Máte novou práci? Pka jste zcela jistě plni pracovního elánu a nadšení. Na každou novou práci je potřeba si ze začátku zvyknout a zažít nové pracovní návyky. Proto je také každý nástup do zaměstnání spojen s tzv. zkušební dobou, v níž se ukáže nakolik se pro tento typ práce hodíte či nikoli. Pokud usoudíte, že jste trochu přecenili sami sebe a přeci jen to není nic pro vás, nic vám nebrání v tom, abyste nemohli dát ze dne na den výpověď. Avšak tato možnost  se nabízí i ze strany zaměstnavatele, pokud usoudí, že tento druh pracovní činnosti není nic pro vás. Zkušební doba má tedy trochu jiné podmínky než stálé zaměstnání a je také ošetřena v pracovní smlouvě. Vzhledem k tomu, že se v nové práci teprve všechno učíte a tudíž ještě se ani od vás neočekává, že plnohodnotně zastanete své pracovní místo, odpovídá tomuto také odměna za práci. Ta je samozřejmě o něco málo nižší, než kolik bude činit váš plat či mzda až budete zaměstnáni nastálo. Zkušební doba zpravidla trvá dva až tři měsíce, záleží na tom, jak se spolu zaměstnanec a zaměstnavatel dohodnou. Také je rozdíl ve druhu konkrétní pracovní činnosti a podle vašich vlastních zkušeností a schopností. Pokud jste stejnou práci vykonávali již dříve, určitě pro vás nebude problém seznámit se  s novým prostředím během několika málo dní. Jestliže ale zkoušíte něco nového a musíte teprve poznat, co daná činnost teprve obnáší, budete pravděpodobně po několik týdnů potřebovat radu a pomoc od svých kolegů. Zkušební doba je tedy od toho, aby se ukázalo, zda je daná práce pro vás vhodná nebo ne a zda podepíšete stálou pracovní smlouvu.

Chci půjčku

Půjčka ve zkušební době

Nastoupili jste do nové práce po delší době evidence na úřadu práce a nebo se vám podařilo prakticky ihned se uplatnit v pracovním procesu? Podle toho se dá totiž konstatovat, jak na tom jste aktuálně s financemi. Pokud v podstatě jeden pracovní proces navazuje na druhý a nikde není žádná prodleva, pak se dá všeobecně říci, že na tom finančně nebudete tak špatně a váš domácí rozpočet nezaznamená žádné povážlivé trhliny. Ovšem při dlouhodobém pobytu na úřadě práce, kdy po půlroční výplatě podpory v nezaměstnanosti zůstanete odkázáni jen na sociální dávky, to asi s financemi žádná sláva nebude. Jen málokdo má naspořeno tolik, aby v pohodě dokázal udržet životní standard jen s minimálními příjmy. Když potom nastoupíte do práce, je to sice už o něco málo lepší, ale ještě pořád to není plnohodnotný plat. Pokud se i v tomto období objeví nějaký nenadálý výdaj, není lehké jej z omezeného rozpočtu utáhnout. A tak přichází na řadu půjčka. Půjčí tedy někdo lidem ve zkušební době? Ano i ne, záleží na tom, kam pro půjčku půjdete. Pokud ovšem zvolíte správného poskytovatele, problému s penězi se zbavíte a díky nové práci půjčku hravě splatíte.

Kdo půjčí lidem ve zkušební době

I když nemáte žádné dluhy ani nesplácíte žádné závazky a půjdete pro půjčku do banky, navíc i tam, co máte vedeno své bankovní konto, možná budete překvapeni, jakými úskalími musíte projít. V bance si každého příchozího žadatele proklepnou z hlediska jeho platební morálky nejprve v registru dlužníků a pokud zjistí, že zde máte veden záznam, jen stěží můžete s bankovní půjčkou počítat. Avšak i když lustrací projdete, pořád není vyhráno. Banka vznese požadavek na potvrzení o vašich příjmech a jelikož nejste ještě v pracovním poměru, ale jen ve zkušební době, usoudí, že váš příjem je nedostačující k tomu, abyste půjčku dokázali splatit. Tím pádem vás zařadí mezi rizikovou klientelu, které je přisouzena velmi nízká bonita, díky níž nemáte šanci na půjčku dosáhnout. Proto je lepší se raději rovnou poohlédnout po půjčce v nebankovním sektoru, kde jsou schopni akceptovat i fakt, že jste momentálně ve zkušební době a tudíž této skutečnosti budou odpovídat i vaše příjmy.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka bez registru

Velkou předností nebankovních společností je individuální přístup ke klientovi, s nímž se nikde jinde neshledáte. Vždy máte možnost vyjednat si půjčku přesně tak, jak potřebujete a ak vám bude vyhovovat. Podle zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech je zákonnou povinností každé finanční společnosti předem si ověřit platební schopnost žadatele. Z toho důvodu celá řada společností nahlíží do registru dlužníků, aby zjistili, jak je na tom klient s platební morálkou. Na rozdíl od banky, pokud zjistí, že máte sice všechny své závazky dávno uhrazeny, ale vaše jméno neustále přetrvává v registru, mohou nad vámi přimhouřit oko a půjčku vám schválí. Třeba za cenu vyšší úrokové sazby nebo jiných podmínek. Všechny solidní společnosti pečlivě dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se své klienty ochránit před dluhovou pastí. Je tedy v zájmu každého zákazníka, pokud zjistí, že se pohybujete již na pokraji dluhové pasti, že vám další půjčku neschválí. Předlužení lidé nalézají východisko z nouze jen v osobním bankrotu, avšak jeho podmínky nelze automaticky aplikovat na všechny závazky, které dlužník má. Z toho důvodu je i celá řada těch, kteří se své dluhové zátěže nezbaví ani do konce života a musí neustále splácet. Některé nebankovní společnosti jsou u svých úvěrových produktů aké vstřícní co se týče doložení příjmů a nebazírují na potvrzení ze zaměstnání. To se právě lidem ve zkušební době hodí, jelikož v tomto období sou s samozřejmě jejich příjmy o něco málo nižší , avšak s výhledem na jejich zvýšení, což zase na druhou stranu zvyšuje jejich schopnost bez problému celou půjčku splatit. U malých nebankovních půjček zpravidla stačí jen uvést informaci o vašich příjmech a celá žádost je dále bez jakéhokoli papírování posouzena jen za pomoci plně automatizovaného systému. Tím pádem na nebankovní půjčku snadno dosáhne širší okruh žadatelů než je tomu s půjčkou v bance.

Půjčka ve zkušební době je specifickou kategorií nebankovních půjček, která je ochotna akceptovat vaše příjmy. Půjčky jsou poskytovány bez poplatku předem a naleznete je v nabídce celé řady certifikovaných úvěrových společností.