Posts Tagged ‘rady’

Postihla-li vás určitá nepříjemnost a vy sháníte finance k pokrytí tohoto problému, patrně nejdříve požádáte o pomoc rodinu. Pokud ale ani ona nedisponuje dostatečným rozpočtem k poskytnutí malého úvěru, nezbývá než se obrátit na bankovní či nebankovní instituce s žádostí o půjčku. Jelikož pravděpodobně chcete s peněžními prostředky nakládat v co nejkratší možné době, přicházejí na scénu půjčky ihned do 5 minut na účtu. Je to však skutečně pravda a finance přibudou na vašem kontě za takovou chvíli?

Úskalí půjčky ihned do 5 minut na účtu

Stručně lze říci, že to pravda je i není. Daný věřitel nejprve musí žádost schválit, k čemuž mu musíte poskytnout doklady totožnosti a někdy i potvrzení o výši měsíčního příjmu. Poté, co se žádost akceptuje, následuje konečně převod peněz na bankovní účet. A právě od této doby počítejte s asi 5-15 minutovou prodlevou, než půjčka ihned do 5 minut na účtu dorazí. Ptáte se, v čem tkví taková rychlost? Instituce disponují mnoha vlastními účty ve většině bank, a proto si k převodu vyberou tu, ve které jste klientem i vy. Dále počítejte s tím, že nabízené částky se zpravidla nepohybují v příliš vysokých mezích. Většinou se setkáte s nabídkou pohybující se do 10 000 korun.

Zažádejte ihned

V případě nutnosti půjčky ihned do 5 minut na účtu můžete využít zdejší burzu půjček. Stačí přitom vložit poptávku, ve které uvedete, o jakou sumu se má jednat, rozumnou dobu splácení, jméno, příjmení, telefonický kontakt a případně i emailovou adresu. Dále vyčkáte, až se vám daný subjekt ozve. Nebo si prostudujte jednotlivé nabídky a možná zde narazíte na inzerát vhodný právě pro vás.

Jestliže jste se právě dostali do nepříjemné finanční tísně, dozajista se poohlížíte po možných formách úvěru. Patrně jste již narazili na skutečnost, že existuje základní rozdělení na dva typy půjček – od bankovních společností a soukromých osob. Ale která varianta je lepší a pro vás tedy i výhodnější?

S bankou se nemusíte ničeho obávat

Se seriózním jednáním se ve většině případů setkáte právě v bance. Tyto instituce jsou pověřeny dávat svým klientům ucelené informace a rady. Navíc v případě, že se nemůžete rozhodnout, které konkrétní bance dáte přednost, lze využít reference od spokojených klientů. Ty například naleznete na nejrůznějších internetových fórech nebo se zkuste zeptat svých známých či rodiny. Splátky jsou obvykle stanoveny v rozumné výši a lze se na dané částce domluvit. Občas můžete jako zákazníci čerpat i nejrůznější výhody. Naopak tomu nebankovní společnosti bývají často klamavé. Pokud se začnete pohybovat v sektoru soukromých investorů, existuje zde riziko možného podvodu. Také se vás někdy mohou snažit přesvědčit, že uzavírání smlouvy nebo její přečtení není nutné. Na to si dejte obzvláště velký pozor a raději se podobným problémům vyhýbejte – právě pomocí klasických ověřených bankovních úvěrů.