Trápí vás akutní nedostatek financí? Potřebujete rychlou půjčku a nevíte na koho se nejlépe obrátit? Byli jste v bance a tam se k vám otočili zády? Není se čemu divit, s bankovními půjčkami to není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Aby vám banka poskytla jen malou půjčku třeba do částky 5000 korun, museli byste nejprve disponovat jejími úvěrovými produkty jako jsou kreditní karta nebo kontokorent u běžného účtu. V takových případech pak vlastně nemusíte ani speciálně žádat o půjčku, ale využijete těchto rychlých služeb. Potřebnou sumu můžete vyčerpat až do předem sjednaného limitu a v dohodnuté lhůtě, což bývá zpravidla jeden měsíc také vrátit. Tyto úvěrové produkty jsou úročeny vlastní úrokovou sazbou a ta se liší banka od banky. Pokud ale tyto možnosti nemáte, pak vám nezbývá nic jiného než malá půjčka od nebankovní společnosti, jejíž doménou jsou právě malé půjčky tzv. mikropůjčky, které vám půjčí třeba i jen pětistovku do další výplaty. Avšak rychlost, s jakou se objeví na vašem bankovním účtě je nepřekonatelná. Půjčka je bezúčelová, tudíž ji lze použít na cokoli, co právě potřebujete financovat. Může vám pomoci rychle zaplatit složenky, vyrovnat domácí deficit, uhradit opravu nezbytného domácího spotřebiče či jiné nenadálé výdaje.

Jak nalézt vhodnou půjčku?

Rychlé půjčky jsou specifickou kategorií nebankovních společností, které jsou určeny zejména klientům, pro něž je rychlost s jakou se peněžní prostředky dostanou až k nim, prioritní. Jejich rozsáhlou nabídku naleznete převážně v prostředí internetu, kde si zároveň můžete porovnat výhodnost jednotlivých úvěrových produktů. K tomuto účelu slouží různé online srovnávače a kalkulátory půjček na netu, kde se ihned po zadání vámi požadovaných parametrů zobrazí seznam všech úvěrových produktů aktuálně dostupných na trhu. Už na první pohled je zřejmé, jak se mezi sebou půjčky rapidně liší. O tom vypovídá nejen úroková sazba, ale i doba splatnosti či jiné další benefity. Někde se setkáte třeba s možností první půjčky zdarma, odkladu splátek nebo možnosti předčasného splacení bez sankce. U těchto malých půjček se zajímejte také o výši RPSN, která zahrnuje veškeré náklady na půjčku. Mnoho lidí se řídí jen samotnou úrokovou sazbou a to je právě chyba. Cenu půjčky určuje zejména tento faktor, v němž jsou zahrnuty všechny náklady na půjčku včetně poplatků. A ty často nejsou právě nejmenší. To máte poplatek za schválení žádosti, posouzení žádosti, transakci peněžních prostředků, atd. Proto určitě nepochybíte, pokud výběru půjčky věnujete dostatek času.

Chci půjčit

Okamžitá online půjčka

Požadavky na okamžitou půjčku zcela určitě splňuje především online půjčka, která je specifickým úvěrovým produktem nebankovních společností. Takovou půjčku si vyřídíte totiž jen v prostředí internetu a nemusíte kvůli ní nikam chodit na kamennou pobočku a vyplňovat stohy papírů. Online půjčka se obejde bez jakékoli administrativy a na žadatele neklade téměř žádné nároky. Stačí se jen připojit k internetové síti a mít po ruce mobilní telefon. U takto malých půjček do 5000 korun není nutno mít ani ručitele či poskytovat záruku splacení formou zástavy majetku. Avšak riziko takto poskytnutého úvěru je v některých případech vyváženo vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Tyto parametry jsou klienti ochotni akceptovat zejména tehdy, pokud je potřeba financí opravdu naléhavá a akutní. Navíc, některé společnosti ani nenahlíží do registru dlužníků nebo nevyžadují potvrzení o trvalém příjmu. Proto jsou tyto rychlé online půjčky snadno dostupné pro široký okruh žadatelů. Určitě mnoha lidem velmi výrazně pomůže pokud zjistí, že daná společnost posuzuje žádost na základě individuálních okolností klienta. Pak mají šanci na úspěch i lidé, kteří sice mají záznam v registru dlužníků, ale své závazky již mají dávno splaceny a jinak je jejich platební morálka vyhovující. Stejně tak v požadavku na potvrzení o výši příjmu lze spatřovat značné rozdíly. Některé společnosti se nobejdou bez potvrzení ze stálého zaměstnaneckého poměru, případně si sami výši příjmů ověří sami na mzdové účtárně firmy kde pracujete. Jinde jsou ochotni akceptovat jakýkoli váš pravidelný příjem, může to být dočasná brigáda, výplata podpory v nezaměstnanosti, sociálních dávek, důchodu, mateřské, stipendia, atd.To v praxi znamená, že se žádostí o malou půjčku může uspět kdokoli, kdo není obětí dluhové spirály a nemá na svém kontě přemíru nesplacených závazků.

Půjčka v hotovosti nebo na účet

Půjčku do 5000 korun si můžete sjednat velmi rychle jen z pohodlí svého domova. Žádost podáte přímo na webových stránkách společnosti, kde vyplníte jen krátký internetový formulář. V něm uvedete své jméno, příjmení, telefonní číslo, emailovou adresu a posuvníkem na webu si zvolíte kolik potřebujete půjčit a na jak dlouhou dobu. Přitom si můžete půjčit kolik chcete, nikdo vám nenutí zbytečně vysoký úvěr, který ani nevyužijete. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem a ten rozhodne o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, jste o tomto hned informováni emailem a na svůj mobilní telefon obdržíte krátkou SMS zprávu s kódem. Ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Poté peníze odchází ihned na bankovní účet a nebo jsou vyplaceny v hotovosti. Přitom rychlá online půjčka nevyžaduje ani vlastnictví bankovního účtu. Pokud jím momentálně nemůžete disponovat třeba z důvodu obstavení účtu exekutorem, nic se neděje. Peníze si necháte vyplatit v hotovosti na ruku. K tomuto účelu společnosti využívají další moderní metody, kdy si pro peníze zajdete do trafiky  nebo zajedete na čerpací stanici. Zde jsou vyplaceny na platebním terminálu jen na základě elektronického kódu, nemusíte se ničím prokazovat ani nic vyplňovat. Přitom časová náročnost je úplně stejná, jako kdyby se jednalo o bankovní převod. V těchto situacích pak už jen záleží na tom jak jste akční, ale peníze máte k dispozici ještě týž den, kdy o půjčku požádáte.

Okamžité půjčky nabízí řada velkých renomovaných společností, které dodržují především zásady zodpovědného půjčování a poskytují půjčky s férovými podmínkami. Rychlé online půjčky jsou snadno dostupné 24 hodin denně 7 dní v týdnu. V případě opakované půjčky můžete žádost podat už jen prostřednictvím rychlé SMS zprávy. U některých společností se zase setkáte s možností první půjčky zdarma, kdy na poplatcích dokážete výrazně ušetřit.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.