Konečně máte novou práci, ale s financemi jste na štíru? Potřebovali byste půjčku k překlenutí tíživého období do první pořádné výplaty? A nebo jste narazili na velmi výhodnou investiční nabídku, kterou z důvodu velkého zájmu nelze odložit? Chcete koupit nemovitost, rekonstruovat stávající bydlení či se pustit do podnikání? Všechny tyto aktivity vyžadují určitou finanční podporu, a pokud se vám nedostává peněz na účtu je určitě dobré si vypomoci půjčkou. Proč taky ne. Na půjčce nelze spatřovat nic špatného, pokud máte její splátky pod kontrolou a v pohodě se vejdou do vašeho měsíčního rozpočtu. Zejména půjčky na bydlení patří k nejžádanějším úvěrovým produktům, jelikož ceny vlastního bydlení nejsou právě malé a našetřit si na byt či dům se prostě nedá. To byste bydleli někdy až na sklonku života, a to jen za předpokladu, že byste pravidelně ze svého platu odkládali potřebnou částku. Mnohem efektivnější je tedy různé finanční záležitosti řešit půjčkou, jejíž výše odekvátně odpovídá vašim možnostem. Řada domácností dnes žije prakticky na dluh. Nejenže lidé splácí hypotéku, ale kromě toho mají také leasing na auto, spotřebitelskou půjčku na zařízení domácnosti,, používají kreditní karty a finanční deficit před výplatou vyrovnají za pomoci kontokorentu na běžném účtu. Abyste ale utáhli tolik půjček, musí mít stálé zaměstnání a k tomu odpovídající příjmy. Z toho důvodu také valná většina úvěrových společností vyžaduje při žádosti o půjčku potvrzení o vašich příjmech. Je to dáno také tím, že podle novely o spotřebitelských půjčkách a úvěrech si musí každý poskytovatel půjčky předem ověřit platební schopnost žadatele. A potvrzení o příjmu je jednou z možností. Co ale dělat, když jste teprve ve zkušební době a tomu odpovídají i vaše příjmy? Řešení existuje, pojďme se na něj podívat.

Chci půjčit

Jste ve zkušební době?

V každém novém zaměstnání je třeba se nejprve zapracovat, abyste si osvojili požadované pracovní návyky a seznámili se s novým prostředím. K tomuto účelu je vyhrazena tzv. zkušební doba, kdy se máte zaučit tak, abyste po této době dokázali odvést plnohodnotný pracovní výkon. Zkušební doba je zpravidla stanovena na 2- 3 měsíce, během níž si sami ověříte, zda vám nová práce vyhovuje a splňuje vaše očekávání. Vzhledem k tomu, že se teprve vše učíte, máte nejprve nástupní plat, který je o něco málo nižší, než kolik bude vaše výplata až budete zaměstnáni nastálo. Chcete-li v nové práci zkončit a je celkem jedno, jaké k tomu máte důvody, není problém. Lze tak učinit prakticky ze dne na den, samozřejmě vždy písemně a nemusíte uvádět žádné důvody. S takovou možností se už po podepsání klasické pracovní smlouvy nesetkáte a musíte se podrobit zákonem stanovené výpovědní lhůtě. Zkušební doba má tedy své klady a zápory, ale v každém případě po finanční stránce není situace nijak příznivá. První plat bývá obvykle velmi nízký, a pokud nemáte současně něco našetřeno na účtu, můžete se dostat do problému s financemi. Obzvlášť, pokud se objeví nějaký nenadálý výdaj, přijdou nečekané složenky, pokazí se spotřebič v domácnosti či auto vypoví svoji letitou službu, díra v rozpočtu je jedna dvě. Vždy máte možnost sjednat si rychlou půjčku na krátkou dobu, jejíž výběr ale musíte přizpůsobit právě tomu, že jste teprve ve zkušební době.

Půjčka bez příjmu

Celá řada úvěrových společností k žádosti o půjčku vyžaduje doložení také vašich příjmů. S tímto požadavkem se shledáte zejména v bance, proto pravděpodobnost bankovní půjčky bez doložení příjmu je téměř mizivá. Tradiční bankovní domy požadují potvrzení o příjmu nejlépe ze stálého zaměstnaneckého poměru na dobu neurčitou, proto je jistě vhodnější si na bankovní půjčku počkat až budete mít v ruce stálou pracovní smlouvu. Pak je šance na získání bankovní půjčky podstatně větší a jistě se vám podaří získat požadovaný obnos. Kromě toho ale u bankovní půjčky musíte splnit i další podmínky stanovené pro standardní bankovní půjčky. V bance si každého nově příchozího žadatele nejprve proklepnou v centrálním registru klientských informací a jestliže zjistí, že zde máte záznam, případně jste v exekučním řízení či insolvenci, šance na získání bankovní půjčky je téměř nulová. Z toho důvodu je určitě lepší, když se pro půjčku vydáte k bankovní konkurenci a poohlédnete se po nebankovních půjčkách a úvěrech. Nebankovní společnosti jsou ke klientům mnohem více benevolentní a nejenže je zde větší pravděpodobnost, že získáte půjčku jakou požadujete, ale jistě narazíte i na velmi zajímavé úvěrové produkty.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka pro lidi ve zkušební době

Nebankovní společnosti se všeobecně orientují na lidi, pro které je získání bankovní půjčky naprosto nemožné. Mají pochopení pro problematickou situaci svých klientů a je jim jasné, že se jejich klienti často nachází ve velmi obtížných situacích. Celá řada z nich nemůže získat půjčku třeba jen kvůli záznamu v registru dlužníků, kde jsou vedeni i několik let poté, co svůj dluh už dávno uhradili. A stejné je to i s příjmy. Není výjimkou, že se člověk náhle ocitne bez práce, a tudíž je odkázaný jen na podporu v nezaměstnanosti nebo výplatu sociálních dávek, můžete také dlouhodobě onemocnět a pobírat jen nemocenskou a když pak potřebujete půjčku, nastává problém. Všechny tyto příjmy jsou považovány za nedostatečné a některé úvěrové společnosti se snaží těmto klientům z důvodu značné rizikovosti vyhýbat. A stejné to je i když jste teprve ve zkušební době, kdy nemůžete doložit doklad o příjmech. Řešení však existuje u nebankovních společností, které mají přímo sekci půjček pro lidi ve zkušební době a nebo si můžete sjednat prakticky jakoukoli půjčku bez doložení příjmu. V tomto případě se jedná většinou o malé drobné půjčky tzv.mikropůjčky, které si kompletně lze vyřídit jen online, bez jakékoli administrativy, tudíž ani není nutno dokládat potvrzení o vašem příjmu. Taková půjčka je vyplacena ihned na bankovní účet nebo v hotovosti a slouží především k pokrytí jakýchkoli nenadálých výdajů. Proto také není třeba uvádět účel použití peněžních prostředků a můžete ji využít tedy na cokoli.

Jste-li ve zkušební době a potřebujete rychlou půjčku, musíte těmto okolnostem přizpůsobit i výběr vhodného úvěrového produktu a zaměřit se zejména na nebankovní půjčky bez doložení příjmu, u nichž je velká šance na úspěšné schválení úvěrové žádosti.