Kdo by nechtěl mít krásné lepší bydlení. Chybí vám finance na rekonstrukci včetně koupě nového nábytku, zateplení fasády nebo výměny oken? Je vašim snem nová moderní koupelna nebo kuchyně? A nebo potřebujete jen doplatit kupní cenu bytu? Ve všech těchto případech vám zcela jistě pomůže půjčka na rekonstrukci bydlení. Kde ji naleznete? Pokud se rozhlédnete po finančním trhu, najednou zjistíte, jaké široké možnosti se vám otevírají. K financování bydlení můžete využít rozsáhlou nabídku různých typů půjček jak z bankovního, tak i nebankovního sektoru. Každá z nich má samozřejmě svá pro a proti, proto musíte pečlivě uvážit, jaký finanční produkt by se nejlépe hodil právě pro vás. Všeobecně se ale dá konstatovat, že půjčky nebankovního charakteru jsou svými podmínkami snadněji dostupné i problémovým klientům. Pokud vás například trápí záznam v registru dlužníků, nemusí to být automaticky na závadu. Vždy se najde nějaké řešení, které nakonec vede ke spokojenosti obou stran.

Jakou půjčku zvolit?

Úvěr na rekonstrukci bydlení může mít různou podobu. Buď můžete zvolit klasický spotřebitelský úvěr na cokoliv a nebo přímo půjčku na rekonstrukci bydlení. Největší rozdíl v těchto dvou případech bude ale ve výši úrokové sazby. Bezúčelový úvěr bude mít samozřejmě vyšší úrok, než přímo půjčka na bydlení, kde je riziko sníženo na minimum. A to tím, že sdělíte poskytovateli účel půjčky a zavážete se doložit potřebné podklady od dodavatelů. S lepším úrokem tak hravě dokážete ušetřit až desetitisíce korun v závislosti na výši půjčky.

Podmínky půjčky

Jestliže chcete co nejlevněji financovat své bytové potřeby, musíte také zvolit vhodnou půjčku. Pokud se vydáte rovnou do banky, připravte se rovnou na složité vyřizování, během kterého si řádně prověří vaši osobu. Prvotním předpokladem úspěchu je bezchybná platební morálka bez jakéhokoli záznamu v registrech a dostatečně vysoký příjem ze zaměstnání. Podle toho, jak vysoký úvěr požadujete, může banka vyžadovat i další záruky splacení. Například v podobě ručení další osobou jako spolužadatele a nebo zástavou nemovitosti. Při ručení nemovitostí můžete samozřejmě využít i objekt, který chcete rekonstruovat, případně nemovitost, která je ve vlastnictví někoho jiného. Druhá varianta však vyžaduje písemný souhlas vlastníka, že daná nemovitost bude sloužit pro účely poskytnutí úvěru. V případě, že budete za úvěr ručit nemovitostí, musíte doložit list vlastnictví a aktuální odhad.

Požádat o půjčku

Nebankovní půjčka na rekonstrukci bytu či domu

Dostupnost půjček v nebankovní sféře je u velkých renomovaných společností obdobná jako v bance. Jestliže společnost vyžaduje záruky splacení zástavou nemovitosti, musíte doložit potřebné dokumenty a listiny. Avšak takové požadavky se týkají zpravidla jen půjček v řádu několika set tisíc, případně milionu. Dle odhadu nemovitosti jsou půjčky poskytovány přibližně do 70 % hodnoty majetku. Avšak nebankovní společnosti jsou poměrně benevolentní co se týče samotné osoby žadatele. Případnému záznamu v registru nepřikládají žádný význam a nevyžadují potvrzení o příjmu jen z klasického zaměstnaneckého poměru, ale dle individuálních okolnosti akceptují jakýkoli pravidelný měsíční příjem. Stačí například doložit výši pravidelné renty, důchodový výměr, příjmy z brigády, podnikání, atd. Pokud tedy s půjčkou na rekonstrukci bydlení neuspějete v bance, vždy máte možnost zkusit štěstí u konkurence a pokusit se vyjednávat.

Žádost o půjčku

S výběrem vhodné půjčky na rekonstrukci vám jistě pomůžou různé online srovnávače půjček na internetu, kde si zadáte jen výši půjčky a dobu splatnosti. Okamžitě se před vámi objeví široká škála úvěrových produktů, z nichž si už snadno vyberete. Tato služba je zdarma a je určitě daleko efektivnější, než obcházet nebo obvolávat různé společnosti s dotazem na půjčku. Jakmile si půjčku vyberete, žádost podáte přímo na webovém portálu společnosti prostřednictvím krátkého online formuláře. Vyplníte své identifikační údaje, emailovou adresu, telefon, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Žádost je obratem elektronicky zpracována a vyhodnocena, tudíž vzápětí se dozvíte, jestli vám byla půjčka schválena či nikoli. Je-li třeba doplnit další údaje nebo doklady, jste zároveň kontaktováni pracovníkem společnosti, s nímž se dohodnete na podrobnostech. Půjčku na rekonstrukci bydlení si tak můžete vyřídit opravdu rychle, záleží jen na tom, jak jste akční.

Některé společnosti nabízí i tzv. rychloúvěry na bydlení, kdy není nutné zastavovat nemovitost ani mít ručitele. Pokud splníte požadované podmínky, nemusíte ani prokazovat svůj příjem. Půjčky na rekonstrukci bydlení jsou poskytovány bez poplatků předem.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.