Mateřská dovolená je sice naplněna samou radostí z nového člena rodiny, ale po finanční stránce patří k ne právě jednoduchým obdobím. Obzvlášť matky samoživitelky se dennodenně potýkají s nedostatkem financí. Pokud rodina nemá nic naspořeno, pak dokáže i sebemenší nenadálý výdaj pěkně rozhodit domácí rozpočet. Vždyť už jen pořídit nezbytné potřeby pro dítě vyžadují pořádnou investici. Kočárek, postýlka, oblečení,… to je jen základ. Nehledě na to, že životní náklady na dítě postupně rostou s jeho věkem. I když v mnoha rodinách do začátku vypomohou ještě prarodiče, přeci jen se nedá po ekonomické stránce považovat mateřskou za období hojnosti. Mladá domácnost díky narození dítěte přichází vlastně o jeden plnohodnotný plat, jelikož výše peněžité pomoci v mateřství či později rodičovského příspěvku se ani zdaleka nevyrovná alespoň průměrnému platu. To je nakonec i důvod, proč tolik maminek na mateřské zase rychle utíká zpátky do práce a nebo se snaží sami časově skloubit péči o dítě s pracovní činností a právě v tomto období začnou úspěšně podnikat. Tak jako tak, se vám může stát, že jste na mateřské a s penězi prostě nevyjdete. Přijde nedoplatek za energie, překročíte nastavený telefonní tarif, pokazí se pračka, lednice, auto vypoví službu, atd. Nemáte-li žádnou rezervu pro takové případy, pak zpravidla nezbývá jiná varianta, než si alespoň krátkodobě vypomoci půjčkou. Proč ne, ale matkám na mateřské jen tak někdo nepůjčí. Jak si tedy poradit?

Chci půjčku

Půjčka na mateřské dovolené

Z hlediska úvěrového trhu jsou matky na mateřské dovolené kvůli svým nízkým příjmům řazeny mezi rizikové klienty, u nichž vzniká pravděpodobnost, že by splácení půjčky bylo nad jejich možnosti. Z toho důvodu jsou úvěrové společnosti, které vám na mateřské nepůjčí ani korunu. Abyste s půjčkou uspěli, musíte v prvé řadě oslovit vhodnou společnost, která je ochotna skutečnost, že máte nízké příjmy, akceptovat. Když půjdete pro půčku do banky, narazíte na problém v podobě nízkých příjmů a to ani pomalu nedojde na lustraci vaší osoby v registru dlužníků. I když budete mít perfektní platební morálku a žádný vroubek z minulosti  a budete chtít jen banku požádat o vydání ktreditní karty, nemusí vám právě vyhovět. Proto je někdy možná lepší se na období mateřské dovolené důkladně připravit i po stránce financí a kreditní kartu si vyřídit v době, kdy jste ještě v plném zaměstnaneckém poměru. Stejně tak třeba i kontokorent u běžného účtu. Nikdy nevíte, kdy se vám takové úvěrové produkty mohou hodit a přeci jen mateřská je záležitost na několik let a nekončí jen výplatou peněžité pomoci v mateřství. Pokud ovšem se žádostí o půjčku v bance nepochodíte, pořád se vám nabízí i další možnosti.

Nebankovní půjčka pro ženy na mateřské

V případě, že bude pro banku výplata mateřské či rodičovského příspěvku posuzována jako nedostatečný příjem, můžete se po půjčce porozhlédnout v nebankovní sféře. Nebankovní společnosti velmi často disponují přímo specifickou kategorií půjček, která je určena ženám na mateřské dovolené. Stejnojmennou nabídku naleznete převážně v prostředí internetu, kde pomocí online srovnávače půjček si můžete během chvilky vybrat nejlepší úvěrový produkt pro sebe. Do systému zadáte vaše požadované parametry a na jejich základě získáte obratem rozsáhlý seznam půjček a úvěrů, který je aktuálně dostupný na trhu. Nejenže tak budete mít rychlý přehled o všech půjčkách určených právě ženám na mateřské, ale rovnou u každé půjčky vidíte i výši úrokové sazby, dobu splatnosti či další podmínky splácení. Není výjimkou, že některé firmy nabízí k dané půjčce i různé benefity navíc a vy tak můžete získat dobrou půjčku třeba v rámci akční nabídky. Některé nebankovní společnosti nabízí rovněž klientům první půjčku zdarma bez poplatku, a tak si například na 14 dnů můžete půjčit třeba jen tisícovku. Na úrocích nezaplatíte ani o korunu víc, prostě kolik jste si půjčili, přesně tolik splatíte. Pokud si vystačíte jen s tak malou drobnou půjčkou, určitě stojí za to i takové nabídky využít.

Sjednat půjčku

Rychlá půjčka online

Nebankovní půjčky se od standardních bankovních úvěrových produktů zásadně liší zejména podmínkami, za kterých jsou půjčky poskytnuty. Všeobecně se dá říci, že nebankovní půjčka neklade na žadatele tak vysoké nároky jako banka a snaží se respektovat jeho individuální potřeby. Z toho důvodu je také možno poskytnout půjčku i ženám na mateřské dovolené a splátky nastavit přesně dle jejich potřeb. Vzhledem k tomu, že každá finanční společnost si musí předem ověřit platební schopnost žadatele, ani nebankovní společnosti nejsou žádnou výjimkou. Ovšem existují půjčky, které do registrů dlužníků nenahlíží vůbec, případně, máte-li u nich záznam, není tento fakt rozhodujícím kritériem v celém schvalovacím procesu. Velkou předností nebankovních půjček je také jejich možnost vyřízení online. Kvůli vyřízení půjčky tedy nemusíte nikam na pobočku a vše zvládnete v pohodlí svého domova. O schválení půjčky je rozhodnuto za pomoci plně automatizovaného systému, který je neustále v provozu a z toho důvodu jsou také nebankovní půjčky k dispozici ve dne v noci, o víkendu i ve svátek. Žádost podáte prostřednictvím krátkého elektronického formuláře, nemusíte skenovat žádné doklady ani mít ručitele. Výši půjčky si zvolíte sami dle aktuálních potřeb, takže není nutné, abyste na sebe brali zbytečně velký závazek jen proto, že si nemůžete půjčit tolik peněz, kolik byste potřebovali. Přitom si můžete půjčit třeba i jen pětistovku do další výplaty, ovšem i půjčky v řádu jednotek či desítek tisíc nejsou nemožné. Peněžní prostředky jsou ihned po schválení půjčky okamžitě převedeny na bankovní účet, případně připraveny k vyzvednutí v hotovosti.

Půjčka na mateřské patří ke standardním nebankovním úvěrovým produktů, které nabízí řada solidních certifikovaných společností, které jsou pro vás zárukou kvalitních služeb. V případě finanční nouze je můžete bez problému kdykoli využít.