Potřebujete půjčit několik desítek či stovek tisíc korun? Nevíte, jakou půjčku nejlépe zvolit? Máte případně záznam v registru dlužníků či poměrně malý nebo nedostačující příjem? Pak na bankovní půjčku asi jen stěží dosáhnete. A dost možná, že jste to už zkusili a nepochodili. Půjčit si totiž v bance je běh na dlouhou trať. Nejenže si vás proklepnou ze všech stran, ale i samotné papírování dá pěkně zabrat. Doložit potvrzení o příjmu znamená navštívit mzdovou účtárnu firmy, kde pracujete a vyžádat si potřebnou listinu. Někde vám to udělají na počkání, ale zpravidla si chvíli počkáte. V lepším případě by možná v bance mohly stačit jen výplatní pásky za uplynulé období, ale to se může v řadě případů lišit. Pokud chcete za půjčku ručit nemovitostí, pak můžete s radostí v papírování pokračovat. Doložit veškeré dokumenty týkající se zastavovaného objektu s aktuálními razítky je teprve první krok k bankovnímu úvěru. Jakmile dodáte všechny papíry, ještě není vyhráno. Teď musíte trpělivě čekat, co na to banka a jakou vám určí bonitu. Její poměrnou část tvoří rovněž hodnota zastavené nemovitosti, od které se pak odvíjí podmínky poskytnuté půjčky. Vzhledem k tomu, že banky mají na žadatele velmi přísný metr a vyhovět jejich náročným požadavkům není jen tak, v mnoha případech odchází klienti z banky s nepořízenou. Avšak tím vaše cesta k vysněnému úvěru nekončí, právě naopak. Právě se před vámi otevírají zcela jiné možnosti, o kterých jste možná ani nevěděli.

Půjčka se zástavou na vyplacení exekuce

Máte-li za sebou neúspěšnou žádost o bankovní půjčku a nebo jste raději tento krok prozřetelně vynechali, můžete zkusit nebankovní půjčku. Proč právě tu? Nebankovní půjčky a úvěry jsou co do kvality na tom úplně stejně jako bankovní půjčky, ale s tím rozdílem, že mají daleko jednodušší podmínky a jejich vyřízení vám nezabere tolik času. Avšak to neznamená, že nebankovní půjčku vám automaticky poskytne každá společnost, u níž si podáte žádost. To zase ne. I tady platí jistá pravidla a těm musíte prostě vyhovět. Pokud například i nebankovní společnost zjistí, že jste zadluženi až po uši, jedna exekuce stíhá druhou, vaše špatná platební morálka pak možná bude důvodem, proč vám společnost další půjčku neposkytne. Ale pozor! I když máte exekuci a vlastníte nemovitost, která je součástí exekučního řízení, i tuto nemovitost můžete zastavit. Takové problémy řeší třeba přímo oddlužovací společnost, které danou nemovitost v rámci exekučního řízení vykoupí, tím pádem celou exekuci vyplatí a dále ji uvolní pro účely další půjčky. Takže vlastně zabijete dvě mouchy jednou ranou. Jednak se zbavíte problému s exekucí, majetek zůstane i nadále ve vašem vlastnictví a vy jím budete ručit za novou půjčku, kterou si navýšíte o vámi požadovanou sumu. Takové řešení problému využívá řada klientů nebankovních společností, jelikož je velmi účinná.

Chci půjčit

Nebankovní půjčka formou zástavy nemovitosti

Kromě vyplacení exekuce můžete za jakoukoli půjčku ve stovkách či milionech korun ručit nemovitostí. Takové možnosti využívají lidé, kteří chtějí pořizovat nebo rekonstruovat nové bydlení, koupit si auto, podnikatelé touto formou investují do svého podnikání, apod. Důvodů, proč si pořídit půjčku se zástavou je nespočet. Nebankovní sféra nebazíruje tolik na rozsáhlé administrativě jako banky, a tak je vyřízení půjčky se zástavou poměrně jednoduché. Navíc, zastavit můžete jakoukoli nemovitost, nemusí být jen ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí, když budete mít písemný souhlas majitele objektu, že daná nemovitost bude sloužit k účelům poskytnutí půjčky. Velmi často se tak řeší situace v rámci rodiny. Zastavit lze jakýkoli objekt v odpovídající hodnotě – družstevní podíl na bytě, byt v soukromém vlastnictví, dům, pozemek, chatu, chalupu, garáž, zahradu, komerční objekt,… Nebankovní společnosti půjčují zpravidla do 60 % hodnoty nemovitosti, ale to se samozřejmě liší firma od firmy. Vždy máte možnost vyjednat si individuální podmínky, takže často záleží i na vašich vyjednávacích schopnostech. Jsou společnosti, které kromě ručení nemovitostí nahlíží také do registru dlužníků nebo vyžadují potvrzení o příjmech. To vše pak v celkovém výsledku určuje vaši bonitu. Samozřejmě, že čím vyšší hodnota majetku, tím jsou podmínky splácení jednodušší a někdy můžete dosáhnout i na další benefity. Například vám umožní odklad splátek na určitou dobu, získáte možnost předčasného splacení bez sankce, mimořádné splátky zdarma, delší dobu splatnosti. Také samotná úroková sazba udělá své a promítne se do výsledné ceny za poskytnutou půjčku. Proto při výběru konkrétního poskytovatele dejte také na ukazatele RPSN, který určuje celkovou cenu půjčky.

Online půjčka s ručením nemovitostí

Nebankovní společnosti se snaží co nejvíce usnadnit každé vyřízení žádosti o půjčku, a proto vychází v jednoduchosti svým klientům maximálně vstříc. Chcete-li půjčku od nebankovní společnosti, nemusíte vůbec nikam na pobočku. Vše vyřídíte sami doma, pěkně v klidu a nebudete mít za zády řadu netrpělivých lidí, kteří se snaží o totéž co vy. Zato výběru konkrétního poskytovatele půjčky věnujte dostatečnou pozornost. K tomuto účelu slouží řada online srovnávačů a kalkulátorů půjček na netu, jejichž služby je rozhodně dobré využít. Pokud totiž sáhnete hned po první půjčce co se vám namane, nemusíte zvolit právě tu nejlepší nabídku. Můžete třeba narazit na nějakou slevovou akci, která vám dost podstatně ovlivní veškeré poplatky s půjčkou spojené. Žádost o půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jen krátký formulář žádosti. V něm uvedete své jméno, příjmení, emailovou adresu a telefonní číslo. Jakmile žádost odešlete, pomocí plně automatizovaného systému jste informováni o předběžném schválení půjčky. Zároveň jste kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti, se kterým se dohodnete na podrobnostech a dalším postupu. V prvé řadě bude nutno doložit doklady týkající se zastavovaného objektu. Ty můžete zaslat buď elektroniky, poštou, případně donést osobně na pobočku. Záleží jen na vás, která varianta je pro vás schůdnější a rychlejší. V případě, že požadovanými dokumenty nedisponujete nemáte třeba k dispozici aktuální výpis z katastru nemovitostí, může si s vaším souhlasem tyto listiny opatřit společnost sama. Vy tak nepřijdete zbytečně o čas a nemusíte se zabývat žádným složitým vyřizováním. Jakmile jsou všechny dokumenty pohromadě a dohodnete se na podmínkách úvěru, peníze jsou okamžitě převedeny na váš bankovní účet. Vše probíhá naprosto jednoduše. Půjčka je bezúčelová, takže vyplacené peněžní prostředky lze použít na cokoli, třeba i na exotickou dovolenou.

Půjčka formou zástavy nemovitosti je určitým způsobem ručení za úvěr ve stovkách či milionech korun. Vzhledem k tomu, že doba splatnosti je rozložena na několik let, můžete v případě problémů se splátkami využít refinancování půjčky. Tím získáte nejen nižší měsíční splátky, ale také celkové nové podmínky splacení úvěru, takže v konečném výsledku můžete za půjčku ještě více ušetřit.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.