Insolvence je v plném proudu, ale vy se potýkáte s neustálým nedostatkem financí? Ono se na jednu stranu není čemu divit. Osobní bankrot je sice pro předlužené jedince zpravidla posledním východiskem z nouze, ale ne každý jej dokáže úplně zvládnout a dojít až do úplného konce. Insolvenční řízení obnáší řadu úskalí, přes které je nutné se překlenout. Ono to na první pohled vypadá možná jednoduše, vydržet pět let a zaplatit věřitelům jen jednu třetinu pohledávek. Ale zkuste tak dlouho žít jen z úplného minima. Insolvenční srážky vám pěkně skrouhnou výplatu a z toho zbytku sotva tak zaplatíte nájem za bydlení a uhradíte nezbytné životní náklady rodiny. Když znenadání přijde nějaký nečekaný výdaj, už tak velmi vypjatý domácí rozpočet se ocitá najednou v koncích, řešením může být snad výpomoc od rodiny, ovšem ne každý má takové možnosti a najde u nejbližších to správné pochopení. Proto někdy nezbývá nic jiného, než se spolehnout jen sami na sebe. A možná je to i dobře. Ovšem jak přijít k penězům,, když jste v insolvenčním konkurzu? To právě není jen tak. Podle podmínek insolvenčního zákona, veškeré příjmy po celou dobu oddlužení odchází na splátky dluhu věřitelům a to se týká jakýchkoli příjmů. Může jít třeba i o nějaký mimořádný příjem, kdy vyhrajete v loterii nebo něco zdědíte, nehledě na to, že se počítají i příjmy z brigády, pokud si nějakou k zaměstnání sjednáte. Jednoduše řečeno, není prakticky možnost, jak si někde přivydělat jakoukoli korunu. Další z podmínek insolvenčního zákona je také fakt, že se nesmíte znovu zadlužit  a vzít si půjčku. Když na to insolvenční správce přijde, celou záležitost oznámí soudu a ten vás neprodleně pošle do konkurzu. Má tedy taková situace nějaké řešení?

Chci půjčit

Půjčka v insolvenci

Sjednat si půjčku v insolvenci je prakticky nemožná věc, jelikož tímto činem vážně ohrožujete hladký průběh insolvence. Zejména tehdy, kdybyste se znovu zadlužili nad rámec svých možností  a nedokázali byste dostát svým závazkům. Pak by mohlo dojít na prodej vašeho majetku a byla by ve vážném ohrožení i vaše vlastní střecha nad hlavou. Z toho důvodu jistě není dobré si při insolvenci s půjčkou jakkoli zahrávat. Nehledě na to, že žádná solidní úvěrová společnost osobám v insolvenci půjčku neposkytne. I když je u nebankovních společností možnost individuálního sjednání půjčky, záleží výhradně na individuální podmínkách, zda by za určitých okolností byla půjčka možná. Ale to vše záleží na vzájemné dohodě a také na tom, kolik peněz byste vlastně potřebovali půjčit. V každém případě, však nepočítejte s půjčkou od banky, jelikož ta zejména zadluženým lidem  ani lidem v insolvenci peníze nepůjčuje. Návštěvou banky tak ztrácíte čas, který naopak potřebujete věnovat tomu, abyste případně našli vhodného poskytovatele vaší půjčky. Určitou alternativou snad mohou být přímo oddlužovací společnosti, které se zabývají nejen vyplácením exekucí, ale pomáhají i lidem v insolvenčním konkurzu. Vzhledem k tomu, že taková společnost disponuje zkušeným týmem právníků, určitě spolu naleznete vhodné řešení.

Malá půjčka v hotovosti

Pokud se vám podaří nalézt nebankovní společnost, která je ochotna poskytnout půjčku i lidem v insolvenci, pak pečlivě uvažte, kolik peněz vlastně potřebujete. Určitě bude tisíckrát jednodušší sjednat si malou drobnou půjčku do výplaty, než úvěr v řádu desítek či stovek tisíc korun. Také by se vám mohlo stát, že tak velkou půjčku vzhledem k vašim závazkům žádná společnost neschválí. Avšak nic nelze namítat proti tomu, když si půjčíte třeba jen pětistovku před výplatou a půjčku za pár dnů splatíte. Tak malé půjčky kolikrát nebankovní společnosti poskytují i prvním žadatelům zdarma bez poplatku, takže za vypůjčené peníze nezaplatíte na poplatcích ani korunu. Je to v podstatě taková obdoba kreditní karty, kdy také bezplatně vrátíte peníze zpět bance. Malé nebankovní půjčky spadají u nebankovních společností mezi malé drobné mikropůjčky a ty jako takové mají své specifické podmínky. Tyto půjčky se vyznačují zejména svojí jednoduchostí. Vhodnou kategorií pro vaši mikropůjčku může být sekce půjček pro dlužníky, pro osoby v exekuci, půjčky na vyplacení exekuce, apod. Ovšem u takového typu půjček počítejte s poměrně vysokou úrokovou sazbou, jelikož míra rizika je u zadlužených jedinců podstatně vyšší, než kdybyste na svých bedrech žádný závazek neměli. Malou mikropůjčku si můžete nechat vyplatit jak na bankovní účet, tak i rovnou v hotovosti.

Sjednat půjčku

Půjčka bez papírování

Nebankovní půjčky se na rozdíl od bankovních půjček vyznačují absencí jakéhokoli papírování. Vše si kompletně sjednáte jen na internetu a za pomoci mobilního telefonu. Kvůli malé mikropůjčce nemusíte nikam na pobočku, tak jak je to u bankovní půjčky obvyklé. Úvěr si sjednáte sami doma jen na interu a doslova za pár minut. Jakmile vyberete vhodného poskytovatele, vše ostatní má už rychlý spád. Na webových stránkách dané úvěrové společnosti vyplníte jen krátký online formulář, v něm uvedete své identifikační a kontaktní údaje a posuvníkem na webu si nastavíte výši půjčené částky a dobu splatnosti. Ovšem ta musí také adekvátně odpovídat vypůjčené sumě. Není možné, abyste půjčenou pětistovku do výplaty spláceli několik let. Ovšem týden, čtrnáct dní nebo i měsíc je celkem reálných. Půjčka v tak malé výši nijak během insolvence neohrožuje splátkový kalendář, a proto je velmi pravděpodobné, že vám takový úvěr schválí. Navíc, půjčka je vyhodnocena za pomoci plně automatizovaného systému a ten pracuje na základě svého algoritmu. Z toho důvodu vám žádost také vyhodnotí za pár minut a vy prakticky obratem obdržíte jednorázovou odpověď. Je-.li vám půjčka schválena, pak na svůj mobilní telefon obdržíte SMS zprávu s kódem, který zadáte do systému ve chvíli, kdy budete chtít peníze skutečně vyplatit. Může to být hned a nebo si půjčku necháte jako záložní řešení pro případ, že byste se znovu dostali do trablů s penězi. V neposlední řadě je třeba zmínit i to, že malá mikropůjčka je snadno dostupná ve dne v noci, o víkendu i ve svátek a díky internetu si ji dokážete sjednat prakticky kdykoli a kdekoli. Třeba i v sobotu o půlnoci v parku na lavičce. K půjčce není nutno uvádět, na co peníze potřebujete, tudíž vyplacené peněžní prostředky využijete na cokoli.

Jste-li v insolvenci, velmi pečlivě uvažte, nakolik je pro vás další půjčka nezbytná. Přeci jen vám nestojí za to, abyste ohrozili hladký průběh insolvence. Podruhé by vám soud nemusel již další oddlužení povolit a vám by nezbývalo nic jiného, než své dluhy splatit až do poslední koruny.