Jste zoufalí, že vám nikde nechtějí půjčit peníze? Byli jste v bance, paní se na vás mile usmála a žádost o půjčku zamítla? Zkoušeli jste půjčku od nebankovní společnosti a ani tady jste se neshledali s pochopením? Takové situace zažívá v dnešní době řada lidí, jelikož finance jsou na pořadu dne v každé domácnosti. Jakmile chybí, nastává problém. A k tomu stačí opravdu málo. Onemocníte a marně čekáte několik týdnů na nemocenskou, přijdete o práci a než než obdržíte podporu v nezaměstnanosti zase uběhne nějaký čas. Ale pěknou paseku dokáže udělat i váš zaměstnavatel, pokud firma nezaplatí výplatu v termínu. Takové situace pak dokážou pěkně rozhodit nejeden finanční rozpočet. Platební příkazy nastavené v bance na pravidelní platby neodejdou včas a rezervy jsou minimální. Pokud nestačí ani na pokrytí nezbytných výdajů, je rozhodně na místě vypomoci si krátkodobou půjčkou. Jinak se vám začne poštovní schránka plnit upomínkami a věřitelé se budou hlásit o své peníze. Když si k tomu připočtete další sankce a úroky z prodlení, určitě vás půjčka vyjde podstatně levněji. Zejména u dodavatelů energií není radno si zahrávat. Nejenže hrozí odpojení od distribuční sítě, ale pokud nezaplatíte tři po sobě následující faktury, máte evidenci v registru dlužníků doslova jistou. Přitom evidují všechny částky od pětistovky výše. Když budete žádat až pak o půjčku, může vám negativní záznam v registru celou žádost pěkně zkomplikovat. Proto si půjčte včas, nejlépe hned, když je vám více než jasné, že máte díru v rozpočtu.

Proč půjčku právě od soukromého investora?

Na půjčku od soukromého investora se spoléhá řada osob, které bezúspěšně žádali o půjčku všude jinde. V bance například narazili na problém s registrem nebo nedostatečným příjmem, stejně tak i nebankovní společnosti mohla vadit vaše přílišná zadluženost. Jakmile splácíte hypotéku, spotřebitelský úvěr, kreditní kartu, kontokorent a máte třeba ještě leasing na auto, jsou vaše závazky již natolik vysoké, že by další půjčka mohla jejich splácení výrazně ohrozit. Řešením může být v některých případech snad už jen zástava nemovitosti. Jenomže ne každý má takovou možnost, a tak nezbývá nic jiného, než zkusit půjčku od soukromé osoby, která bývá často poslední nadějí. Soukromou osobou může být jakákoli fyzická osoba nebo sdružení investorů, kteří mají volné peněžní prostředky a chtějí je zhodnotit ve svůj prospěch. Investice v podobě půjčky jim připadá jako vhodná příležitost. Půjčené peníze se jim za nějakou dobu vrátí se ziskem zpět a žadatel o půjčku tímto způsobem získá chybějící peněžní prostředky s nimiž vyřeší svůj aktuální finanční problém k úplné spokojenosti.

Chci půjčit

Kde hledat půjčku od soukromého investora?

Rozsáhlou nabídku půjček od soukromých osob naleznete převážně na internetu na různých inzertních webových portálech. K tomuto účelu je zde zřízena kategorie finančních služeb, kde v podobě krátkého inzerátu najdete možné řešení. V textu jsou často uvedeny základní informace a telefonní číslo. Jakmile na nabídku zareagujete, dohodnete se s investorem na podrobnostech. Dáváte-li přednost osobnímu jednání, pak si můžete podmínky půjčky vyjednat na místě, podepsat smlouvu o půjčce a investor vám okamžitě vyplatí hotovost na ruku nebo pošle peníze na účet. Pokud si vystačíte jen s telefonickou úmluvou, můžete formality dořešit elektronicky nebo si nechat úvěrovou smlouvu zaslat poštou. Záleží jen na vás čemu dáváte přednost. Kromě inzerátů s nabídkami můžete sami také půjčku poptávat. I poptávku po půjčce lze zadat formou krátkého inzerátu a nebo lze využít možnosti různých webových stránek s tematikou půjček. Zde bývá k dispozici přímo poptávkový formulář, v něm stručně popíšete o jakou půjčku máte zájem a zanecháte na sebe kontakt. Nabídky se pak jen pohrnou za vámi a vy si sami vyberete tu, která bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Půjčka bez zbytečné administrativy

Půjčka od soukromé osoby je poměrně jednoduchá a časově nenáročná. Záleží jen na dohodě obou stran. Pokud potřebujete peníze opravdu rychle, může to být záležitost několika málo hodin, jestliže jsou obě strany dostatečně akční. Soukromá osoba poskytne peníze doslova každému. Nezkoumá registry dlužníků, nemusíte nikomu vysvětlovat na co peníze potřebujete a nikoho nezajímá, kolik vyděláváte a jaký je váš oficiální příjem. Tím pádem mají na půjčku od soukromé osoby možnost dosáhnout i lidé, kterým standardní podmínky úvěrových společností nevyhovují. Třeba proto, že jim zaměstnavatel vyplácí část mzdy na ruku, mají na krku exekuci nebo jsou v insolvenci či mají jiné nesplacené závazky. Na půjčku od soukromé osoby spoléhají lidé z různých sociálních vrstev, výjimkou nejsou nezaměstnaní, matky na mateřské, podnikatelé, důchodci, studenti. I lidé, kteří nemohou například doložit klasickou zaměstnaneckou smlouvu a pracují na dohodu mají v případě úvěru u některých společností velmi malé šance na úspěch. Půjčka od soukromé osoby je podložena zpravidla jen smlouvou o půjčce. U malých drobných částek je riziko takového úvěru vyváženo zpravidla jen vyšší úrokovou sazbou, avšak půjčka v řádu několika desítek či stovek tisíc vyžaduje vyšší záruky splacení. Ty mohou mít podobu zástavy nemovitosti a nebo ručení další osobou jako spolužadatelem. Vždy si ale můžete vyjednat podmínky dle svých individuálních potřeb a splátky nastavit tak, jak to nejlépe vyhovuje jen vám.

Půjčka od soukromé osoby bývá všeobecně považována za nejzirikovější alternativu nebankovních půjček. Proto si nejprve svého potenciálního věřitele řádně ověřte a neberte si půjčku od každého, kdo vám ji nabídne. Při nutnosti platit poplatky předem raději z takové půjčky vycouvejte, jelikož je již dopředu evidentní, že se nejedná o seriózní nabídku.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.