Máte hlavu plnou nápadů a chcete začít podnikat? Nikdo vám ve vašem podnikatelském rozletu bránit nebude, ale musíte mít jasno také v tom, jak chcete celý byznys zainvestovat. Jen málokteré podnikání se obejde bez počátečního kapitálu a současně jen velmi malé procento začínajících podnikatelů je natolik při penězích, aby to zvládlo. Záleží také na tom, v čem konkrétně chcete podnikat. Jsou činnosti, které si vystačí jen s minimálními vstupními náklady a pak rozsáhlé projekty, které vyžadují statisícové či milionové investice. Už jen koupě nebo pronájem podnikatelských prostor něco stojí a vlastní začátek provozu stejně tak. Je třeba nakoupit materiál, stroje, zaplatit pracovní síly atd. Mnoho nadšených podnikatelů se snaží především svým podnikatelským záměrem zaujmout banku, aby mu poskytla požadovaný úvěr. Velmi často pak přichází první rozčarování, kdy nedokážete naplnit striktní podmínky klasického bankovního úvěru. I když je váš byznys přímo dokonalý, přeci jen se za jeho splacení musíte něčím zaručit. Z toho důvodu si každá banka všechny žadatele o půjčku, podnikatelů nevyjímaje, řádně proklepne. Pokud už jen náhledem do registru dlužníků zjistí, že máte další nesplacené závazky, půjčku na podnikání vám nikdo nedá. To však nemusí pro vás znamenat žádný konec. Naopak, můžete se chopit zcela jiné příležitosti a využít možnosti, které vám v bance nikdo nenabídne.

Chci půjčit

Půjčka bez příjmu

Většina finančních společností vyžaduje k žádosti o půjčku doložit i váš zdroj příjmů. Podle zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech si musí totiž každá finanční společnost předem ověřit platební schopnost žadatele a doklad o příjmu je jedním z nich. Avšak i v tomto požadavku lze shledat značné rozdíly. Jsou společnosti, které důsledně trvají jen na potvrzení z klasického zaměstnaneckého poměru a pak jsou nebankovní společnosti, které najdete převážně v nebankovní sféře a které se spokojí s jakýmkoli pravidelným měsíčním příjmem. A právě do této skupiny lze zahrnout i začínající podnikatele, kteří nemají jak doložit svůj příjem. Někdy se jedná o osoby, které začínají podnikat díky ztrátě zaměstnání, takže než obdrží čerstvý živnostenský list, zpravidla pobírají jen podporu v nezaměstnanosti nebo sociální dávky či mají nějakou dočasnou brigádu. Jen malé procento lidí odchází do podnikatelských vod přímo ze zaběhnutého zaměstnání. Pokud je to váš případ, možná jste v menší výhodě.

Nebankovní půjčka pro podnikatele

Pro začínající podnikatele mají největší pochopení nebankovní společnosti , které se jim snaží všemožně vyjít vstříc. Jako podnikatel si můžete vzít v podstatě jakoukoli spotřebitelskou půjčku, nemusí se hned jednat o typický podnikatelský úvěr. Samozřejmě, že účelovost poskytnutých peněžních prostředků se odrazí na podmínkách dané půjčky. Půjčky určené na podnikání sice vyžadují doložení toho, na co jste peníze použili, ale zase můžete dosáhnout na lepší podmínky splácení. Společnost vám může nabídnout lepší úrokovou sazbu, delší dobu splatnosti či možnost odkladu splátek na určitou dobu nebo jednorázové splacení půjčky zdarma bez sankce. Nebankovní půjčka nejen pro podnikatele je pro vás v mnoha směrech mnohem jednodušší. Obejde se bez jakéhokoli papírování, nemusíte nikomu dokládat zůstatek na účtě ani bezdlužnost vůči pojišťovnám a finančímu úřadu. S těmito požadavky se setkáte převážně v bance, kde si na papírování silně potrpí. Ať už si vezmete nebankovní půjčku jako podnikatel nebo fyzická osoba, vždy si ji dokážete kompletně vyřídíte od podání žádosti až po vyplacení peněz. Ovšem záleží také na tom, kolik peněz vlastně požadujete. I podnikatelé si mohou půjčit třeba jen tisícovku na nezbytné výdaje.

Sjednat půjčku

Online půjčka na účet či v hotovosti

Vyřizování bankovní půjčky je velmi zdlouhavé a komplikované a velmi často taková půjčka už předem mnoho lidí odradí. Chcete-li půjčku rychle, levně a efektivně, musíte  se poohlédnout v nebankovní sféře. Nabídku nejrůznějších půjček a úvěrů najdete nejlépe pomocí online srovnávače půjček. Na příslušných webových stránkách zadáte do systému vaše požadavky na půjčku a obratem se před vámi objeví široká škála úvěrových produktů aktuálně dostupných na trhu. Z nich si už pak snadno vyberete takový produkt, který vám bude nejlépe vyhovovat. I podnikatelům jsou určeny klasické mikropůjčky, dlouhodobé půjčky, půjčky se zástavou, atd. Z rozmanité nabídky si určitě vyberete. Už na první pohled je patrné, jak se půjčky mezi sebou navzájem liší nejen výší úrokové sazby, ale i celkovými podmínkami, za kterých je půjčka poskytnuta. Jakmile si vyberete, žádost o rychlou online půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jen jednoduchý formulář. V něm uvedete své identifikační a kontaktní údaje, posuvníkem na webu si navolíte kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu a žádost odešlete. Ta je okamžitě zpracována plně automatizovaným systémem, který rozhodne o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, peníze ihned odchází na bankovní účet a nebo jsou vyplaceny v hotovosti. V každém případě platí, že peníze z půjčky držíte v ruce ještě týž den, kdy o půjčku požádáte. K hotovostní výplatě využívají společnosti i různé alternativní metody, kdy si peníze vyzvednete například v trafice nebo na čerpací stanici. Tím pádem se okamžitá půjčka stává rychlým pomocníkem v jakékoli finanční nouzi.

Začínajícím podnikatelům, kteří se žádostí o půjčku neuspěli v bance, se otevírají široké možnosti nebankovních půjček a úvěrů. Půjčku si můžete vyjednat dle svých individuálních potřeb a požadavků. U velkých půjček však počítejte s nutností ručení.