Jste momentálně bez práce a do kapsy máte hluboko? Není se čemu divit, podpora v nezaměstnanosti, případně sociální dávky zdaleka nedosahují výše ani průměrného platu. Pokud není žádná práce v dohledu, část měsíčních výdajů bezpochyby pokryjí i úspory, avšak ani ty nejsou bezedné. Pokud jste bez práce delší dobu, viditelně ubývají a když přijde nějaký nenadálý výdaj, jen stěží hledáte peníze na jeho úhradu. Však to jistě znáte, přijde roční vyúčtování od dodavatelů energií, za služby spojené s užíváním bytu, případně nějaký spotřebič v domácnosti vypoví službu a malér je na světě. S nezaplacenými fakturami není radno si zahrávat. Nejenže vám třeba hrozí odpojení od distribuční sítě, ale riskujete i záznam vaši osoby v nechvalně proslulém registru neplatičů, který vám při žádosti o půjčku dokáže nadělat pěknou paseku. Svým závazkům se stejně tak jako tak nevyhnete, proto nemá smysl cokoli odkládat a platit zbytečné sankční poplatky za nezaplacené složenky. Daleko lepší je sjednat si půjčku, která během chvilky zprovodí váš problém ze stolu. 20 tisíc korun je optimální částka na to, abyste s klidným svědomím dostáli svým závazkům a půjčku v budoucnu bez problému splatili. Jenomže, víte vůbec, na koho se s žádostí o půjčku nejlépe obrátit? Půjdete do banky nebo zkusíte nebankovní společnosti, jejichž reklamu máte všude okolo na očích. Někde hlásají jak vám půjčí zadarmo, jinde máte půjčku za minutu,… Jak to ale s půjčkami ve skutečnosti je?

Kam jít pro půjčku

Nedostatek financí donutí každého člověka přemýšlet o půjčce, otázka je, kde a kolik si vlastně půjčit. Potřeby žadatelů o půjčku jsou různorodé, proto není problém půjčit si jen tisícovku  a nebo si sjednat úvěr v řádu několika desítek či stovek tisíc. Finančních institucí působí na trhu nespočet, stačí si jen vybrat. Pokud s půjčkami nemáte žádné větší zkušenosti, určitě nebude dobré hned kliknout na první reklamu na internetu, ale napřed se s možnostmi úvěrového trhu blíže seznamte. Půjčky jsou totiž rozděleny do jednotlivých kategorií a každá z nich odpovídá dané životní situaci. Přeci když potřebujete půjčit jen dvacet tisíc korun, nepůjdete hned do banky žádat o hypotéku a zastavovat kvůli tomu nemovitost. První, co si musíte ujasnit je bankovní a nebankovní půjčka. Ne že by vám v bance nepůjčili dvacet tisíc, ale možná vás překvapí, jaké podmínky je nutno naplnit, abyste takovou částku získali. V prvé řadě si vaši osobu prolustrují v bankovním i nebankovním registru dlužníků a jakmile zjistí, že zde máte záznam, už jste okamžitě vyřazeni z kola ven. Pokud projdete, narazíte na požadavek doložení příjmu. A právě ten, v případě, že jste nezaměstnaní, může opět způsobit problém. Jako nezaměstnaný jste považováni za osobu s nedostatečným příjmem, tudíž i vaše bonita je sražena na totální minimum a nedosáhne v žádném případě hranice možné pro schválení úvěru. Takže jednoduše řečeno, nezaměstnaní nemají šanci u banky uspět se žádostí o půjčku. Ovšem tím vaše cesta k dvaceti tisícům zdaleka nekončí, právě naopak. Právě teď, kdy jste zjistili, že jinou možnost nemáte, se před vámi otevírá široká škála nebankovních půjček  a úvěrů, které mají své podmínky již předem nastaveny tak, aby jim vyhověli i žadatelé, pro které je bankovní půjčka naprosto nedostupná.

Chci půjčku

Půjčka pro nezaměstnané

U nebankovních společností narazíte přímo na specifickou kategorii půjček, určených lidem bez práce. Pokud si vyberete poskytovatele z této sekce, máte velmi vysokou naději, že získáte svých požadovaných 20 tisíc korun. Jedná se zpravidla o společnosti, které schválení půjčky nepodmiňují doložením vašeho příjmu a jsou schopny akceptovat jakýkoli pravidelný měsíční příjem. Ten může být vyplácen formou podpory v nezaměstnanosti, sociálních dávek nebo malého přivýdělku v podobě krátkodobé brigády. Avšak riziko poskytnutého úvěru bude chtít společnost nějak podložit. Z toho důvodu některé firmy nahlíží do registru dlužníků. Pokud projdete a nejste zde vedeni, můžete v pohodě dosáhnout na standardní podmínky půjček pro nezaměstnané. Avšak je-li vaše osoba vedena v evidenci, bude dost záležet na tom, jakého charakteru tento záznam je. Jestliže totiž zjistí, že máte na svém kontě několik nesplacených závazků a exekucí a tudíž není ve vašich schopnostech ani zdaleka splatit další půjčku, společnost vám půjčku neschválí. Pokud ale máte všechny dluhy uhrazeny a vaše jméno zde přetrvává jen z důvodu několikaleté evidence dlužníků, pak nad vámi mohou přimhouřit oko a půjčku vám poskytnout. Z toho důvodu je také každá žádost o nebankovní půjčku posuzována individálně a vy vždy máte možnost vyjednávat. Někdy vám půjčku poskytnou třeba i za cenu vyššího úroku a kratší doby splatnosti a pak je jen a jen na vás, zda na takové podmínky přistoupíte.

Půjčka ze soukromých zdrojů

Další možností, jak si mohou nezaměstnaní lidé půjčit peníze, jsou půjčky od soukromých investorů. Ty jsou adekvátní alternativou nebankovních půjček, a zpravidla přichází na řadu ve chvíli, kdy všechny vaše pokusy u jiných finančních společností selhaly. S rozsáhlou nabídkou půjček ze soukromých zdrojů se setkáte na různých inzertních servrech, kde se to nabídkami jen hemží. Avšak můžete zvolit i opačnou strategii a sami půjčku poptávat. I soukromé osoby aktivně vyhledávají potenciální žadatele o půjčku a hledají možnosti  a příležitosti, kde své volné peněžní prostředky investovat. Možná, že narazíte na velmi výhodnou nabídku, ale v každém případě si soukromého investora nejprve prověřte. Poptejte se na sociálních sítích, známých, atd. velkou výhodou půjčky od soukromého investora je možnost sjednat vždy takové podmínky, které vám budou vyhovovat. Nikoho nezajímá vaše finanční minulost, kolik vyděláváte a jestli ještě někde někomu něco dlužíte. Důležité je dodržet pouze podmínky, které jste si vzájemně ujednali. Avšak vždy počítejte s vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Soukromý investor vám půjčuje peníze jen proto, aby se mu se ziskem vrátily zpět.

I když jste nezaměstnaní, můžete si sjednat půjčku v různorodé výši, jen je třeba, abyste oslovili vhodnou společnost,. Nikomu nemusíte sdělovat na co peníze potřebujete a pokud momentálně nedisponujete vlastním bankovním účtem, můžete si u některých společností nechat peníze vyplatit v hotovosti.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.