Nechtějí vám nikde půjčit? Nemáte stálý příjem, jste vedeni v registru dlužníků, nemůžete ničím ani nikým ručit nebo nesplňujete jiné parametry požadovaného úvěru? Také exekuce, insolvence či mnoho dalších nesplacených závazků může být při žádosti o úvěr značná komplikace. Jak si v takové situaci poradit? Jednoduše řečeno, je třeba najít takovou společnost, která je ochotna váš daný problém akceptovat. Jde to, jen si musíte dát  s výběrem vhodné půjčky trochu práci. Pokud důvěřujete jen bankám, budete muset přehodnotit situaci. A věřte, že opravdu není se čeho obávat. Na finančním trhu existuje nespočet renomovaných nebankovních společností, které vám nabídnou stejně kvalitní služby jako banky. Jen s tím rozdílem, že na vás jako klienta, nekladou tak velké nároky. Nemají žádné striktně dané podmínky a v mnoha případech mají pochopení pro řadu životních situací, v kterých se jejich zákazníci právě nacházejí. Abyste si dokázali vybrat nevhodnější půjčku pro sebe, můžete jednoduše využít jakýkoli online srovnávač půjček, který během chvilky nalezne nejvhodnější úvěrový produkt.

Nebankovní půjčka pro všechny

Nabídka nebankovních půjček na vás útočí ze všech stran. Každodenní reklamní slogany zaslechnete v médiích, nákupní centra, tramvaje, autobusy jsou oblepeny reklamními letáky tak, aby vám právě jejich půjčka utkvěla v paměti. Na jednu stranu je to i dobře, že si v případě největší nouze na některou z nich vzpomenete, ale dříve než si ji sjednáte, určitě bude dobré si ji na internetu porovnat s dalšími nabídkami. Leckdy pak záhy zjistíte, že onen avizovaný nízký úrok není až tak výhodný, jak se uvádí a jinde vám půjčí za daleko lepších podmínek a podstatně levněji. Současně můžete narazit i na právě probíhající akční nabídku, která se mění den co den. Proto se hned nepouštějte do vyplňování úvěrové žádosti, ale nejprve si půjčku řádně promyslete. Zvažte své možnosti a přihlédněte k okolnostem, které vám brání v tom, aby vám kdekoli půjčili. Máte-li záznam v registru dlužníků, sjednejte si půjčku bez registru. Jste-li momentálně bez práce, na mateřské nebo v důchodu, pak volte půjčku ze sekce půjček bez příjmu. Pokud chcete vyplatit exekuci, sáhněte přímo po půjčce na vyplacení exekuce. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Prostě každé životní situaci odpovídá zcela specifická kategorie úvěrových produktů a právě tu musíte využít ve svůj prospěch. Jinak vám půjčku zamítnou, což se rovněž projeví v registru jako neúspěšný žadatel o půjčku. Možností nebankovních půjček je nespočet, stačí si jen vybrat.

Chci půjčku

Půjčky bez doložení příjmu

Je celkem samozřejmé, že potřeba financí stoupá právě v době, kdy jsou vaše příjmy příliš nízké. To znamená v době, kdy jste nezaměstnaní nebo máte jen krátkodobou brigádu, případně pobíráte sociální dávky. Také ženy na mateřské, důchodci, studenti i začínající podnikatelé se velmi často potýkají s nedostatkem financí. Vzhledem k tomu, že jejich příjem většinou nedosahuje ani do výše průměrného platu jsou velmi často bankou označeni za méně bonitní klienty, kteří spadají do rizikové skupiny klientů a těm banky jednoduše své peníze nepůjčují. Pro tyto osoby však existuje řešení v podobě nebankovní půjčky, která je ochotna akceptovat i jiný příjem než z klasického zaměstnaneckého poměru. Stačí doložit cokoli, co vám pravidelně chodí každý měsíc na účet. Pokud si ale vystačíte jen s drobnou částkou, nemusíte ani své příjmy uvádět. Avšak na druhou stranu je riziko takové půjčky vyváženo vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Takže záleží jen na vás, co zvolíte.

Půjčky bez kontroly registru dlužníků

Častým důvodem, proč někomu nechtějí přiklepnout úvěr, je záznam v bankovním či nebankovním registru dlužníků. Ten vypovídá o vaší nevalné minulosti, a tak se zejména banky takovým zákazníkům brání. Ale i některé nebankovní společnosti. Podle zákona je totiž povinností každé finanční instituce dopředu si ověřit platební schopnost žadatele, a právě k tomuto účelu využívají firmy jednoduše registry dlužníků. Avšak na rozdíl od banky  u některé nebankovní společnosti můžete nalézt alespoň trochu pochopení. Je zcela běžným jevem, že i když veškeré své závazky jako dlužník uhradíte, včetně všech sankčních poplatků a úroků, jméno dlužníka přetrvává v registru ještě po mnoho dalších let. Abyste se tedy přesvědčili, jak na tom aktuálně jste, můžete si požádat o výpis. A to buď přímo na konkrétních webových stránkách nebo SMSkou. Těch pár stokorun navíc vám jistě stojí za to. Pokud zjistíte, že jste v registru stále vedeni, přestože jsou všechny vaše dluhy dávno uhrazeny, může nebankovní společnost tento fakt akceptovat a přesto vám půjčku schválit. Oproti bankovním úvěrům je totiž každá nebankovní půjčka posuzována individuálně, a tak vždy máte svoji šanci na úspěch.

Půjčky od soukromých osob

Jestliže vám zamítají jednu půjčku za druhou a nedaří se vám nikde uspět, pak můžete zvolit půjčku od soukromé osoby. Na soukromý sektor se zpravidla obracejí lidé, kteří už neví kudy kam. Půjčky od soukromých investorů lze považovat za jistou alternativu nebankovních půjček, která není dána žádnými striktními podmínkami. Zde si můžete půjčku sjednat zcela dle svých potřeb a požadavků, tak jak vyhovuje jen a jen vám. Výše půjčky není ničím omezena, půjčit si můžete kolik chcete a nikdo se vás neptá, jak s půjčenými penězi naložíte. Jen buďte velmi obezřetní a nejprve si soukromou osobu prověřte. Dejte na reference a zkušenosti jiných lidí a v žádném případě neplaťte poplatky.

Řada velkých renomovaných nebankovních společností dodržuje zásady zodpovědného půjčování, aby ochránila své klienty před dluhovou pastí. Splácet půjčku půjčkou určitě není rozumné řešení, což poznalo již spoustu lidí. Proto si vždy půjčujte adekvátně svým možnostem.

Přidejte komentář

You must be logged in to post a comment.