GoldMag.cz

Vyzkoušejte magazín o půjčkách, hypotékách a penězích.

Nebankovní půjčky ihned

Půjčte si pohodlně online z vašeho domova až 600 000 Kč ihned.

Nebankovní půjčky

bez registru a zástavy i pro problémové klienty

Zvažujete koupi nového vozu? Přemýšlíte nad nejlepší formou financování? Bude pro vás lepší leasing nebo koupě za hotové? A co takhle třeba klasická půjčka na auto? Ta by vám nevyhovovala? Ať už vyberete jakýkoli způsob financování vašeho vyhlédnutého automobilu, v každém případě musíte vycházet ze svých možností. Půjčku si můžete sjednat jak u banky, tak i nebankovní společnosti, avšak každá z nich vám ji poskytne za zcela rozdílných podmínek. Je celkem jedno, zda si pořídíte ojetý vůz z autobazaru nebo rovnou z autosalonu, každý prodejce aut spolupracuje s řadou úvěrových společností a je schopen vám nabídnout vhodný úvěrový produkt. Jeho výběr je však zcela na vašem uvážení. Předem také myslete na pojištění, které bývá v některých případech přímo součástí úvěrové smlouvy a nebo si jej budete muset vyřídit zvlášť. Samotná výše půjčky na auto je neomezená, takže si můžete půjčit přesně tolik, kolik potřebujete. Nemusíte se ani obávat zdlouhavého vyřizování, pokud si  půjčku sjednáte v autosalonu, do hodiny odjíždíte s novým vozem. Ovšem za předpokladu, že tomu odpovídá technický stav vozidla a nic nebrání rychlému vyřízení formalit. Pojďme se tedy podívat, jak si pořídit nový automobil, aniž by na něj padly všechny vaše úspory.

Chci půjčku

Účelová nebo neúčelová půjčka?

Budete chtít půjčku účelovou nebo neúčelovou? Co je lepší? Nad tím se musíte zamyslet. Každá z nich má svá pro a proti. Účelová půjčka na auto má většinou nižší úrokovou sazbu, ale její vyřízení je spojeno s rozsáhlou administrativou. Především bude nutné doložit všechny faktury týkající se koupě nového vozidla. Adekvátně pořizovací ceně je pak stanovena doba splatnosti. Zato neúčelová půjčka je prakticky jakýkoli spotřebitelský úvěr, jehož peněžní prostředky je možno použít na cokoli, tedy i na koupi nového vozu. Taková půjčka je však úročena vyšší úrokovou sazbou a má kratší dobu splatnosti. Otázka tedy je, co se vám konkrétně více vyplatí a jak máte nastavený rodinný rozpočet. Účelovou i neúčelovou půjčku si můžete sjednat jak u banky, tak i nebankovní společnosti, avšak v případě bankovní půjčky na auto je zpravidla nutné nechat po celou dobu splácení půjčky velký technický průkaz v bance.

Bankovní půjčka na auto

Pokud ve vás banky vzbuzují větší finanční autoritu, pak můžete svoje vyhlédnuté vozidlo financovat půjčkou na auto přímo od jedné z našich českých bank. Kdyby vám nevyhovovaly podmínky účelové půjčky na auto, můžete si sjednat u banky klasickou půjčku v potřebné výši a získanými finančními prostředky fakturu za koupi vozu uhradit. Ovšem při sjednání bankovní půjčky počítejte s tím, že jde vlastně o jakoukoli standardní bankovní půjčku, která má své specifické podmínky. V bance si každého žadatele především prolustrují v centrálním registru klientských informací a pokud zjistí, že máte další nesplacené závazky, či je na vás uvalena exekuce nebo jste v insolvenci, jen stěží s bankovním úvěrem pochodíte. A i kdybyste prošli lustrací v registrech, přeci jen vzejde dotaz na vaše příjmy. Budete muset doložit potvrzení o příjmu z trvalého zaměstnaneckého poměru. Jestliže jsou vaše příjmy na velmi nízké úrovni a momentálně jste bez práce nebo máte jen brigádu, s bankovní půjčkou rozhodně nepočítejte. Pokud tedy nedokážete naplnit podmínky bankovních institucí, otevírají se vám široké možnosti nebankovní sféry.

Nebankovní půjčka

Sjednat si půjčku u nebankovní společnosti je opravdu velmi snadné a kolikrát záležitost na několik málo minut. Stejné to je i s půjčkou na auto. S výběrem nejvhodnější půjčky vám nejlépe pomůže online srovnávač půjček, který vám ihned po zadání požadavku “půjčka na auto” zobrazí aktuálně dostupné úvěrové produkty. Z nich si už snadno vyberete, zda se vám více vyplatí účelová půjčka nebo si sjednáte raději běžnou spotřebitelskou půjčku. Někteří prodejci aut nabízí financování vozu rovnou leasingem, avšak zde je třeba zdůraznit, že po celou dobu splatnosti leasingové smlouvy je pořád vůz majetkem leasingové společnosti a do vašeho vlastnictví přejde teprve až po úplném splacení celé půjčky. U účelové půjčky na auto počítejte s nízkou úrokovou sazbou a možností splátek na několik let, ovšem za cenu doložení veškerých podkladů ke kupovanému vozu. Půjčku u nebankovní společnosti si lze také sjednat online. Na webových stránkách poskytovatele zadáte své identifikační a kontaktní údaje a stejně tak parametry vaše vyhlédnutého vozidla. Pokud vám bude půjčka schválena, obratem obdržíte informaci a následně budete kontaktováni pracovníkem dané úvěrové společnosti s nímž dořešíte veškeré další záležitosti týkající se kupní smlouvy.

Sjednat půjčku

Půjčka bez registru a bez doložení příjmu

Nebankovní půjčky na auto využívají zejména klienti se záznamem v registru dlužníků, který je hlavní překážkou pro schválení bankovního úvěru. Některé úvěrové společnosti ani u půjčky na auto nenahlíží do registru dlužníků a pokud ano, pak případný záznam není rozhodujícím faktorem pro schválení půjčky. Stejně tak jsou nebankovní společnosti více benevolentní co se týče doložení vašich příjmů. Striktně netrvají jen na potvrzení ze zaměstnaneckého poměru uzavřeného na dobu neurčitou a vystačí si i s informací o vašich příjmech třeba z brigády, výplatou podpory v nezaměstnanosti, důchodu, stipendia, sociálních dávek, apod. Tím pádem se okruh úspěšných žadatelů o bankovní půjčku podstatně rozšiřuje a vy můžete být mezi nimi. U některých typů půjček na auto se možná setkáte s požadavkem na akontaci, která tvoří poměrnou část ceny vozidla. Akontaci při nákupu vozidla na úvěr požadují zejména autorizovaní dealeři nebo autobazary. Některé z nich však poskytují bez problému i půjčku na auto bez akontace. Záleží tedy vždy nejen na vašich možnostech, ale i typu vyhlédnutého vozidla a daného prodejce aut. V každém případě máte nespočet možností, jak i bez bankovní půjčky financovat nákup nového vozu.

Pokud nemůžete k půjčce na auto doložit své příjmy, pak se obraťte na nebankovní subjekty, které nabízí několik způsobů financování koupě nového vozu. Mezi nimi najdete mnoho kvalitních úvěrových produktů.