GoldMag.cz

Vyzkoušejte magazín o půjčkách, hypotékách a penězích.

Nebankovní půjčky ihned

Půjčte si pohodlně online z vašeho domova až 600 000 Kč ihned.

Nebankovní půjčky

bez registru a zástavy i pro problémové klienty

Potřebujete půjčit peníze? Nejlépe úplně zadarmo a bez poplatků? Nic není nemožné, jen musíte zvolit správnou půjčku a vhodného poskytovatele. Je zcela samozřejmé, že v situaci, kdy naléhavě hledáte rychlý zdroj finančních prostředků jsou také poplatky jedním z kritérií samotného výběru. Nikdo nestojí o předraženou půjčku, která vám sice vytrhne trn z paty, ale na druhou stranu za takto poskytnutou službu v konečném výsledku zaplatíte mnohonásobně víc. Půjdete-li na to chytře a dáte si na výběru půjčky alespoň minimálně záležet, ještě ušetříte. A ne zrovna málo. Z toho důvodu se určitě nevyplácí sáhnout hned po prvním úvěrovém produktu co vám přijde pod ruku. Sice reklama na půjčky na vás útočí ze všech stran a určitě vám utkvěl v paměti nejeden reklamní slogan, ale to neznamená, že právě tato půjčka je ta pravá pro vás. Musíte také uvážit, co chcete získanými finančními prostředky financovat. Hledáte jen malou půjčku na doplacení složenek, nájmu nebo vyrovnání rodinného rozpočtu před výplatou? A nebo se chystáte zařídit domácnost, rekonstruovat bydlení či přemýšlíte o koupi nemovitosti? Případně také vyplacení exekuce má své specifické požadavky. Životní situace jsou různé a dle toho je třeba jednat a zvolit odpovídající finanční produkt. Určitě by nebylo dobré, kdybyste si kvůli chybějící pětistovce do výplaty hned sjednávali hypotéku.

Chci půjčit

Kolik stojí půjčka?

Půjčení peněz je spojeno s poplatky, které se zpravidla odvíjí od daného úvěrového produktu. Pokud chcete nalézt nejrychleji nejvhodnější bankovní či nebankovní úvěrový produkt, je dobré k tomuto účelu využít online srovnávač půjček. Zde po zadání vašich požadovaných kritérií se před vámi ihned zobrazí všechny aktuálně dostupné půjčky a úvěry na trhu. Z nich je již na první pohled patrné, jak se půjčky mezi sebou navzájem liší nejen mírou úrokové sazby, ale i případnými benefity navíc, které dokáží cenu za půjčku srazit až na totální minimum. Cena za půjčku je uváděna v podobě RPSN (roční procentní sazba nákladů), což je ukazatel míry úrokové sazby. Avšak jeho hodnota může být u některých typů půjček zavádějící. To se týká zejména malých půjček tzv. mikropůjček, jejichž doba splatnosti bývá do jednoho měsíce. Vzhledem k tomu, že výše RPSN je rozpočítána v ročním časovém horizontu, jen těžko se dá posoudit výhodnost takové půjčky se splatností několika dní nebo jen jednoho měsíce. Proto se vždy zajímejte i o další parametry určující cenu půjčky. Velmi často platíte za půjčení peněz i další poplatky: poplatek za schválení úvěrové žádosti, za samotnou transakci peněžních prostředků, vedení úvěrového účtu, zasílání výpisů, atd. Když tyto drobné částky sečtete dohromady, dají vám nemalou sumu, kterou musíte kromě úroků z půjčky zaplatit. Proto si vždy spočítejte celkové náklady na půjčku a teprve na jejich základě se rozhodujte.

Sjednat půjčku

Malá půjčka bez poplatku

Žadatelé o půjčku jsou při nedostatku financí motivováni spíš menší částkou, kterou dokáží hravě vyřešit naléhavé finanční potřeby. Chcete-li však drobnou půjčku od banky a nemáte v peněžence kreditní kartu nebo povolený kontokorent k běžnému účtu, jen stěží pochodíte. V opačném případě, pokud se vám podaří peníze vrátit během krátkého bezúročného období, lze takovou půjčku považovat za optimální řešení. Jestliže se však se splátkou opozdíte, zaplatíte na sankcích nemalé poplatky. Avšak bankovní půjčka není jediným řešením. Na trhu existují i nebankovní společnosti, které se přímo zaměřují na tzv. mikropůjčky, jejichž prostřednictvím můžete okamžitě získat až několik tisícovek ihned na účet nebo rovnou v hotovosti. Konkurence na úvěrovém trhu je veliká, a proto se nebankovní společnosti snaží zaujmout co nejvíce potenciálních klientů. Z toho důvodu přichází na trh s neustálými novinkami a akčními nabídkami, v jejichž rámci můžete získat půjčku úplně zdarma. Není výjimkou, že řada nebankovních společností poskytuje prvním žadatelům půjčku zcela bez poplatku a úroku. Například když si půjčíte třeba tisícovku na 14 dní, nezaplatíte ani o korunu víc. V případě půjčení vyšší sumy vám zase úvěrová společnost může nabídnout dle vaší konkrétní situace i lepší podmínky splácení. Pokud ručíte například za půjčku nemovitostí, můžete získat lepší úrokovou sazbu nebo odklad splátek či možnost předčasného splacení bez sankce. I takové benefity dokážou ve výsledku půjčku zlevnit až na totální minimum.

Nebankovní půjčka pro každého

V povědomí lidí jsou nebankovní půjčky zakořeněny jako rychlý zdroj financí, který pomůže v jakékoli nouzi. Je sice pravda, že nebankovní půjčky jsou dostupné pro daleko širší okruh žadatelů než je tomu v bance, ale i tak nelze počítat s tím, že vám každá nebankovní společnost poskytne automaticky půjčku. Všechny úvěrové společnosti mají zákonnou povinnost ověřit si předem platební schopnost žadatele, ale je zcela na nich, jak to učiní. Když půjdete do banky, v prvé řadě si vás prolustrují v registru dlužníků. Jakmile zjistí, že jste zde vedeni, máte po půjčce. Avšak nebankovní společnosti neschvalují úvěrové produkty jen na základě registrů a vašich příjmů, ale vždy přihlíží k individuálním okolnostem každého klienta. Proto, i když jste třeba v registru vedeni, ale máte již veškeré závazky uhrazeny a nebo je díky svým příjmům dokážete v pohodě splácet, není problém vám poskytnout další půjčku. Jestliže ale i nebankovní společnost zjistí, že jste zadluženi až po uši a pohybujete se na pokraji dluhové pasti, půjčku vám ve vašem vlastním zájmu neschválí. Solidní certifikované nebankovní společnosti totiž pečlivě dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se zabránit předlužení svých klientů. Nebankovní společnosti zdaleka neposuzují své klienty striktně jen podle příjmů a dokážou akceptovat jakékoli pravidelné měsíční příjmy (sociální dávky, podporu v nezaměstnanosti, mateřskou, rodičovský příspěvek, důchod,…). Z tohoto hlediska je nebankovní půjčka snadno dostupná téměř pro každého.

Půjčku si vždy sjednejte jen v takové výši, kolik aktuálně potřebujte a nikdy se nezadlužujte nad rámec svých možností. Nezapomeňte, že každá půjčka je dluhem a ten je nutno splatit. Nesplácení dokáže vaši půjčku pěkně prodražit a v extrémním případě vás může připravit i o veškerý majetek.