Posts Tagged ‘půjčka na auto’

Dostali jste se do druhotné platební neschopnosti a nemáte k dispozici hotovost? Nebo potřebujete nutně rozšířit svoje podnikání a v bance vás se žádostí o úvěr odmítli? Pak neváhejte využít služeb jakékoli autozastavárny po celé České republice. Svoje auto nemusíte narychlo a často i se ztrátou prodávat, stačí jej jen zastavit. Dokonce existuje  varianta, kdy toto vozidlo i nadále používáte. Do zástavy přijímají autozastavárny osobní, nákladní i užitkové vozy, případně stavební stroje, motorky, lodě, autoveterány a jiné. Půjčka na zástavu auta je vyřízena během půl hodiny a zákazníkovi je vyplacena finanční hotovost. Autozastavárny nabízející krátkodobé ale i dlouhodobé půjčky zajištěné motorovým vozidlem vám vyplatí až 70% ze stanovené ceny vozidla. Sepsání zástavní smlouvy není podloženo žádným zdlouhavým administrativním procesem, nikdo nenahlíží do registru dlužníků, neboť jako jistina splacení poskytnutého úvěru je samotné vozidlo zcela dostačující. Zastavené auto můžete kdykoli zároveň s uhrazením smluvního poplatku vyplatit a získat jej tak zpět.

Pokud se jedná o firemní automobil pak:

 • za firmu jedná pouze její jednatel
 • musí předložit aktuální výpis z obchodního rejstříku a platný doklad totožnosti

Jak auto zastavit

Jestliže jste se tedy rozhodli svoje auto zastavit, přijedete s ním do vámi vybrané zastavárny aut, kde příslušný zaměstnanec provede kontrolu stavu a původu vozidla. Poté vám sdělí výši peněžní částky, kterou si můžete ihned v hotovosti půjčit. Cena, za kterou je vzato auto do zástavy, je určena dle roku výroby, vybavení, najetých kilometrů a samozřejmě vzhledu a stavu vozidla. Po předložení všech nezbytných dokladů je sepsána zástavní smlouva a vy odcházíte s vyplacenou hotovostí. Zastavený vůz zůstává na hlídaném parkovišti dané autozastavárny.

Zástavní smlouva

Půjčka na zástavu se uzavírá na dobu zpravidla od 1 týdne do 12 měsíců, přitom svůj automobil můžete kdykoli vyplatit ze zástavy před termínem stanovené lhůty. Před sepsáním smlouvy si klient vybere procentuelní sazbu výše poplatků, buďto je stanovena týdně a nebo měsíčně. Během trvání smlouvy ovšem nelze variantu procent měnit. Pokud nezvládnete vyplatit svůj vůz ze zástavy, můžete do určeného data zaplatit pouze smluvní poplatek a prodloužit tak trvání zástavní smlouvy.

Zástava auta on-line

Prostřednictvím internetu si na webových stránkách zavedených autozastaváren můžete podat on-line žádost o půjčku. Vyplníte pouze předepsaný formulář týkající se daného vozidla, jež chcete zastavit. Obratem do 10 minut vám bude sděleno v jaké výši vám bude úvěr poskytnut. Není na škodu si takto jednoduchým způsobem porovnat poplatky a podmínky jednotlivých zastaváren a z nich pak vybrat tu nejvýhodnější pro vás.

Největší síť autobazarů v České republice provozuje společnost AAA auto. Za dobu svojí existence prodala přes milion vozů spokojeným zákazníkům. Firma poskytuje řadu garancí jak na historii auta, tak i u dražších typů  na některé skryté vady. AAA auto stejně jako řada jiných autobazarů inzeruje u každého automobilu dvojí cenu. Jedna je určena pro platbu v hotovosti a druhá (daleko výraznější) platí, když se auto rozhodnete koupit na leasing. Při využití financování koupi vozu leasingem nabízí společnost slevu, která může dosahovat až několik desítek tisíc korun. Ale i v tomto případě buďte obezřetní, neboť za sjednání leasingu zaplatíte poplatek. Je třeba si u každého vámi vyhlídnutého vozu propočítat jeho výslednou cenu, která je rozdělena do jednotlivých měsíčních splátek. U levnějších vozů, zpravidla do 50 000 Kč bývá efektivnější použít hotovost. Ale to už je na zvážení každého klienta. Všeobecně se dá říci, že koupě vozu na leasing je skutečně výhodná. Veškerou administrativu vyřídíte během necelé hodiny přímo na jakékoli pobočce AAA auto, která spolupracuje s leasingovou společností. K dispozici zde máte velmi ochotný personál, který je připraven vám odpovědět na veškeré vaše dotazy.

Výhody leasingu u AAA auto:

 • potřebujete jen minimum dokladů
 • nemusíte mít ručitele
 • sami si volíte délku splácení, která je 12 – 84 měsíců
 • akontace je od 0%
 • jste pojištěni proti neschopnosti splácet
 • součástí leasingové smlouvy je havarijní pojištění a povinné ručení, které je rozloženo do měsíčních splátek
 • leasing můžete ukončit kdykoli chcete
 • leasingem je možno financovat až 10 let stará vozidla
 • pokud auto používáte k podnikání, sníží se vám daňový základ

Jaké doklady musíte předložit

Jako soukromá osoba:

 • dva doklady totožnosti (občanský průkaz + řidičský průkaz, pas nebo rodný list)
 • potvrzení o výši příjmů je pro vás výhodou, ale není přímo vyžadováno

Jako podnikatel:

 • dva doklady totožnosti osoby oprávněné za firmu jednat
 • živnostenský list nebo výpis z obchodního rejstříku (ne starší než 6 měsíců)
 • osvědčení o registraci DPH (pokud je plátcem)
 • razítko firmy

Nákupem ojetého automobilu u společnosti AAA auto nikdy nepochybíte. Firma má velmi dobře propracovanou prodejní strategii a jejich leasingové smlouvy jsou připraveny přímo excelentně. Každému zákazníkovi se věnují třeba i po pracovní době a vždy na 100%. Prodávaná vozidla jsou ve velmi slušném stavu a samozřejmostí je zkušební jízda. Na případné závady vás upozorní předem. Platit na pobočkách můžete i platební kartou. Společnost AAA auto vám garantuje, že vámi zakoupené auto není odcizené vozidlo, vůz není předmětem exekuce a  není na něm nezaplacená DPH.

Převzetí leasingu bez odstupného je poměrně snadnou záležitostí a také jednou z možností, jak získat svůj vysněný automobil za podstatně nižší cenu. Může být vyřízeno jak v autobazaru, tak i prostřednictvím fyzické osoby. Na internetu naleznete řadu nabídek nejen od soukromníků, ale i autobazarů, kde původní majitelé nabízejí přenechání leasingu bez odstupného. A jaký k tomu mají důvod? Úplně jednoduchý, stávající klient leasingové společnosti nezvládá z nějakého důvodu již dál platit leasingové splátky a nebo se rozhodl změnit vozidlo. Nový majitel tak na sebe přebírá závazek plynoucí ze stávající leasingové smlouvy za stejných podmínek jaké byly ujednány na začátku. Za přenechání leasingové smlouvy si leasingové společnosti účtují poplatek, který je zpravidla v rozmezí 3 000 – 9 000 Kč. Převedení leasingu bez odstupného tedy znamená, že po vás původní majitel nebude chtít žádné další poplatky za přenechání leasingu. Pro původního majitele je do určité míry tato transakce nevýhodná, protože v minulosti zaplatil leasingové splátky za vůz, který mu nebude nikdy patřit. Datem převedení smlouvy se však zbavuje břemene pravidelného splácení leasingu a k leasingové společnosti již nemá žádné závazky.

Jak probíhá přenechání leasingové smlouvy

Přenechání leasingové smlouvy je smluvním aktem mezi třemi stranami, původním majitelem, novým nájemcem vozidla a leasingovou společností. Při postoupení leasingové smlouvy se ohodnotí skutečná hodnota vozidla, která bude vyjádřena v hodnotě leasingové smlouvy mezi původním a novým majitelem. Leasingovou společnost vzájemné vyrovnání mezi majiteli nezajímá, ale bez jejího souhlasu není přenechání možné. Nový klient je nejprve leasingovou společností opět schválen a teprve poté je na něj převeden závazek plynoucí ze stávající leasingové smlouvy.

Žádost o převod leasingové smlouvy

Žádost o převod leasingové smlouvy podává prvotní nájemce vozidla a musí obsahovat:

 • datum převodu
 • důvod převodu

Nový nájemce vozidla musí:

 • předložit doklad totožnosti
 • uvést svůj měsíční příjem nebo potvrzení banky o zůstatku na účtě
 • předložit čestné prohlášení manžela (manželky), že souhlasí s uzavřením smlouvy

Leasingová společnost vydá novému nájemci vozidla důležitý dokument, kde bilancuje úhrn zaplacených splátek původního majitele a uvádí, zda na smlouvě nejsou žádné nezaplacené závazky. Tato administrativa není zadarmo, leasingová společnost si za ni účtuje poplatek, který hradí stávající majitel vozidla. Cena je odstupňována v závislosti na délce trvání smlouvy. Čím víc se blíží konec splátkového kalendáře, tím je poplatek nižší.

Přenechání leasingu bez odstupného

Při převzetí leasingu bez odstupného jsou v leasingové smlouvě pouze změněny údaje o novém majiteli vozidla, pronajímatel (leasingová společnost) zůstává stejný. Nový majitel se zavazuje k tomu, že souhlasí s výší měsíčních splátek a původní majitel po něm na oplátku nebude požadovat žádné další poplatky spojené s přenecháním leasingu.

Příchozí vyhledávání:

 • přenechám leasing

Potřebujete koupit novou dodávku a nemáte dostatek volných finančních prostředků? Pak financujte koupi vozu prostřednictvím leasingu. Během několika málo minut bude sepsán návrh leasingové smlouvy a samotný proces schvalování na leasingové společnosti nepotrvá déle než 30 minut. Leasing vás zbaví finančních starostí, je jednoduchý a rychlý a ještě přitom ušetříte hotovost pro jiné investiční záměry.Jednotlivé měsíční splátky jsou přizpůsobeny vašim možnostem a požadavkům a jsou po celo dobu trvání smlouvy neměnné. Sami si určíte dobu splácení, ta je zpravidla od 1 roku až do 7 let. Pro případ platební neschopnosti z důvodu nemoci či ztráty zaměstnání je možno i splátky pojistit, tzn. že pojišťovna hradí plnou výši splátek a nevyžaduje je zpětně po zákazníkovi. Pokud podnikáte, pak je při pořízení nové dodávky určitě nespornou výhodou snížení daňového základu. Jako podnikatel si samozřejmě využitím leasingu zkrátíte dobu odepisování vozu a po třech letech můžete vyměnit starý vůz za nový. Výše akontace je závislá na ceně vozu, značce a jeho stáří. Sjednává se v rozmezí 0% – 80% z ceny vozidla, avšak minimální financovaná částka musí být 25 000 Kč.

Leasing bez registru

Každý autorizovaný prodejce aut nebo autobazar spolupracuje s jistou finanční společností, která leasing poskytuje. Jednotlivé finanční instituce a leasingové společnosti mají přístup jak k nebankovním, tak i bankovním registrům dlužníků, nejznámější z nich je např. Solus a tím jsou informováni o celé finanční historii svých klientů. Jestliže máte záznam v některém z uvedených registrů, nemusíte se ničeho obávat. Existují společnosti, jež do těchto databází nenahlížejí, případně, ikdyž zjistí, že zde máte záznam, přesto vám poskytnou finanční prostředky na pořízení nového vozu. Dokonce nevyžadují ani doklady o výši vašeho příjmu. Případný záznam v registru tedy není pro vás žádnou překážkou k získání leasingu.

Pro sjednání leasingu na dodávku jako fyzická osoba budete potřebovat:

 • platný občanský průkaz + druhý doklad totožnosti ( pas, řidičský průkaz, rodný list)
 • fakturu za provoz vašeho mobilního telefonu, případně pevné telefonní spojení

Pro sjednání leasingu na dodávku jako podnikatelský subjekt budete potřebovat:

 • platný občanský průkaz + druhý doklad totožnosti osoby oprávněné za firmu jednat
 • pevné telefonní spojení nebo fakturu za provoz mobilního telefonu
 • číslo bankovního spojení podnikatelského subjektu
 • živnostenský list nebo výpis z obchodního rejstříku
 • u plátců DPH osvědčení o registraci

Dodatek k leasingu

Jako součást leasingové smlouvy si můžete rovnou sjednat povinné ručení a havarijní pojištění se slevou maximálně 50%. Pojistné se hradí v měsíčních splátkách a jeho sazba, přestože se každý rok navyšuje, je po celou dobu platnosti leasingové smlouvy neměnná.

Leasing je nejrychlejším a nejpružnějším způsobem jak získat nový automobil. Proč zbytečně utrácet našetřené peníze a platit jej v hotovosti, když finanční prostředky můžete investovat i někde jinde a ještě se ziskem. Právě proto tuto moderní formu financování koupě vozu na leasing preferuje v České republice stále více lidí. Sjednání leasingové smlouvy je záležitost přibližně půl hodiny, vždy se posuzuje zejména konkrétní vůz, který jste si vybrali. Je všeobecným faktem, že pořízení nového vozu na leasing se vyplatí spíše podnikajícím osobám, neboť měsíční splátky jsou plně uznatelnými daňovými náklady. Podnikatel si využitím leasingu zkrátí dobu odepisování vozu a po 3 letech jej může vyměnit za nový. Jedinou nevýhodou leasingu je možná vlastnický vztah, kdy se stáváte pouze nájemcem vozu. To tedy znamená, že po celou dobu platnosti leasingové smlouvy je vozidlo majetkem leasingové společnosti a vy s ním nemůžete nijak volně disponovat, ani jej prodat. Majitelem se stáváte až po zaplacení zůstatkové hodnoty vozidla, zpravidla po třech letech.

I lidé s exekucí si mohou pořídit auto na leasing 

Každý prodejce aut vám při nákupu, ať už nového nebo ojetého vozu, nabídne určitou formu leasingu, kterou pro něj zajišťuje konkrétní finanční společnost. Vy pouze sdělíte svoje požadavky a možnosti a dle toho je s vámi sepsána leasingová smlouva. Sami si určíte výši měsíčních splátek a dobu splácení, která je od 12 až do 84 měsíců. Dohodnete se na výši akontace, ta se sjednává od 0% – 80% ceny vozidla. Pokud máte záznam v registru dlužníků  (bankovním nebo nebankovním), či je proti vám vedena exekuce,není to na překážku k získání leasingu.

Máte-li exekuci, pak:

 • je vám úměrně této skutečnosti zvýšena akontace
 • můžete případně ručit jinou osobou
 • doložíte pracovní smlouvu a doklad o výši příjmů za poslední 3 měsíce nebo potvrzení od banky o zůstatku na účtu
 • doložíte doklad SIPO nebo nájemní smlouvu potvrzující vaše trvalé bydliště
 • předložíte dva doklady totožnosti

V případě exekuce jsou měsíční splátky o něco vyšší, neboť finanční společnost podstupuje podstatně vyšší riziko pozdního placení splátek.

Leasingová smlouva

Při pořízení vozidla na leasing je stanovená povinnost, že vůz musí být pojištěn. Úhrada pojištění se také promítne do jednotlivých splátek. Leasingová smlouva dále musí určovat podmínky finančního vyrovnání v mimořádných situacích, kdy dojde třeba k odcizení vozidla nebo zda může leasingová společnost zastavit předmět leasingu bance. Smlouva rovněž vymezuje penále při prodlení s platbami ze strany nájemce a garantuje neměnnou výši měsíčních splátek po dobu její platnosti.

Příchozí vyhledávání:

 • auto na splátky s exekucí
 • auto na splatky od soukrome osoby