Potřebujete rychle zacelit díru v rozpočtu? Nenadálé výdaje na sebe nikdy nedají dlouho čekat a zpravidla se objeví ve chvíli, kdy je nejméně čekáte. Znenadání přijde složenka s nedoplatkem za energie, pokazí se spotřebič v domácnosti, auto vypoví službu a vy najednou nevíte kudy kam. Jak celou situaci rychle zvládnout ke vší spokojenosti? Řešením může bát opravdová online půjčka. Na tu se můžete kdykoli spolehnout a nikdy vás nenechá v nouzi. Nikomu nemusíte sdělovat, na co získané peněžní prostředky využijete, jak s nimi naložíte je jen a jen na vás. Pokud chcete, můžete si třeba zaplatit i last minit a okamžitě odletět na exotickou dovolenou. Online půjčka zpravidla spadá do kategorie tzv. mikropůjček, které mají z důvodu snadné dostupnosti velmi rozsáhlou klientelu. Pokud totiž žádáte o půjčku opakovaně, můžete tak učinit už jen s pomocí svého mobilního telefonu. Takže půjčku si sjednáte klidně v restauraci, v parku na lavičce nebo při sportovním zápase. Jak taková online půjčka funguje?

Nebankovní online půjčka

Online půjčka je doménou zejména nebankovních společností, u tradičních bankovních domů byste ji jen stěží hledali. Ty se zaměřují obzvlášť na klasické půjčky a úvěry, které vyžadují zdlouhavý administrativní proces spočívající v důkladném prověření každého klienta. Chcete-li mít půjčku hned na účtě, musíte jinam. Nebankovní subjekty jsou v tomto směru pružnější a jsou si plně vědomi toho, že v dnešní elektronické době jsou nejblíže svým klientům právě v prostředí internetu. Ten už je součástí téměř každé domácnosti či mobilního telefonu. Kdo by se taky trmácel kvůli půjčce někam na pobočku do města, která má navíc ještě omezenou otevírací dobu. Budete si brát kvůli tomu volno z práce, organizovat zaběhnutý čas rodiny? To asi ne, daleko jednodušší bude sednout doma k počítači a vyřídit celou záležitost na internetu. Vždyť veškeré své osobní finance také už spravujete jen prostřednictvím online bankovnictví.

Chci půjčku

Rychlá půjčka bez papírování

Výhodou jakékoli elektronické komunikace je především absence zbytečného papírování, na němž bazírují některé bankovní společnosti. A to je hlavní důvod, proč je online půjčka tak extrémně rychlá. Je to proto, že na žadatele o půjčku neklade téměř žádné nároky. O půjčku požádáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde je k tomuto účelu připravený krátký formulář. V něm vyplníte jen své jméno a příjmení, telefonní číslo a uvedete emailovou adresu. Posuvníkem na webu si navolíte výši úvěru a dobu splatnosti. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem, který vás obratem informuje o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, peníze odchází na váš bankovní účet. Připadá vám to příliš jednoduché? Není důvod o něčem pochybovat. Systém pracuje po dobu 24 hodin, 7 dní v týdnu, takže o půjčku můžete požádat jak o víkendu, tak i ve svátek. Jen dejte pozor, abyste zvolili takového poskytovatele, který skutečně nabízí opravdovou online půjčku. Některé půjčky se totiž na první pohled tváří jako rychlé, ale v průběhu vyřizování narazíte na malý zádrhel. Půjčku vám sice schválí v kteroukoli denní či noční dobu, avšak její vyplacení je již závislé na transakcích dané banky. U některých společností vám tedy půjčku vyplatí až následující první pracovní den. To může celou cestu vedoucí k penězům dost podstatně prodloužit. Pokud máte tedy zájem o skutečnou online půjčku, zvolte vždy úvěr ze stejnojmenné kategorie a napřed se ubezpečte v tom, že vám daná společnost odešle peníze na účet ihned po schválení. Některé firmy k tomuto účelu mají svá konta vedeny v řadě bankovních domů, takže peníze pak odchází ze stejné  banky jako má klient. Tím pádem se jedná o převod peněžních prostředků v rámci jedné bankovní společnosti, což samotnou transakci značně zkracuje. Zpravidla lze peníze obdržet do deseti minut.

Online půjčka pro každého

Rychlá online půjčka je většinou malá půjčka v rozmezí několika tisícovek až desítek tisíc. Vzhledem k tomu, že se jedná o malou částku, nevyžaduje žádné ručení a už vůbec ne zástavu nemovitosti. Ta se týká opravdu jen velkých úvěrů v řádu několika set tisíc korun. Avšak každá finanční společnost si musí dopředu ověřit platební schopnost žadatel a je jen na ní, jak to učiní. Někde nahlíží do registru dlužníků, jinde vyžadují doložení příjmu z klasického zaměstnání a někde si vystačí jen s jakýmkoli pravidelným měsíčním příjmem. Tím pádem se rychlá online půjčka stává snadno dostupná prakticky pro každého. Stačí jen doložit příjmy z brigády, výplatu podpory v nezaměstnanosti, sociálních dávek, důchodu, stipendia, mateřské, rodičovského příspěvku, atd. Přitom je třeba podotknout, že každá žádost je posuzována individuálně. Je zcela samozřejmé, že když náhledem do registru společnost zjistí, že jste zadluženi až po uši, půjčku vám neposkytne. V opačném případě je možno i nad malým prohřeškem přimhouřit oko. Riziko každého úvěru je vyváženo úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Některé společnosti ale například nabízí i různé benefity navíc nebo lze využít i akční nabídky, které samotný úvěr podstatně zlevní. Pokud například splatíte půjčku do 14 dnů, můžete ji získat úplně zdarma bez poplatku. Prostě splatíte jen tolik, kolik jste si půjčili. Při opakované žádosti vám pak společnost může i úvěr navýšit. Možností je nespočet, stejně tak jako variabilních řešení.

Online půjčka je typický nebankovní bezúčelový úvěr, který se ve svízelných situacích může stát pohotovým zdrojem financí. Na online půjčku se lze spolehnou kdekoli na cestách a všude tam, kde jste připojeni k internetové síti. Jejich služeb můžete využívat i opakovaně a dosáhnout tak i na lepší podmínky při splacení.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.