Schází vám momentálně peníze a přemýšlíte o půjčce? Pak jste zvolili jistě správné řešení. Avšak pro sjednání půjčky si musíte zvolit vhodnou úvěrovou společnost. Navzájem se liší nejen různorodou nabídkou úvěrových produktů, ale také podmínkami, za kterých půjčky poskytují. Některé finanční společnosti půjčí doslova každému a jiné naopak si své klienty velmi pečlivě vybírají. Pokud jste již v důchodu, možná narazíte na menší problém týkající se vašeho dosaženého věku. Kromě toho některé společnosti navíc vyžadují doklad o výši příjmu, což může být u někoho výhoda a u jiného vaše minus. Proto dříve než požádáte o půjčku, rozhlédněte se po finančním trhu a trochu blíže se s půjčkami seznamte. Do budoucna se vám to jistě vyplatí. Může se vám podařit ušetřit na poplatcích a nebo narazíte na právě probíhající akční nabídku. Chcete-li jen malou mikropůjčku, jsou firmy, které poskytují první půjčku zdarma. Máte-li již dopředu jasno v tom, jaký úvěr požadujete, bude vaše rozhodování určitě jednodušší.

Jakou půjčku vybrat?

Abyste našli půjčku s nejlepšími podmínkami pro sebe, můžete využít různé online srovnávače a kalkulačky na internetu. Takovou službu jistě oceníte, neboť obcházet všechny pobočky ve městě s dotazem na půjčku vám zabere mnoho času. Na internetu získáte přehled jedna dvě. Do jednoduchého online formuláře zadáte parametry požadované půjčky a ihned se před vámi zobrazí aktuálně dostupné bankovní i nebankovní finanční produkty. Lehce si porovnáte úrokovou sazbu, dobu splatnosti a další podmínky. Žádost o konkrétní půjčku pak podáte přímo na webových stránkách poskytovatele. Takže to v praxi znamená, že jste schopni během chvilky sjednat si na internetu kompletně celou půjčku. Peníze jsou vám vyplaceny buď na bankovní účet a nebo v hotovosti.

Požádat o půjčku

Půjčka pro důchodce

Některé finanční společnosti mají v nabídce přímo kategorii půjček určených lidem důchodového věku. Tyto úvěry mají již dopředu podmínky nastaveny tak, aby vyhovovali právě důchodcům a seniorům. Půjčky poskytují zpravidla do 75 až 85 let a požadují maximálně doložit váš důchodový výměr. Ten je schopna řada společností akceptovat jako dostačující prokázání vašeho pravidelného příjmu. Vzhledem k tomu, že každá společnost si musí dopředu ověřit vaši platební schopnost, nahlíží do registru dlužníků. Jakmile zjistí, že zde máte negativní záznam, záleží na tom, jak daná společnost k tomuto faktu přistupuje. Avšak je třeba zdůraznit, že všechny žádosti o půjčku se posuzují s přihlédnutím k individuálním okolnostem, takže pokud se jedná jen o malý prohřešek, jsou ochotny přimhouřit oko. Samozřejmě, že když je žadatel chronicky zadlužený až po uši a na první pohled je více než zřejmé, že by další půjčku neutáhl, je v jeho vlastním zájmu, že mu společnost půjčku neposkytne. To se týká také důchodců nebo invalidních důchodců.

Půjčka se zástavou

I jako důchodce si můžete půjčit tolik peněz, kolik chcete. Avšak od výše půjčky se odvíjí její podmínky. Nejjednodušeji si můžete sjednat jakoukoli spotřebitelskou půjčku v podobě mikroúvěru u něhož je doba splatnosti rozložena na několik dní až jeden měsíc. Tak malá půjčka se zpravidla obejde bez jakékoli administrativy, nemusíte ani prokazovat svoje příjmy, avšak riziko poskytnutého úvěru je na druhou stranu vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Peníze z mikropůjčky máte téměř okamžitě, tudíž jejím prostřednictvím lehce pokryjete jakýkoli nenadálý výdaj. Můžete si půjčit třeba jen pětistovku na zaplacení složenek nebo na pokrytí nezbytných výdajů. Ovšem nic nebrání tomu, abyste si sjednali úvěr v řádu několika desítek či stovek tisíc. Když za takovou půjčku poskytnete odpovídající záruky splacení, může vám společnost nabídnout lepší úrokovou sazbu a přijatelnější podmínky. Můžete ručit třeba další osobou jako spolužadatelem a nebo lze zastavit majetek – byt, dům, chatu, pozemek, prostě cokoli. Přitom daná nemovitost nemusí být ani ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí když budete mít souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit pro účely poskytnutého úvěru. I velká půjčka je bezúčelová, nemusíte nikomu uvádět na co získané peněžní prostředky využijete. Můžete jet na dovolenou, pustit se do rekonstrukce bydlení či zaplatit dluhy a odvrátit hrozbu exekuce. Půjčka pro důchodce nabízí neomezené možnosti využití.

Jako svého věřitele si vždy zvolte velkou renomovanou společnosti, která je stálicí finančního trhu. Jen tak máte jistotu kvalitních služeb. Půjčte si jen tolik peněz, kolik nezbytně nutně potřebujete a mějte na paměti, že každý závazek je nutno splatit.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.