Naléhavá potřeba financí se může objevit kdykoli a ani důchodový věk není žádnou výjimkou. Náhle se pokazí spotřebič v domácnosti, přijde faktura za energie, co jste spotřebovali na chatě, případně chcete odjet na dovolenou a nebo se pustit do rekonstrukce bydlení. Ať už je to cokoli, s půjčkou půjde všechno lépe a snadněji. I když nejste součástí aktivního pracovního procesu a vašeho úspory nejsou bezedné, pořád je ve vašich možnostech splácet půjčku. Navíc, máte-li nějaký majetek, jímž můžete za půjčku ručit, může vám finanční společnost nabídnout lepší podmínky splácení a optimální úrokovou sazbu. Ovšem jako senior si musíte zvolit vhodného potenciálního věřitele. Ne každá společnost je totiž ochotna půjčku důchodcům poskytnout. Nejčastějším důvodem bývá vysoký věk a nedostatečné příjmy. Proto se vyplatí vyjednávat a pokud neuspějete u jedné společnosti, máte možnost odejít ke konkurenci. Většina společností posuzuje každou žádost individuálně, a proto není vaše cestu k úvěru uzavřena.

Půjčka v bance pro důchodce

Orientovat se na trhu půjček a pravidelně sledovat aktuální dění není právě jednoduché. Proto je určitě dobré využít různé online srovnávače půjček na internetu, kde se vám okamžitě zobrazí přehledná nabídka dostupných úvěrových produktů. Z ní je již na první pohled patrné, že bankovní půjčky pro důchodce jsou omezeny zpravidla věkem 65 let a dále jsou vyžadovány další záruky splacení. Z toho důvodu záhy zjistíte, že šance na bankovní půjčku jsou u vás zcela mizivé. V tom případě se bez problému můžete zorientovat v nebankovním sektoru, kde existuje přímo kategorie půjček pro důchodce. Úvěrové podmínky jsou již dopředu uzpůsobeny tak, aby na ně hravě dosáhli právě senioři.

Požádat o půjčku

Dostupná půjčka pro důchodce

Nebankovní sektor se všeobecně orientuje na klienty, pro něž je získání bankovní půjčky naprosto nemožné. Lidem důchodového věku půjčují až do 85 let a jsou schopni akceptovat jako potvrzení o příjmu váš důchodový výměr. Kromě toho posuzují každou žádost na základě individuálních parametrů. Samozřejmě, že čím vyšší záruky splacení poskytnete, tím snadněji na požadovanou půjčku dosáhnete. Výše úvěru není nijak omezena a nikomu nemusíte sdělovat, jak se získanými penězi naložíte. Půjčit si lze jak tisícovku na nezbytné výdaje, tak i stovky tisíc na plánovanou investici. Některé společnosti při posouzení žádosti nahlíží do registru dlužníků, aby zjistili, zda nepatříte mezi chronické neplatiče. V takovém případě jsou šance na získání úvěru velmi mizivé.

Krátkodobá půjčka na účet

Velmi často jsou lidmi a také seniory využívány tzv.mikropůjčky, které jsou pro mnoho žadatelů okamžitým zdrojem financí. Rychle si můžete půjčit několik tisíc korun bez sebemenší administrativní zátěže. Půjčku si sjednáte jen v prostředí internetu, kde přímo na webových stránkách poskytovatele vyplníte jednoduchý online formulář a ten odešlete. Následně ihned projde schvalovacím procesem a vy jste vzápětí informováni o schválení úvěru. Je-li vám půjčka přiklepnuta, peníze okamžitě odchází na bankovní účet a vy můžete disponovat chybějící částkou. Mikropůjčky se vyznačují kratší dobou splatnosti, která je většinou několik dní až jeden měsíc a riziko poskytnutého úvěru je vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Avšak peníze máte doslova za pár minut na účtě. Pokud momentálně nedisponujete bankovním účtem, můžete si bez problému nechat vyplatit hotovost. Účet v bance tedy není pro sjednání půjčky nezbytnou podmínkou. Některé společnosti nabízí u těchto krátkodobých půjček různé benefity navíc, například lze získat první půjčku úplně zdarma, bez poplatku.

Půjčka se zástavou nemovitosti

Pokud požadujete půjčku ve výši několika stovek tisíc, ani to není nemožné. Jen musíte již dopředu počítat s tím, že musíte poskytnout odpovídající záruky splacení. To znamená buď zastavit nemovitost (byt, dům, chatu, pozemek,…) a nebo mít další osobu jako ručitele. Jen v případě, že jste právě součástí právě probíhajícího exekučního řízení či v insolvenci, může to být důvod pro zamítnutí úvěrové žádosti. Pak by se možná nabízelo řešení v podobě oddlužovací společnosti, která by za vás celý dluh uhradila a vy byste dál spláceli jen novou půjčku, která by mohla být navýšena o vámi požadovanou částku. Dostatečná záruka splacení by byla ve formě zastavené nemovitosti. Jak vidíte, možností na získání půjčky i v důchodovém věku je nespočet a každá životní situace má své řešení.

Půjčka pro důchodce je specifickou kategorií nebankovních půjček a podmínky splacení jsou přizpůsobeny možnostem seniorů. Za půjčku neplatíte žádné poplatky předem a získané peněžní prostředky můžete využít na cokoli.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.