Vyjít každý měsíc s penězi není opravdu jen tak. Nahrává tomu i nejistá doba, kdy nikdy dopředu nevíte s čím můžete počítat. Nejenže vás znenadání může překvapit jakýkoli nenadálý výdaj, ale i zaměstnavatel se třeba opozdí s výplatou a nebo čekáte na nemocenskou. Ta se zcela jistě objeví na účtu v úplně jiném termínu, než jak jste zvyklí ze zaměstnání. Když je potom domácí pokladnička téměř prázdná a úspory na nule, nezbývá než si vypomoci rychlou půjčkou. Ta má svůj jednoznačný efekt. Jednak s její pomocí uhradíte veškeré závazky, které máte a nebo ji použijete na nezbytné výdaje. Vzhledem k tomu, že se jedná o půjčku na krátkou dobu, bez problému ji v dalších týdnech uhradíte. Půjčit si můžete kolik chcete, třeba jen pětistovku, výše úvěru není nijak omezena. Ale je samozřejmé, že podle toho, kolik si chcete půjčit, bude mít úvěr také nastavené podmínky. Někde se setkáte s rozsáhlým papírováním, jinde bude stačit jen vaše akceptace vyšší úrokové sazby a krátké doby splatnosti. Kde si tedy sjednat půjčku před výplatou?

Do výplaty daleko?

Pokud chcete jen malou půjčku v řádu několika tisícovek, abyste finančně pokryli kritické období před další výplatou, pak bude asi zcela zbytečné žádat půjčku od banky. Tam vám nabídnou jen velké půjčky, v řádu desítek až stovek tisíc. V tomto případě je zcela zbytečné se zavazovat k něčemu, co ani nevyužijete. Malé půjčky banky poskytují v podobě kreditních karet nebo kontokorentů k běžnému účtu, kdy můžete peníze vyčerpat do sjednaného limitu. Pokud ale těmito úvěrovými produkty nedisponujete, bude daleko lepší obrátit se na nebankovní společnost, která vám poskytne půjčku na stejně kvalitní úrovni jako banka.

Nebankovní půjčka

Nabídku nebankovních půjček můžete zaznamenat všude kolem sebe, v médiích se to reklamními slogany doslova hemží, ale nikdy nevíte, která půjčka je ta pravá pro vás a kterou zvolit. Abyste získali relevantní informace o úvěrových produktech aktuálně dostupných na trhu, je lepší poohlédnout se po půjčce v prostředí internetu. K tomuto účelu slouží různé online srovnávače a kalkulátory půjček, kde si jednoduše zadáte vaše požadované parametry a ihned se před vámi zobrazí široká škála bankovních a nebankovních půjček. Když si je navzájem porovnáte, lehce zjistíte, že se liší nejen úrokovou sazbou, ale i dobou splatnosti, případně dalšími benefity, kterými se společnosti snaží zaujmout své zákazníky. Je dobré, pokud se při výběru půjčky neřídíte jen úrokovou sazbou, ale spíš ukazatelem RPSN. Ten zahrnuje veškeré poplatky s půjčkou spojené. Uvědomte si, že platíte poplatky třeba i za posouzení úvěrové žádosti, schválení žádosti, samotnou transakci peněžních prostředků, atd. Tím se vám může půjčka pěkně prodražit. Proto si na výběru vhodné půjčky dejte záležet a vše řádně promyslete.

Chci půjčku

V hotovosti nebo na účet

Opravdová online půjčka před výplatou spadá do kategorie rychlých nebankovních mikropůjček, které vám peněžní prostředky vyplatí ihned po schválení žádosti. Vzhledem k tomu, že si můžete půjčku sjednat jen v prostředí internetu, nemusíte kvůli tomu nikam chodit na pobočku. Online půjčka vás nezatěžuje žádnou zbytečnou administrativou, tudíž na žadatele neklade téměř žádné nároky. Žádost o půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele a to formou krátkého formuláře. V něm vyplníte jen základní identifikační údaje o své osobě a zvolíte si kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, o její zpracování se dále postará plně elektronický systém, který ji vyhodnotí a vás informuje o výsledku. Je-li vám půjčka schválena, pak zároveň obdržíte na svůj mobilní telefon SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím pádem stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Následně poté jsou vám peníze odeslány na váš bankovní účet a nebo připraveny k vyzvednutí v hotovosti. K tomuto účelu využívají některé nebankovní společnosti i různé alternativní způsoby, aby se peníze okamžitě dostaly až k vám. Hotovost si lze vyzvednout třeba na čerpací stanici nebo v trafice. Stačí jen předložit elektronický kód, žádné doklady nikdo po vás požadovat nebude.

Půjčka před výplatou bez registru a bez příjmu

Rychlá online půjčka před výplatou má především pomoci svým žadatelům řešit okamžitě akutní nedostatek financí. Jelikož se jedná zpravidla o malou půjčku, nevyžaduje žádné ručení, jak další osobou, tak majetkem. Podle novely zákona o spotřebitelském úvěru je povinností všech nebankovních společností ověřit si dopředu platební schopnost klienta, avšak je na každé z nich, jak to učiní. Někdo k tomuto účelu využívá pouze registry dlužníků a vyžaduje nulovou evidenci, jiné společnosti vyžadují potvrzení o příjmu. Ale i v tomto směru se jednotlivé společnosti naprosto liší. U některé firmy je nutno doložit potvrzení o příjmu jen z trvalého zaměstnaneckého poměru, jinde se spokojí i s jakýmkoli pravidelným měsíčním příjmem. Ten může mít podobu brigády, výplaty podpory v nezaměstnanosti, sociálních dávek, důchodu, stipendia, renty, atd. Přitom je třeba podotknout, že každá žádost o půjčku je posuzována s přihlédnutím k individuálním okolnostem klienta, přesto se tak stává snadno dostupnou pro široký okruh žadatelů.

Online půjčka před výplatou patří mezi bezúčelové nebankovní úvěry, tudíž nemusíte nikomu uvádět, na co získané peněžní prostředky využijete. Je už zcela na vás, zda s nimi zaplatíte složenky a nebo jiné nezbytné rodinné výdaje. Doba splatnosti je zpravidla rozložena na několik dní až jeden měsíc, ovšem za poplatek je možno si ji prodloužit.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.