Mateřská dovolená je nádherným obdobím, kdy si užíváte plno radosti z narození vašeho potomka. Když ale dojde na finance, přeci jen to tak růžové není. Výše mateřského a později rodičovského příspěvku neodpovídá zdaleka ani průměrnému platu, a tak rodina přichází o jeden plnohodnotný plat. Vzhledem k tomu, že se mladá rodina rozroste o dalšího člena, rozpočet domácnosti nabude zcela jiný rozměr. Náklady na dítě postupně stoupají s jeho věkem, a tak se celkem není nutné divit tomu, že spoustu mladých maminek opět spěchá rychle do práce. Když jste s mimnkem doma, jste odkázáni jen na partnerův plat a to je prostě znát. O dost těžší to ale mají matky samoživitelky, kterým mnoho peněz nezbývá. Když pak dojde na nějaký nenadálý výdaj, najednou nevíte kudy kam. A to stačí, aby jen přišlo vyúčtování za energie, faktura od telefonního operátora za překročený tarif nebo se v domácnosti pokazil nějaký spotřebič. Pokud si v takových ožehavých situacích můžete půjčit peníze od rodiny, případně vypomohou prarodiče, máte celkem vyhráno. Za půjčku neplatíte žádné úroky a splatíte ji časem dle svých možností. Když ale vaše nedobrá finanční situace nenalezne pochopení nebo se už nemáte na koho obrátit, je nutné spoléhat na vlastní schopnosti. I na mateřské dovolené si lze sjednat finanční půjčku, jen musíte vědět, kam pro ni.

Chci půjčku

Půjčka na mateřské

Pokud jste na mateřské dovolené a vydáte se při nedostatku financí hned do svojí banky, možná se budete divit tomu, jak rychle budete s půjčkou hotovi. I když projdete lustrací v centrálním registru klientských informací narazíte na překážku spočívající v doložení vašich příjmů. Banky jsou zpravidla ochotny akceptovat jen příjmy z trvalého zaměstnaneckého poměru a právě ty výplata peněžité pomoci v mateřství či rodičovského příspěvku nedokáže nahradit. Pokud ale máte v peněžence kreditní kartu či povolený kontokorent u běžného účtu, nic vám nebrání v tom, abyste tyto bankovní úvěrové produkty využili. Když peníze splatíte během bezúročného období, ušetříte spoustu peněz na poplatcích a úrocích, které byste jinde dali za běžnou půjčku. Když ale teprve na mateřské přijdete do banky s požadavkem na jejich sjednání, také neuspějete. Proto je někdy možná lepší myslet na finanční stránku rodinného rozpočtu více dopředu a takové úvěrové produkty si u banky sjednat ještě v době, kdy jste v plnohodnotném zaměstnaneckém poměru. Pokud se tedy nacházíte v situaci, že je pro vás bankovní půjčka naprosto nedostupná, můžete se rovnou obrátit na nebankovní sféru.

Nebankovní půjčka pro ženy na mateřské dovolené

Nebankovní subjekty se vyznačují podstatně větší schvalovatelností půjček než jakou mají banky. Svůj podíl na tom má jistě fakt, že nekladou na žadatele tak vysoké nároky a nemají přísné striktní podmínky. Nebankovní společnosti jsou schopny při posuzování úvěrové žádosti přihlédnout k individuálním okolnostem klienta a upravit podmínky, za jakých je půjčka poskytnuta. Někdy to je sice za cenu vyšší úrokové sazby, ale zase na druhou stranu získáte požadované peněžní prostředky a vyřešíte daný problém, který vás aktuálně tíží. Nakolik jsou takové podmínky pro vás akceptovatelné, to už opravdu záleží jen a jen na vás. Pokud s nimi ale oddálíte roli dlužníka, která může vyústit až v exekuci, pak jistě každá půjčka přináší svůj efekt. U nebankovní společnosti si můžete půjčit kolik peněz potřebujete, ani ženy na mateřské dovolené nejsou omezeny žádným limitem. Je samozřejmé, že od výše půjčené sumy se pak odvíjí konkrétní podmínky splácení. U velkých úvěrů musíte již předem počítat s ručením. Zato malou půjčku si vyřídíte jedna dvě.

Malá online půjčka

Ve většině případů ženy na mateřské dovolené požadují půjčky v řádu jednotek až desítek tisíc korun a někdy si vystačí jen s pětistovkou do nejbližší výplaty. Takovou malou půjčku si vyřídíte i na mateřské velmi rychle, za předpokladu, že zvolíte nebankovní půjčku ze specifické kategorie půjček pro ženy na mateřské. Tento typ půjček zpravidla nepožaduje dokládání příjmu a ani žádnou jinou další administrativu. Velkou předností nebankovních společností je skutečnost, že si půjčku sjednáte online a nemusíte kvůli ní nikam na kamennou pobočku a ještě být odkázáni na jejich otevírací dobu. Kdepak, stačí, když doma sednete k internetu a nejlépe pomocí online srovnávače půjček si najdete vhodný úvěrový produkt. Když do systému zadáte vaše požadavky, obratem se před vámi zobrazí rozsáhlý seznam půjček na mateřské dovolené. Už jen na první pohled poznáte, jak se poskytovatelé liší ve výši úrokové sazby, doby splatnosti, případně dalších benefitech, které je určitě dobré využít.

Sjednat půjčku

Víkendová půjčka

Jakmile si vyberete vhodného poskytovatele, úvěrovou žádost podáte přímo na webu dané společnosti. Zde naleznete už předem připravený formulář žádosti, v něm uvedete své identifikační a kontaktní údaje a posuvníkem na webu si nastavíte kolik a na jak dlouhou dobu si chcete půjčit. Jakmile kliknete na tlačítko odeslat, o její zpracování se postará plně automatizovaný systém, který je neustále v provozu. Proto také není problém sjednat si půjčku kdykoli i během víkendu. Je-li vám půjčka schválena, na svůj mobilní telefon obdržíte krátkou SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Následně poté ihned odchází peníze na váš bankovní účet. Taková malá půjčka nevyžaduje žádného ručitele a nemusíte uvádět na co získané peněžní prostředky využijete. Doba splatnosti se zpravidla pohybuje od několika dní až po jeden měsíc. Pokud si žádáte o půjčku o víkendu dejte jen pozor na to, aby se jednalo o půjčku bez nutnosti převodu jedné koruny na účet poskytovatele. Některé nebankovní společnosti si tímto způsobem ověřují majitele bankovního účtu, který musí být shodný s osobou žadatele. Jde o to, že některé banky peněžní transakce o víkendu neprovádí a vy byste tak na peníze museli čekat až do následujícího prvního pracovního dne. Tím pádem by víkendová půjčka zcela ztratila svůj efekt.

Ženy na mateřské dovolené mohou vybírat ze širokého spektra nebankovních půjček, které nabízí řada solidních poskytovatelů za férových podmínek na základě jasné a transparentní smlouvy.