lidmi poměrně rozšířený názor, že nebankovní společnosti půjčí doslova každému. Je to sice pravda, ale všeho s mírou. Přeci jen určité podmínky musíte naplnit. Chcete-li půjčku v řádu několika stovek tisíc, případně milionu korun, není to nemožné, ale záruky splacení budou podstatně vyšší než u malé mikropůjčky do výplaty. U vyšší sumy je třeba poskytnout společnosti ručení formou další osoby a nebo zástavou majetku. Avšak i zde platí, že i velkou půjčku si jednoduše vyřídíte na internetu. Podáte jednoduchou online žádost, v ní uvedete své identifikační a kontaktní údaje a vyčkáte pár minut na schválení. Je-li vám půjčka přiklepnuta, následně jste kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti a s ním se dohodnete na dalších podrobnostech. Buď bude nutno doložit váš příjem, případně doklady týkající se zástavy nemovitosti nebo ručitele. Dokumenty lze zaslat běžnou elektronickou cestou, pokud se nechcete zdržovat osobní návštěvou pobočky. Případně některé úvěrové společnosti nabízí možnost návštěvy obchodního zástupce přímo ve vaší domácnosti. Ale to už záleží jen na vás, čemu dáváte přednost. Jelikož u malých půjček není vyžadováno ručení, může u některých společností vzejít požadavek na zvýšení bonity klienta formou doložení potvrzení o příjmu. Ale i to může mít různorodou podobu. Nemusí se jednat jen o příjmy z klasického zaměstnání, svoji šanci mají i lidé, kteří mají příjmy z krátkodobé brigády, pobírají mateřskou, rodičovský příspěvek, podporu v nezaměstnanosti, stipendium, důchod, atd. Důležité je, aby  se jednalo o nějaký pravidelný měsíční příjem, pak vám může společnost nabídnout i lepší úrokovou sazbu a přijatelnější podmínky splácení.

Půjčka od soukromého investora

Pokud máte trable s registrem dlužníků a chcete se v každém případě vyhnout jeho kontrole, můžete vložit své naděje do  půjčky od soukromé osoby. Tu si vždycky sjednáte jen na základě individuálních podmínek, které jsou ochotny akceptovat obě strany. Nemusíte tedy dodržovat žádné standardní podmínky bank či některých nebankovních společností, pokud vám v žádném případě nevyhovují. Soukromého investora nezajímá vaše platební minulost, nezkoumá registry dlužníků a nepotřebuje vědět kolik vyděláváte. Důležité je, abyste mu půjčku v dohodnutém termínu splatili. Takové služby jsou ale na druhou stranu vyváženy podstatně vyšším úrokem. S nabídkou soukromých investorů se setkáte zejména na různých inzertních servrech, kde můžete zvolit i obrácený postup a sami půjčku poptávat. Avšak v každém případě buďte velmi opatrní a dříve než podepíšete smlouvu o půjčce, nejprve si daného investora prověřte. Poptejte se známých na zkušenosti, zapátrejte na sociálních sítích a teprve na základě relevantních informací se rozhodujte. Do budoucna si tak ušetříte nemalé problémy.

Půjčka bez registru a bez ručení je velmi často malá neúčelová půjčka, kterou můžete využít na cokoli. Vzhledem k tomu, že si ji na internetu bez jakékoli obtěžující administrativy sjednáte za pár minut, může být pro vás rychlým zdrojem peněžních prostředků.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.