Máte práci svých snů a pracujete pro zahraniční firmu? Chodí vám výplata na zahraniční účet? Přemýšlíte nad tím, zda vám v Česku půjčí peníze? Potřebujete úvěr na bydlení nebo jen malou drobnou půjčku na překlenutí nenadálé finanční krize? To jsou jistě otázky, které vás zcela určitě napadají. Avšak každá situace má řešení a ani zahraniční příjem není při žádosti o půjčku neřešitelný problém. Můžete si půjčit na co chcete, jen výši půjčky budou samozřejmě odpovídat i adekvátní podmínky splácení. Určitě bude rozdíl v tom, zda žádáte banku o hypotéku a nebo o drobnou spotřebitelskou půjčku. Jen se připravte na to, že ne všechny úvěrové společnosti jsou ochotny akceptovat váš příjem v plné výši. Z toho důvodu je třeba věnovat výběru vhodné půjčky velkou pozornost. Jakmile sáhnete po prvním úvěrovém produktu co se vám namane, může se vám stát, že právě díky zahraničním příjmům nebude vaše vaše žádost vyřízena kladně. A to je škoda. Už jen samotný pokus o půjčku je evidován v centrálním registru klientských informací a pokud se budou hromadit, jistě ani tento fakt na důvěryhodnosti nepřidá. Daleko lepší je k výběru vhodné půjčky využít různé online srovnávače a kalkulátory půjček, kde na příslušném webovém portále zadáte do systému jen vaše požadavky a obratem získáte obsáhlý seznam vhodných půjček a úvěrů, jež jsou aktuálně dostupné na trhu. A to včetně podmínek, za kterých jsou poskytovány. Výběr půjčky se vám tak zúží jen na okruh akceptující právě příjem ze zahraničí.

Chci půjčit

Pracujete v zahraničí a chcete půjčku?

Možnosti pracovní trhu už dávno dosahují až za hranice, a tak lidé daleko více využívají zahraniční pracovní příležitosti. Není se čemu divit. Podmínky jsou v mnoha případech nesrovnatelné se stejnou pracovní pozicí a s rozšířenými jazykovými schopnostmi nevzniká žádná bariéra. Z toho důvodu není zahraniční příjem žádnou ojedinělou událostí, kterou by bylo nutno individuálně řešit a řada finančních společností již s touto možností počítá. Když přijdete do banky, některé z nich už mají pro vás připraveny rovnou formuláře určené pro potvrzení příjmu v zahraničí. Stačí je jen nechat potvrdit u zaměstnavatele a doručit. Avšak oproti změstnaneckému poměru u nás v české republice se žádost neobejde bez většího administrativního procesu. Současně s potvrzením o příjmu je nutné doložit také pracovní povolení, pracovní smlouvu a v případě zahraničního účtu i výpis z bankovního konta. Kromě toho je každý žadatel standardně lustrován v centrálním registru klientských informací a posouzena tak jeho bonita. I když doložíte bance všechny potřebné dokumenty a projdete registrem dlužníků, pořád je schválení žádosti závislé na posouzení vašich příjmů a vaší celkové platební schopnosti. Připravte se na to, že v případě zahraničního příjmu vám banka nezapočítá celých sto procent příjmu, ale jen adekvátní část, jejíž procento se také banka od banky podstatně liší. Takže chcete-li s žádostí uspět hned napoprvé, určitě je dobré se nejprve seznámit s nabídkou trhu a udělat si jasno.

Nebankovní půjčka pro každého

Uspět s bankovní půjčkou opravdu není jen tak a je to celkem složité i pro žadatele, kteří pracují klasicky v České republice. O to více překážek musí překonat lidé, kteří mají příjmy ze zahraničí a není ojedinělou situací, že jim z důvodu nedostatečného příjmu nakonec banka úvěrovou žádost zamítne. V takové situaci se nabízí možnost nebankovní půjčky, obzvlášť takové, která ani potvrzení o příjmu nevyžaduje. Velkou předností nebankovních společností je zcela jistě fakt, že každá úvěrová žádost je posouzena individuálně, takže se zde nabízí širší pole pro sjednání půjčky. Pokud si vystačíte jen s malou drobnou půjčkou, pak některé nebankovní společnosti ani potvrzení o příjmu nevyžadují a plně stačí uvést jen informaci o vašich měsíčních příjmech. Chcete-li větší půjčku na bydlení, podnikání či exotickou dovolenou, pak bude poskytovatel půjčky zcela jistě požadovat větší záruky splacení. Ty mohou být jednak v podobě další osoby jako ručitele a nebo zástavy majetku. Všechny úvěrové společnosti si totiž musí podle zákona předem ověřit platební schopnost, avšak jak to učiní je už zcela na nich. Někde jen nahlíží do registru dlužníků, jinde vyžadují právě doložení příjmu a někde si vystačí jen s informací o vašich měsíčních příjmech. Takové možnosti nabízí zejména malé nebankovní mikropůjčky, které se pro mnoho klientů stávají okamžitým zdrojem financí. Jejich vyřízení je poměrně snadné, zvládnete to jen s pomocí internetu a mobilního telefonu a požadovanou částku vám vyplatí na bankovní účet. Obejdou se bez jakékoli administrativy, tudíž jsou velmi akční a pružné a v mnoha případech příjem ze zahraničí vůbec neřeší. Avšak musíte počítat s trochu vyšší úrokovou sazbou, která je dána rizikovostí takého úvěru.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromého investora

Pokud pobíráte zahraniční příjem a máte značný problém uspět s úvěrovou žádostí, pak se nabízí možnost půjčky od soukromého investora, která je jistou alternativou nebankovních půjček. Ta nabízí zcela individuální podmínky, jež si vyjednáte jen podle svých potřeb. Soukromý investor neřeší kolik a kde vyděláváte a jestli jste vedeni v registru dlužníků. Důležité je dodržet podmínky uzavřené smlouvy o půjčce a v předem dohodnutém termínu hradit pravidelné splátky. Jen tak mohou být spokojeny obě strany, investor i vy. Pro soukromého investora je poskytnutá půjčka jistým druhem investice, aby zhodnotili své volné peněžní prostředky, jež by někde ležely ladem na účtu a vy si díky poskytnuté půjčce pořešíte co je třeba. Jen při výběru konkrétní osoby buďte značně obezřetní a nejdříve si zjistěte nějaké reference. Poptejte se známých v okolí, na sociálních sítích a teprve na základě získaných informací se rozhodujte. Nikdy nejednejte ukvapeně a neuzavírejte smlouvu za nevýhodných podmínek, stejně tak neplaťte žádné poplatky předem. Než úvěrovou smlouvu podepíšete, řádně si ji pročtěte a seznamte se s ní. Jen tak poskytnutá půjčka splní svůj účel a budete spokojeni.

Ne všechny úvěrové společnosti akceptují příjem ze zahraničí v plné výši, proto je nutno tomuto aspektu přizpůsobit samotný výběr vhodné půjčky. Nejprve se rozhlédněte po nabídce trhu a uvažte své možnosti.