GoldMag.cz

Vyzkoušejte magazín o půjčkách, hypotékách a penězích.

Nebankovní půjčky ihned

Půjčte si pohodlně online z vašeho domova až 600 000 Kč ihned.

Nebankovní půjčky

bez registru a zástavy i pro problémové klienty

Sňatek je celkem zásadní krok v životě každého člověka a přináší řadu změn. Nejenže  tímto aktem získáte společného životního partnera, ale řada záležitostí se už nebude týkat jen vás samotných, ale budou spadat i na toho druhého z vás. V dnešní době není žádnou výjimkou, že lidé vstupují do manželství již s půjčkami či případně dluhy. Bude mít ale jejich existence nějaký dopad na druhého z manželů? Přechází tímto na něj nějaká platební povinnost? To jsou otázky, které v dnešní době řeší kdekdo. Není žádnou výjimkou, že lidé žijí na dluh. Když nepřijde výplata včas, spoléhají se na rychlou půjčku do výplaty nebo si vezmou spotřebitelskou půjčku, aby mohli pořídit co potřebují. Kdekdo si bere půjčku na vysněnou dovolenou, díky ní pořídí dárky na Vánoce a nebo investuje do bydlení. Jakmile mladí lidé stojí po škole na prahu svého dospělého života, v prvé řadě řeší samostatnou střechu nad hlavou. Ta se však bez vhodné půjčky neobejde. Společný partnerský život přichází na řadu teprve až jako druhořadá záležitost, a proto i z toho důvodu vstupuje mnoho mladých lidí do manželství s dluhem. Mnohé tyto záležitosti jistě dokáže opatřit předmanželská smlouva, která jasně stanoví vlastnická práva obou nastávajících manželů. V případě velké majetku je tento dokument více než žádoucí. Ne každé manželství vydrží po celý život a lidé se rozvádí hned po prvních letech. Majetek, půjčky a jiné finanční záležitosti se pak stávají velkým bojem. A právě tomu je jistě vhodné předejít.

Chci půjčit

Půjčka uzavřená před manželstvím

Než se rozhodnete vstoupit do manželského svazku, jistě kromě zdravotního stavu byste se měli také seznámit se všemi finančními záležitostmi vašeho budoucího partnera. Zatajovat něco se rozhodně nevyplácí a určitě není známkou upřímného a důvěryhodného svazku. Obecně platí, že pokud člověk uzavřel jakoukoli úvěrovou smlouvu ještě v době před manželstvím, její splácení či případné dluhy se netýkají druhého z manželů. To znamená, že když manžel nebo manželka přestane půjčku uzavřenou v době před manželstvím hradit a dojde na její vymáhání v rámci exekuce, tato povinnost se netýká druhého partnera. Do takového exekučního řízení spadají jen dluhy vzniklé během manželství, které jsou součástí společného jmění manželů. V takovém případě se platební povinnost týká obou partnerů. Pokud ale má někdo z partnerů dluhy ještě před uzavřením manželství, pak může být jejich hrazení vymáháno z poloviny společného majetku manželů.

Bankovní i online půjčky

Před manželstvím si můžete sjednat prakticky jakoukoli půjčku v bance nebo u nebankovní společnosti. Na finančním trhu existuje nespočet úvěrových produktů, které nejsou nijak omezeny věkem či nutností manželství. Řada půjček má svá jasně daná kritéria, která se odvíjí především od evidence vaší osoby v registru dlužníků a pak dostatečně vysokém příjmu. Některé finanční společnosti, zejména banky, striktně trvají na počáteční lustraci každého žadatele v centrálním registru klientských informací. Pokud jím projdete, pořád ještě nemáte vyhráno a banka vznese dotaz na vaše příjmy. Jelikož většina mladých lidí na počátku své pracovní kariéry nedisponuje z hlediska banky tak vysokými příjmy, není výjimkou, že banka označí váš příjem ze zaměstnání za nedostačující a půjčku vám prostě zamítne. Samozřejmě, že posouzení výše příjmů se odvíjí rovněž od hodnoty celkově vypůjčené částky. V některých případech vám banka může navrhnout možnost zástavy nemovitosti nebo ručení další osobou. Přitom nemusí jít jen výhradně o nemovitost ve vašem výlučném vlastnictví, stačí když budete mít písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit jako záruka splacení půjčky, Velmi často se tak řeší finanční záležitosti v rámci rodiny, kdy vlastníkem nemovitosti bývají rodiče žadatele o půjčku. Možností, jak si před manželstvím půjčit peníze je jistě nespočet, ovšem vždy nezapomínejte na fakt, že na sebe berete závazek, který budete muset jednoho dne splatit a určitě by nebylo férové případnou exekucí ohrozit i svého životního partnera.

Sjednat půjčku

Malé půjčky na cokoli

Doménou nebankovních společností jsou především malé mikropůjčky, které jsou velmi lákavým zdrojem finančních prostředků nejen pro mladé lidi. Takovou půjčku si vyřídíte velmi rychle na internetu a peníze vám během chvilky převedou na bankovní účet nebo vám je připraví k vyzvednutí v hotovosti. Splatnost u takových půjček bývá rozložena na několik dnů až jeden měsíc. I když někdy bývá poskytnutí rychlé online půjčky spojeno s vyšší úrokovou sazbou, přeci jen se najdou i takové, kdy vám třeba na čtrnáct dnů půjčí tisícovku úplně zadarmo. Navíc nezaplatíte ani korunu, prostě tolik, kolik jste si půjčili do čtrnácti dnů vrátíte. Problém nastává až v případě, kdy tento termín nedodržíte, jelikož sankce při nesplácení bývají poměrně vysoké. Když pak chcete vstoupit do manželství jistě není dobrým svědectvím o vás, když vám potom z doby před manželstvím zůstávají takové dluhy. Proto se snažte ke všem finančním záležitostem přistupovat  zodpovědně a pokud už nějaké dluhy před manželstvím máte, rozhodně s nimi vašeho budoucícho partnera seznamte. Jestliže nevíte, jak s nimi naložit, určitě není od věci obrátit se na právníky a hledat možnosti nejen v podobě předmanželské smlouvy. Ušetříte si tím spoustu nemilých starostí, které by pak případně mohly mít nepříznivý dopad na celou vaši mladou domácnost. Půjčky a úvěry, které si vezmete i bez vědomí druhého partnera, ale po uzavření sňatku, spadají do společného jmění manželů a tudíž mohou být exekučně vymáhány na každém z manželů. V každém případě berte půjčky jako okrajovou záležitost a pokud to není nezbytně nutné, snažte se jim vyhnout, případně se jejich výši snažte rozumně korigovat v rámci svých možností.

Závazky z půjčky sjednané před uzavřením manželství nepřechází automaticky sňatkem na druhého z partnerů. Jejich případné vymáhání se týká jen partnera, který podepsal úvěrovou smlouvu. Plnění závazků však může být hrazeno z poloviny společného jmění manželů.