Hledáte lidovou půjčku? Chcete, aby měla co nejnižší poplatky, nízké úroky a vyřídili jste ji za krátkou dobu? Kdo by taky nechtěl, vždyť v opačném případě by půjčka zcela postrádala svůj efekt. Akutní nedostatek financí vyžaduje akční řešení. Nikdo nestojí o půjčku, kterou musíte složitě vyřizovat na pobočce, vyplňovat stohy papírů, kdy za zády vám stojí dlouhá fronta dalších netrpělivých lidí. Stejně tak, komu se chce platit zbytečné poplatky – za posouzení úvěrové žádosti, podpis smlouvy, transakci peněžních prostředků, vedení úvěrového účtu, atd. Pokud vám schází peněžní prostředky, potřebujete situaci řešit neodkladně a nejlépe co nejjednodušším způsobem. Podat žádost, nejlépe elektronicky a z mobilu, vzápětí obdržet informaci o schválení a následně ihned zkontrolovat aktuální stav bankovního konta, kde jsou již připsány peníze z půjčky. Myslíte, že to je v praxi naprosto nemožné? Kdepak, dnešní doba umí pružně reagovat na každodenní potřeby lidí a finance jsou právě jednou z nich. Bez problému je doplníte do peněženky jedna dvě. Kde ale nalézt vhodnou půjčku?

Okamžitá nebankovní půjčka

Někteří lidé s konzervativním přístupem k financím jsou přesvědčeni o tom, že kvalitní půjčku dostanou jen v bance. Avšak doba značně pokročila a bankovní domy jsou nuceny na trhu obstát v tvrdé konkurenci nebankovních společností, které jim doslova šlapou na paty a nabízí stejně kvalitní úvěrové produkty. Proto není nejmenší důvod k tomu, abyste se nebankovních půjček jakkoli obávali. Zvlášť u velkých renomovaných firem s dlouhou dobou působnosti na trhu můžete získat opravdu půjčku za férových podmínek. Rozdíl mezi bankovním a nebankovním sektorem lze spatřovat jen v podmínkách, za kterých jsou půjčky poskytnuty. Je všeobecně známo, že u nebankovní společnosti máte daleko větší šanci na úspěch než u banky. Ty si každého žadatele o půjčku důkladně prověřují a často se stane, že kvůli záznamu v registru dlužníků nebo nedostatečnému příjmu klient neuspěje. Proto se nebankovní společnosti především zaměřují na zákazníky, pro které je sjednání půjčky v bance naprosto nemožné a tomuto faktu mají rovněž přizpůsobeny své podmínky.

Chci půjčit

Online půjčka pro každého

Doménou nebankovních společností jsou především rychlé online půjčky neboli také mikropůjčky, které vám během několika málo minut dokážou zajistit chybějící finance. Ať už převodem na bankovní účet a nebo okamžitou výplatou v hotovosti. Online půjčka má z hlediska posouzení úvěrové žádosti celkem jednodušší podmínky než klasický úvěr v bance. Proto jsou také online půjčky velmi využívané jako okamžitý zdroj financí. Některé společnosti ani nenahlíží do registru dlužníků, nevyžadují příjem ze zaměstnání a vystačí si třeba jen s doložením jakéhokoli pravidelného měsíčního příjmu. Tím se stávají snadno dostupné téměř pro každého. Stačí doložit příjmy z brigády, mateřské, důchodu, stipendia, výplatu podpory v nezaměstnanosti, sociálních dávek a často jsou řešením i pro začínající podnikatele, kteří nemají jak doložit svůj příjem. Přitom je třeba podotknout, že každá žádost je posuzována na základě individuálních okolností klienta, takže uspět mohou i lidé se záznamem v registru dlužníků. Pokud ale patříte mezi chronické neplatiče a je na první pohled evidentní, že jste zadluženi až po uši, je ve vašem vlastním zájmu, že vám ani nebankovní společnost půjčku neposkytne. Řada solidních firem v prvé řadě dodržuje zásady zodpovědného půjčování a snaží se tak klienty ochránit před dluhovou pastí.

Půjčka se zástavou

Kromě malých půjček si můžete také u nebankovní společnosti sjednat půjčku v řádu několika desítek či stovek tisíc a vyjednat si takové podmínky, které budou vyhovovat jen a jen vám. Je samozřejmé, že u vyšší půjčky vyžadují společnosti také větší záruky splacení. Buďto se za půjčku může zaručit další osoba jako spolužadatel a nebo lze ručit nemovitostí. A i ta nemusí být ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí, když budete mít písemný souhlas majitele, že daný objekt bude zastaven pro účely poskytnutí půjčky. Ručit lze čímkoli, domem, bytem v osobním i družstevním vlastnictví, pozemkem, chatou, zahradou či komerčním objektem. Často si tak lidé vypomáhají v rámci rodiny, kdy nějaká nemovitost třeba patří jen jednomu z nich. I půjčku se zástavou si můžete velmi jednoduše vyřídit jen na internetu, nemusíte nikam chodit na pobočku. Potřebné dokumenty k zastavené nemovitosti lze zaslat elektronicky, případně poštou. V případě, že nedisponujete aktuálním výpisem z katastru nebo nemáte udělaný odhad nemovitosti, může si společnost s vaším souhlasem tyto dokumenty zajistit sama. Pokud se za splacení půjčky zaručíte nemovitostí, firma na vás pohlíží jinak a jako více bonitní klient můžete dosáhnout na lepší podmínky splácení. Třeba vám sníží úrokovou sazbu a nabídnou další výhody navíc v podobě možnosti předčasného splacení zdarma či mimořádné splátky bez poplatku. Vždy záleží na vašich individuálních možnostech, a co můžete nebankovní společnosti nabídnout. V případě zástavy nemovitosti často ani případnému záznamu v registru dlužníků nepřikládají firmy žádný význam a tuto skutečnost opomíjí.

Půjčku si vždy vybírejte u velkých renomovaných firem, které jsou stálicí úvěrového trhu. Jen u nich máte jistotu seriózní půjčky poskytnuté na základě férových podmínek. Nikdy se však nezadlužujte nad rámec svých možností a vždy myslete na to, že každá půjčka je závazek, který je nutno splatit.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.