GoldMag.cz

Vyzkoušejte magazín o půjčkách, hypotékách a penězích.

Nebankovní půjčky ihned

Půjčte si pohodlně online z vašeho domova až 600 000 Kč ihned.

Nebankovní půjčky

bez registru a zástavy i pro problémové klienty

Máte dluhy? Nevíte, jak se s nimi rychle vypořádat? V každém případě bude určitě dobré dlužnou částku co nejrychleji zaplatit. Nezapomeňte, že neustále každým dnem narůstá o úroky zprodlení a sankční poplatky. Pokud jsou už vaše dluhy ve fázi exekučního řízení, pak se vám půjčka dokáže pěkně prodražit. Kromě různých poplatků se ani nevyhnete poměrně nákladné úhradě celého exekučního řízení. A to dokáže původní nesplacený dluh pěkně navýšit. Z nezaplacených pár stokorun se pak rázem stane až několik tisíc. Pakliže máte tedy na svých bedrech nějaké nesplacené závazky, určitě je dobré uchopit situaci pevně do svých rukou, problému se postavit čelem a začít jednat. Nejprve se můžete pokusit o nějakou dohodu s věřiteli, sjednat na určitou dobu odklad splátek nebo alespoň dočasně snížit jejich výši. Jestliže u věřitelů nenajdete pochopení a nebudou ochotni k vstřícné domluvě, pak nezbývá nic jiného než popřemýšlet o vhodné půjčce a celý dluh jednorázově zaplatit. V konečném výsledku vás totiž i úroky z vypůjčené částky vyjdou podstatně levněji než kdyby vám dlužná částka neustále rostla až do astronomických rozměrů. Na finančním trhu naleznete nespočet možností, jak rychle přijít penězům. Vyplácením dluhů se zabývají zejména oddlužovací společnosti, které vám nejenže poskytnou potřebnou půjčku, ale i veškerý právní servis. Ten je například ke zdárnému ukončení exekučního řízení velmi vhodný. Oddlužovací společnosti disponují zkušeným týmem právníků, kteří se ve finančních záležitostech pohybují jako ryba ve vodě. Budete-li chtít, mohou vás zastupovat také při jednání na úřadech i s věřiteli a vy se tak vyhnete mnoha nepříjemnostem. V neposlední řadě si ale u nich můžete i půjčku navýšit a získat potřebnou sumu.

Chci půjčku

Půjčka pro dlužníky

Kromě specifických oddlužovacích společností je situace na trhu s půjčkami pro dlužníky ne příliš příznivá. Není se čemu divit. Všechny finanční společnosti si musí dle novely zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech předem ověřit platební schopnost žadatele, a když zjistí, že si na svých bedrech nesete již další nesplacené závazky, pak jsou a poskytnutím další půjčky velmi opatrné. Renomované společnosti důsledně dodržují pravidla zodpovědného půjčování a zásadně nepůjčují již předluženým lidem. Jednají tak vlastně v zájmu klienta, které se snaží ochránit před dluhovou pastí. Z extrémní zadluženosti vede cesta snad jen díky osobnímu bankrotu, avšak i ten má jasně daná pravidla a nelze jej aplikovat na každého jedince. O osobním bankrotu rozhoduje také soud a je zcela na něm, zda vám pětiletý proces oddlužení povolí či nikoli. Z toho důvodu nelze tedy ani osobní bankrot brát jako zcela automatickou záležitost, která vás vyvede z dluhů. Pokud ovšem poskytovatel půjčky zjistí, že sice máte ještě další nesplacené závazky, ale výše požadované částky není díky vašim příjmům natolik vysoká, že byste ji nedokázali splatit, pak vám může půjčku poskytnout. Navíc, zejména nebankovní společnosti se snaží u svých klientů zohlednit jeho individuální možnosti. Naopak v bance se vstřícností příliš nepočítejte. Tam striktně zadlužené jedince řadí mezi problémové klienty, jenž jsou ohodnoceni tak nízkou bonitou, která je pro úspěšné schválení úvěrové žádosti naprosto nedostačující. Máte-li dluhy, musíte hledat řešení v nebankovní sféře.

Nebankovní půjčka bez registru

Schvalovací proces půjčky se v bance bez posouzení bonity klienta naprosto neobejde. Každého žadatele si zde podrobně proklepnou v centrálním registru klientských informací, a když zjistí, že vaše platební morálka není úplně precizní, žádost jednoduše zamítnou. Zato u nebankovní společnosti si lze sjednat půjčku jen na základě vámi poskytnutých informacích v žádosti o půjčku. Obzvlášť, když si vystačíte jen s malou půjčkou v řádu stovek či tisícovek. Jedná se o typické rychlé nebankovní mikropůjčky, které celý schvalovací proces zkracují na totální minimum a o půjčce je rozhodnuto jen za pomoci plně automatizovaného systému. Když si vystačíte s vypůjčenou pětistovkou do výplaty, většina nebankovních společností do registru nahlížet nebude, avšak na druhou stranu je riziko vypůjčené částky vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Avšak ani cesta k větším úvěrům není zcela uzavřená, ale spíš záleží na vhodném výběru konkrétního poskytovatele. U nebankovních společností se můžete setkat přímo se specifickou kategorií půjček pro dlužníky, kde je podstatně větší šance na získání úvěru než kdekoli jinde. Tyto půjčky mají již předem své podmínky nastaveny tak, aby jim bez problému dokázali vyhovět i klienti  s nesplacenými závazky. Určitě není od věci, vzít v potaz zejména u větších dlouhodobých půjček možnost ručení a to formou dalšího spolužadatele o půjčku a nebo zástavou nemovitosti. U nebankovních společností se v mnoha případech nabízí možnost variabilního řešení, které zohlední vaše individuální možnosti.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromníka

Situace na finančním trhu není pro dlužníky dvakrát příznivá, což ale nevylučuje fakt, že byste si nemohli sjednat klasickou spotřebitelskou půjčku. Jestliže jsou její splátky ve vašich možnostech a nijak neohrožují extrémní zadlužení domácnosti, bez problému lze splácet i několik půjček najednou. Určitou alternativou nebankovních půjček jsou také půjčky od soukromníka, které nemají oproti běžným finančním společnostem žádné striktně stanovené podmínky a kladou velký důraz na individualitu každého klienta. Podmínky splácení a výše vypůjčené částky zcela závisí na vzájemné dohodě obou stran. Půjčka od soukromého investora nenahlíží do registru dlužníků a nevyžaduje potvrzení o vašich příjmech a je poskytnuta jen na základě smlouvy o půjčce. Tuto možnost využívají zejména klienti, kteří s žádostí o půjčku neuspěli nikde jinde a na peníze opravdu spěchají. Pokud jsou obě strany akční, dokážete si půjčku sjednat během chvilky. Přitom peníze nemusí být vyplaceny jen na bankovní účet, ale třeba i v hotovosti. Tím se nabízí další možnost například v situaci, kdy máte kvůli exekuci dočasně omezena dispoziční práva u svého bankovního konta a tudíž by nebylo kam získanou půjčku vyplatit. Některé finanční společnosti totiž podmiňují vyplacení půjčky i vlastnictvím bankovního účtu, kdy osoba žadatele musí být shodná s jeho majitelem. Jen v případě půjčky od soukromé osoby buďte více obezřetní a důkladně si danou osobu nejprve prověřte třeba na sociálních sítích nebo se poptejte známých v okolí na zkušenosti.

Pro zadlužené osoby existuje na finančním trhu specifická kategorie nebankovních půjček, které lze využít na vyplacení nesplacených závazků. Takové půjčky nenahlíží do registru dlužníků a podmínky splácení jsou stanoveny s přihlédnutím k individuálním možnostem klienta.