Hledáte pro sebe vhodnou půjčku? Potřebujete rychle půjčit peníze? Zamítli vám žádost v bance? Pak jste asi nezvolili tu správnou úvěrovou společnost. Půjčit si peníze v bance není právě snadné, i když to tak možná na první pohled nevypadá. Tradiční bankovní domy nejsou nakloněny tomu, aby peníze automaticky poskytly každému, kdo si o ně požádá. A to v případě vydání kreditní karty si banka nejprve ověří vaši platební morálku. A co teprve v případě klasické žádosti o úvěr. Ta se bez počáteční lustrace v registru dlužníků a doložení příjmů neobejde. Jakmile v bance zjistí, že máte další nesplacené závazky a kolikrát stačí aby se jen jednalo o hypotéku, při schvalování žádosti je velmi opatrná. A pokud jste v exekuci nebo máte na krku insolvenci, to už vůbec s bankovní půjčkou nepočítejte. Banky nepůjčují zadluženým lidem a u každé půjčky se snaží co nejvíce posoudit míru rizika. Pokud jim návratnost vynaložené investice připadá v ohrožení, raději klientovu žádost zamítnou. Z toho důvodu také tak velké procento žadatelů o půjčku přechází rovnou k nebankovnímu sektoru, který je zákazníkům více shovívavější a má pochopení i pro zadlužené jedince.

Chci půjčit

Nebankovní půjčka pro dlužníky

Dlužníkem se v dnešní složité době můžete stát jedna dvě. Přijdete o práci, na delší dobu onemocníte a už váš domácí rozpočet zaznamená první trhliny. Jakmile vyčerpáte všechny úspory, dojde řada na kreditní karty či kontokorent u běžného účtu. Avšak ani tyto možnosti nejsou bezedné, takže v konečné fázi začnete uvažovat o vhodné půjčce. Termíny splatnosti složenek jsou v ohrožení a pokud se opozdíte, věřitelé se začnou ozývat s upomínkami ze všech stran. V takové situaci je určitě daleko lepší sjednat si půjčku a své závazky vyrovnat, než se dostat do registru dlužníků. Nicméně, ten není jen seznamem chronických neplatičů a lidí, kteří se vyhýbají svým závazkům. Tady se můžete ocitnout právě jen díky shodě životních náhod a okolností. A i když se snažíte jak můžete, prostě to nevyjde. Najednou jste v registru, dlužíte a když pak chcete půjčku, narazíte na problém v záznamu. Pokud je to tedy i váš případ, musíte výběr půjčky přizpůsobit daným okolnostem. Jen tak máte naději na úspěch. Když zvolíte půjčku z kategorie půjček bez kontroly registru dlužníků, nebude tento fakt nijak bránit tomu, abyste se dostali k požadované finanční částce.

Rychlá půjčka přes internet

Nebankovní společnosti se snaží svým zákazníkům sjednání půjčky co nejvíce ulehčit. Z toho důvodu tedy nevyžadují osobní návštěvu na pobočce společnosti, ale poskytují své služby i na internetu. A začít můžete už přímo výběrem dobrého finančního produktu. K tomuto účelu slouží webové stránky různých kalkulátorů a online srovnávačů půjček, kde jednoduše do systému zadáte vaše požadované parametry a záhy získáte seznam všech úvěrových produktů aktuálně dostupných na trhu. Můžete si jednoduše porovnat výši úrokové sazby, dobu splatnosti, případně nějaké benefity navíc, pokud je daná společnost nabízí. Pomocí tohoto nástroje se na úvěrovém trhu snáze zorientujete a podstatně si ulehčíte výběr konkrétního poskytovatele. Dříve než si půjčku sjednáte, předem se seznamte s podmínkami, abyste v průběhu schvalovacího procesu nebyli nepříjemně překvapení. Pokud totiž například žádáte o půjčku během víkendu, dejte pozor, zda se jedná o společnost, která je schopna vám peněžní prostředky vyplatit okamžitě a nebo budete muset čekat až do prvního pracovního dne. Taková půjčka by tím ztrácela svůj požadovaný efekt a vy byste se k penězům dostali až po klasické bankovní transakci následujícího pracovního dne. Proto se takovým zbytečným problémům raději vyhněte ať víte předem do čeho jdete.

Sjednat půjčku

Online půjčka bez registru a bez příjmu

Pokud máte na svém kontě další nesplacené půjčky a úvěry, případně dluhy z kreditních karet či nevyrovnaný kontokorent, jsou tyto informace předmětem záznamu v centrálním registru klientských informací. Vzhledem k tomu, že je zákonnou povinností každé úvěrové společnosti předem si ověřit platební schopnost žadatele, některé společnosti nahlíží do registru dlužníků a schválení půjčky provádí na základě zjištěného záznamu. Pokud je na první pohled evidentní, že jste zadluženi až po uši, jedna exekuce stíhá druhou a další půjčka je již nad rámec vašich možností, pak vám další půjčku ve vašem vlastním zájmu zamítnou. Solidní úvěrové společnosti se tak snaží své klienty ochránit před prohlubující se dluhovou pastí. Současně je třeba zmínit, že nebankovní společnosti posuzují podané žádosti o úvěr individuálně, takže pokud máte jen záznam v registru, všechny závazky vyrovnány, případně jejich splátky nijak nenarušují běžný rozpočet domácnosti, pak vám určitě vyjdou vstříc. Stejně tak i v případě, že sice nemáte potvrzení o příjmech z trvalého pracovního poměru, ale můžete uvést informaci o výši jakýchkoli pravidelných měsíčních příjmů. Ty mohou mít podobu sociálních dávek, výplaty podpory v nezaměstnanosti, rodičovského příspěvku, důchodu, stipendia, apod. Takové půjčky bez jakékoli administrativy si vyřídíte velmi rychle online, zpravidla se jedná o částky v řádu jednotek či desítek tisíc korun. Některé nebankovní společnosti v rámci různých akčních nabídek poskytují také žadatelům první půjčku zdarma, což je určitě velmi dobré využít. Půjčka přes internet se tak stává rychlým zdrojem peněžních prostředků, které okamžitě vyřeší jakoukoli finanční krizi.

Dlužníci to sice nemají na úvěrovém trhu jednoduché, ale to neznamená, že by si nemohli sjednat půjčku. Pokud zvolíte odpovídající typ půjčky, vždy máte šanci dostat se k požadovaným peněžním prostředkům.