Jste momentálně bez práce a potřebujete půjčit peníze? Dlouhodobá absence výplaty, na kterou jste byli ze zaměstnání se tak jako časem projeví. Můžete mít úspory jakkoli vysoké, ale jednoho den prostě dojdou. Výplata podpory v nezaměstnanosti ani sociálních dávek nedokáže pokrýt celý rozpočet rodiny a i když se na čas velmi uskrovníte, vyžijete tak tak. Co naplat, snad se vám brzy poštěstí znovu se uplatnit na trhu práce a tím pádem se váš rodinný rozpočet opět oživí. Pokud ale do té doby přijde nějaký nenadálý výdaj, nečekaná složenka, pokazí se spotřebič v domácnosti, není zpravidla jiné řešení než si krátkodobě vypomoci půjčkou. Na tom by nebylo nic tak neobvyklého, potíž je v tom, že lidé bez zaměstnání to nemají právě na trhu s půjčkami jednoduché. Z důvodu jejich velmi nízkých příjmů jsou možnosti půjček značně omezené, jelikož jednotlivé společnosti se obávají o návratnost svých investic. Ale nemusíte ztrácet naději, řešení se vždycky najde, i když jste momentálně bez práce. Nemusíte žádat ani nikoho z rodiny či přátel o půjčku, diskrétní řešení vám nabídne alespoň některá nebankovní společnost. Jen si musíte správně vybrat. Jak tedy na to, abyste jako nezaměstnaní získali půjčku?

Půjčky pro nezaměstnané

Jste-li momentálně bez práce a vedeni na úřadu práce, buď pobíráte podporu v nezaměstnanosti a nebo v případě, že na ni nemáte nárok, sociální dávky. Jsou to sice nějaké peníze, ale z nich sotva tak zaplatíte nájem a pokryjete základní životní potřeby rodiny. A někdy ani to ne. Z toho důvodu jsou vaše příjmy finančními institucemi považovány za nedostačující, zejména u banky, a vaši bonitu při žádosti o půjčku snižují na totální minimum. Chodit tedy do banky je naprosto zbytečné, i když jste třeba mnoholetým zákazníkem a nevykazujete právě malé zůstatky na účtu. Striktní podmínky konkrétních bankovních ústavů jsou dané a jen stěží je dokážete naplnit. Určitou možnost nabízí snad jen kreditní karta nebo kontokorent u běžného účtu, pokud si chcete půjčit jen pár tisícovek a máte tyto úvěrové produkty již předem sjednány. V opačném případě je daleko lepší obrátit se rovnou na nebankovní společnost, která má pro vás více akční řešení. Penězi můžete v pohodě disponovat ještě týž den, kdy o ně požádáte.

Chci půjčit

Okamžitá online půjčka

Nebankovní společnosti jsou v povědomí lidí zakotveny jako poměrně rychlý zdroj financí, který funguje pro každého. To je pravda jen do určité míry. I soukromý sektor musí dodržovat pravidla daná zákonem a ověřit si platební schopnost každého žadatele o půjčku. Jakmile zjistí, že je další úvěr nad rámec jeho možností, půjčku mu neschválí stejně jako v bance. Ale to se týká opravdu jen extrémně předlužených jedinců na okraji dluhové pasti u nichž je naprosto evidentní, že nikdy nejsou schopni dostát svým závazkům. Běžný člověk s nesplaceným úvěrem, nezaměstnaný, matky na mateřské, studenti, důchodci, dokážou naplnit i více benevolentní podmínky nebankovních půjček. Záleží také na tom, kolik peněz si chcete půjčit. Pokud máte zájem jen o pár drobných, tak abyste vyšli do výplaty, nebo než přijde podpora či sociální dávky, případně zaplatili neodkladné složenky, pak vám jistě postačí rychlá online půjčka. Ta je pro svoji jednoduchost mezi klienty nejvíce vyhledávaným finančním produktem, jelikož vám doslova během několika málo minut dokáže vytrhnout trn z paty. Online půjčku si totiž kompletně vyřídíte jen v prostředí internetu, nemusíte kvůli tomu nikam chodit na kamennou pobočku a vyplňovat stohy papírů. Žádost podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde má podobu rychlého interaktivního formuláře. V něm uvedete jméno, příjmení, emailovou adresu, telefonní číslo a posuvníkem na webu si navolíte kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem, který vás následně ihned informuje o výsledku. Je-li vám půjčka přiklepnuta, pak na svůj mobilní telefon obdržíte krátkou SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Poté jsou vám peníze vyplaceny na bankovní účet  a nebo v hotovosti. Přitom se nemusíte zdržovat žádným papírováním ani k půjčce dokládat žádná potvrzení. Některé společnosti nenahlíží ani vůbec do registru dlužníků a jako doklad o příjmu jsou ochotny akceptovat i výplatu podpory v nezaměstnanosti nebo sociálních dávek. Avšak riziko takto poskytnutého úvěru je na druhou stranu vyváženo vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti.

Půjčky se zástavou

Pro nezaměstnané nejsou ale určeny jen malé mikropůjčky, půjčit si lze i několik desítek či stovek tisíc korun. Je samozřejmé, že u tohoto typu úvěru budou i podmínky sjednání nastavené poněkud jinak. Vzhledem k tomu, že jste momentálně bez práce, bude společnost pravděpodobně požadovat vyšší záruky splacení než kdybyste jí doložili příjmy z klasického zaměstnaneckého poměru. Ručení za půjčku může mít jednak podobu další osoby jako ručitele, který je vlastně spolužadatelem o půjčku a nebo můžete zastavit nemovitost. Přitom se nemusí jednat jen o nemovitost ve vašem výlučném vlastnictví, zastavit lze jakýkoli objekt – družstevní podíl na bytě, byt v osobním vlastnictví, dům, pozemek, zahradu, komerční objekt. Důležité je, aby hodnota majetku v dostatečné výši odpovídala půjčené částce. Společnosti zpravidla půjčují do 60 % odhadní ceny nemovitosti, ale mezi poskytovateli jsou velmi výrazné rozdíly. Proto je dobré se nejprve na trhu zorientovat a teprve poté podat žádost o půjčku. I půjčku se zástavou si vyřídte kompletně online, nemusíte se obávat žádného složitého papírování. Žádost podáte na internetu a jakmile vám ji schválí, jste pracovníkem společnosti telefonicky kontaktováni a s ním se už pak dohodnete na podrobnostech. Dokumenty, jež je třeba doložit (výpis z katastru, odhad, kupní či darovací smlouvu), můžete zaslat v elektronické podobě, poštou či případně donést osobně na pobočku. Záleží jen čistě na vás, jakému jednání dáváte přednost. Pokud potřebnými dokumenty nedisponujete s aktuálním datem, může společnost s vaším souhlasem vše zajistit sama a vás jen informovat. Po podepsání smlouvy jsou peníze okamžitě převedeny na bankovní účet.

Půjčky bez zaměstnání jsou specifickou kategorií nebankovních společností a jsou určeny zejména těm žadatelům, kteří nemají jak doložit své příjmy. Mezi poskytovateli volte vždy certifikovanou společnost s dlouhou dobou působnosti na trhu, která je pro vás zárukou jistoty kvalitních služeb. Za půjčku neplatíte předem žádné poplatky a vždy vám předloží jasnou transparentní smlouvu.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.