Dostali jste se do druhotné platební neschopnosti a nemáte k dispozici hotovost? Nebo potřebujete nutně rozšířit svoje podnikání a v bance vás se žádostí o úvěr odmítli? Pak neváhejte využít služeb jakékoli autozastavárny po celé České republice. Svoje auto nemusíte narychlo a často i se ztrátou prodávat, stačí jej jen zastavit. Dokonce existuje  varianta, kdy toto vozidlo i nadále používáte. Do zástavy přijímají autozastavárny osobní, nákladní i užitkové vozy, případně stavební stroje, motorky, lodě, autoveterány a jiné. Půjčka na zástavu auta je vyřízena během půl hodiny a zákazníkovi je vyplacena finanční hotovost. Autozastavárny nabízející krátkodobé ale i dlouhodobé půjčky zajištěné motorovým vozidlem vám vyplatí až 70% ze stanovené ceny vozidla. Sepsání zástavní smlouvy není podloženo žádným zdlouhavým administrativním procesem, nikdo nenahlíží do registru dlužníků, neboť jako jistina splacení poskytnutého úvěru je samotné vozidlo zcela dostačující. Zastavené auto můžete kdykoli zároveň s uhrazením smluvního poplatku vyplatit a získat jej tak zpět.

Pokud se jedná o firemní automobil pak:

  • za firmu jedná pouze její jednatel
  • musí předložit aktuální výpis z obchodního rejstříku a platný doklad totožnosti

Jak auto zastavit

Jestliže jste se tedy rozhodli svoje auto zastavit, přijedete s ním do vámi vybrané zastavárny aut, kde příslušný zaměstnanec provede kontrolu stavu a původu vozidla. Poté vám sdělí výši peněžní částky, kterou si můžete ihned v hotovosti půjčit. Cena, za kterou je vzato auto do zástavy, je určena dle roku výroby, vybavení, najetých kilometrů a samozřejmě vzhledu a stavu vozidla. Po předložení všech nezbytných dokladů je sepsána zástavní smlouva a vy odcházíte s vyplacenou hotovostí. Zastavený vůz zůstává na hlídaném parkovišti dané autozastavárny.

Zástavní smlouva

Půjčka na zástavu se uzavírá na dobu zpravidla od 1 týdne do 12 měsíců, přitom svůj automobil můžete kdykoli vyplatit ze zástavy před termínem stanovené lhůty. Před sepsáním smlouvy si klient vybere procentuelní sazbu výše poplatků, buďto je stanovena týdně a nebo měsíčně. Během trvání smlouvy ovšem nelze variantu procent měnit. Pokud nezvládnete vyplatit svůj vůz ze zástavy, můžete do určeného data zaplatit pouze smluvní poplatek a prodloužit tak trvání zástavní smlouvy.

Zástava auta on-line

Prostřednictvím internetu si na webových stránkách zavedených autozastaváren můžete podat on-line žádost o půjčku. Vyplníte pouze předepsaný formulář týkající se daného vozidla, jež chcete zastavit. Obratem do 10 minut vám bude sděleno v jaké výši vám bude úvěr poskytnut. Není na škodu si takto jednoduchým způsobem porovnat poplatky a podmínky jednotlivých zastaváren a z nich pak vybrat tu nejvýhodnější pro vás.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.