Nechtějí vám nikde půjčit peníze? Zkoušeli jste všechno možné a prostě nemůžete narazit na dobrou půjčku? Případně vám nevyhovují standardní podmínky úvěrových společností? Nebo nechcete nikde uvádět svoje příjmy či naopak vůbec žádné nemáte? Důvody, proč nemůžete narazit na vhodnou půjčku mohou být ledajaké. Avšak vždy existuje možnost, jak si poradit a všechno obrátit ve svůj prospěch. Máte-li například záznam v registru dlužníků, běžte pro půjčku tam, co registry nekontrolují. Nemáte-li odpovídající příjem, pak sáhněte po půjčce bez příjmu. A v případě, že nemáte naprosto precizní finanční minulost a na svých bedrech si nesete ještě další nesplacené závazky, určitě o půjčku požádejte jinde než v bance. Možností je dost a dost. Na trhu působí nespočet velmi kvalitních úvěrových společností, které jsou pro tradiční bankovní domy velmi silnou konkurencí. Bylo by jen škoda nevyužít jejich služeb, když nabízí půjčku za zcela jiných podmínek. Tak jak jste zvyklí veškeré své finance spravovat v rámci online bankovnictví, stejně tak si můžete na internetu sjednat rychlou nebankovní online půjčku. Budete-li chtít, peníze vám vyplatí v hotovosti, bez ohledu na to, zda disponujete účtem v bance či nikoli. Kromě toho v nebankovní sféře můžete zkusit i půjčku od soukromého investora. Ta nepodléhá žádným interním předpisům úvěrových společností a přihlíží k individuálním možnostem klienta.

Chci půjčit

Nebankovní půjčka pro každého

Pro mnoho lidí je nebankovní sektor co se týče půjček mnohem větší jistota než klasické bankovní úvěry. Ty mají tak striktní podmínky, že jim dokáže vyhovět jen málokdo. V prvé řadě nesmí vaše osoba figurovat v centrálním registru klientských informací, musíte mít příjmy v dostatečné výši a vůbec nejlépe z trvalého zaměstnaneckého poměru a nikde žádné dluhy. Jenomže, zkuste tak náročné podmínky v dnešní složité době naplnit. Kdekdo splácí hypotéku, k tomu má další spotřebitelskou půjčku, bez práce se můžete ocitnout jedna dvě a díky opožděné faktuře za telefon může vaše jméno řadu let setrvávat v registru dlužníků. Stěží dokážete dostát svý závazkům, když vám zaměstnavatel nevyplatí výplatu v termínu a už se vezete. A to je také důvod, proč tolik klientů odchází z banky s nepořízenou. Většinou se nejedná o žádné chronické dlužníky, kterým samozřejmě nebude banka poskytovat jednu půjčku za druhou, ale o jedince, kteří se ocitli díky okolnostem ve finanční krizi a potřebují alespoň malou výpomoc. Abyste měli větší jistotu, že s půjčkou uspějete, obraťte se rovnou na nebankovní subjekty, kde máte podstatně větší šanci na úspěch. Zde s žádostí o půjčku uspějí i nezaměstnaní, lidé na sociálních dávkách, začínající podnikatelé, důchodci, matky na mateřské, studenti, atd. Přitom vždy máte možnost vybrat si půjčku přesně dle svých potřeb a požadavků.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromého investora

Půjčka od soukromého investora je určitou alternativou nebankovních půjček. Přestože nebankovní společnosti půjčí doslova každému, neznamená to automaticky, že u nich uspějí úplně všichni žadatelé o půjčku. Pokud máte třeba několik exekucí a dluhy kam se podíváte, které nedokážete ze svých příjmů splácet a chcete půjčku v řádu stovek tisíc korun, bude velmi těžké vaši žádost kladně vyhodnotit. Úvěrové společnosti se tak snaží na jednu stranu ochránit své klienty před dluhovou pastí, a tak vlastně jednají v jejich zájmu. V takových případech se pak snad už jen nabízí možnost oddlužovacích společností, osobního bankrotu nebo půjčky od soukromého investora. Ten nemá žádné standardní podmínky a vždy si můžete vyjednat individuální podmínky splácení. Nastavíte si výši měsíčních splátek dle sebe a stejně tak dobu splatnosti. Půjčit si můžete prakticky kolik chcete, výše půjčky není nijak omezena, jen u vyšší sumy počítejte s nutností ručení. To může mít různou podobu. Jistina je dostatečnou právní ochranou pro obě strany, tedy jak dlužníka tak i věřitele. Musí obsahovat všechny zákonem dané náležitosti a vlastně má hodnotu cenného papíru. Jistina je tak adekvátní zárukou za splacení dané půjčky.

Kde půjčí s ručením?

Půjčky podložené nějakou jistinou naleznete zejména v nabídce půjček od soukromých investorů. Ty se objevují zpravidla na různých inzertních servrech, avšak současně můžete zvolit i obrácený postup a sami půjčku poptávat. I soukromí investoři sami aktivně vyhledávají různé příležitosti, kde mohou investovat své volné peněžní prostředky. Jakmile někoho z těchto osob oslovíte, dohodnete spolu podmínky půjčky a podepíšete smlouvu. Tím se zavazujete k plnění všech podmínek vyplývajících ze smlouvy. Jen v případě půjčky od soukromého investora buďte velmi obezřetní a nejprve si danou osobu ověřte. Poptejte se na zkušenosti druhých lidí, v internetových diskuzích, na sociálních sítích nebo známých v okolí na zkušenosti. Takto získané informace jsou totiž k nezaplacení a vypovídají o dané osobě daleko více než cokoli jiného. Kdyby po vás někdo požadoval poplatky předem, rozhodně je neplaťte. Tento požadavek už sám o sobě nevypovídá nic o férové půjčce, spíš naopak. Může se vám stát, že vás připraví o veškerý zbytek peněz, který jste pro získání půjčky obětovali. Také samotnou smlouvu si řádně pročtěte a nic nepodepisujte, pokud neporozumíte veškerým uvedeným údajům. Do budoucna si tak ušetříte nemalé problémy.

V případě, že vám nevyhovují standardní podmínky úvěrových společností a nebo je nedokážete z jakéhokoli důvodu naplnit, rozhodně se obraťte na nebankovní sektor, kde poskytovatelé dokážou akceptovat i vaše individuální možnosti.