Konec roku je v mnoha domácnostech spojen s většími výdaji. Každý chce potěšit své blízké malým dárkem pod stromečkem a tak řada lidí často řeší, jak očekávané dárky financovat. Určitě se nechcete připravit o krásné chvíle strávené u štědrovečerní tabule a vánočního stromu zasypaného nádhernými dárky. Nemusí hned jít o žádné nákladné dary, i maličkost potěší, ale vzhledem k počtu členů domácnosti se i tyto výdaje nasčítají a dají dohromady nemalou sumu. Jen málokdo by chtěl zažít zklamání dětí, které nenaleznou svoji vysněnou hračku, kolo, lyže, brusle, tablet, mobil, hodinky, atd., je toho tolik co se dá pořídit a kolikrát i výhodně v předvánočních slevách. Nemáte-li tedy dostatek financí na účtu a nechcete si pokazit konec roku, jistě stojí za uváženou půjčka na vánoční dárky. Ta však splní svůj účel jen tehdy, pokud si půjčíte sumu jen v rámci svých možností a nebudete se pouštět do zbytečných rizik. Bude-li částka úměrná a dokážete ji splatit v dohledné době, pak zcela jistě i půjčka na vánoční dárky splní svůj účel a spokojená bude celá rodina. Jestli to ale přeženete, v budoucnu přestanete splátky hradit, pak se vám taková vánoční půjčka promění v noční můru a je to úplně zbytečné. Proto si na sebe vezměte jen takové břímě, které v pohodě utáhnete a které zapadne do vašeho měsíčního rozpočtu. Máte-li tedy jasno v tom, kolik si chcete na dárky půjčit, pak nezbývá nic jiného než se poohlédnout po vhodné půjčce. Nabídkami, obzvlášť v předvánočním čase se to jenom hemží a kolikrát lze získat půjčku i za lepších podmínek než během roku.

Chci půjčit

Kam pro půjčku na dárky?

Pokud své finance spravujete prostřednictvím bankovního účtu a máte v peněžence kreditní kartu či povolený kontokorent na běžném účtu, pak jistě není problém, abyste svůj účet přečerpali do minusu v rámci předem povoleného limitu. Je-li pro vás tato částka dostačující a dokáže pokrýt váš dárkový rozpočet máte v podstatě po problému. Navíc, kdy se vám podaří peníze splatit během bezúročného období, máte půjčku úplně zadarmo. Ale opozdit se splátkou kreditní karty by se vám díky sankčním poplatkům a úrokům zprodlení mohlo pěkně prodražit, proto na to myslete předem a vše řádně rozvažte. Pokud těmito úvěrovými produkty nedisponujete můžete zkusit požádat banku o jejich vydání a nebo si sjednat jinou neúčelovou spotřebitelskou bankovní půjčku. Jelikož u takové půjčky není  nutno uvádět na co peníze využijete, můžete za ně v pohodě nakoupit i vánoční dárky. Jen nezapomeňte na to, že jakákoli bankovní půjčka podléhá zcela standardním bankovním podmínkám, což v praxi znamená, že musíte bance doložit nejen své příjmy, ale také si vás prolustrují v centrálním registru klientských informací. Pokud jste v exekučním řízení nebo máte na krku insolvenci či jiné další nesplacené závazky, pak se šance na získání bankovní půjčky snižují na minimum.

Nebankovní půjčka na vánoční dárky

Poskytovatelé nebankovních půjček jsou si plně vědomi toho, že pro některé lidi je velmi problematické získat bankovní půjčku ať už z důvodu absence trvalého zaměstnaneckého poměru, nedostatečného příjmu nebo kvůli evidenci v registru dlužníků. Proto se snaží lidem pomoci a nabízí své půjčky a úvěry za daleko příznivějších podmínek, u nichž snadno naplníte požadovaná kritéria. Solidní nebankovní společnosti většinou mají v nabídce během adventního období přímo půjčky na vánoční dárky, z kterých vás může zaujmout nižší úroková sazba, delší doba splatnosti či jiné benefity navíc. Zpravidla jsou poskytovány v hodnotě 10 000 Kč, ale výši úvěru si samozřejmě zvolíte sami dle svých potřeb. I tyto půjčky jsou neúčelové, nemusíte se obávat, že byste museli věřiteli dokládat každou účtenku z obchodu. Je čistě na vás, čím své blízké potěšíte a za co peníze utratíte. I tyto půjčky na vánoční dárky spadají zpravidla do kategorie specifických mikropůjček, které si velmi snadno a rychle vyřídíte jen online.

Sjednat půjčku

Okamžitá online půjčka na účet

Nebankovní úvěrové společnosti se vyznačují svým akčním přístupem k zákazníkům, což se projevuje zejména v rychlosti s jakou jsou schopny od podání žádosti zaslat požadované peníze. Své služby poskytují především v prostředí internetu, i když není problém, navštívit i kamennou pobočku, ale je to spíš zbytečná ztráta času. Doma v klidu si hravě dokážete celou půjčku kompletně vyřídit sami a potřebujete k tomu jen navíc mobilní telefon. Žádost podáte na příslušných webových stránkách, kde vyplníte jen krátký formulář, to vám zabere tak minutu času. V něm uvedete své jméno, příjmení, kontaktní údaje (email, telefon) a posuvníkem si nastavíte kolik a na jak dlouhou dobu chcete půjčit. Jakmile kliknete na tlačítko odeslat, žádost je okamžitě za pomoci plně automatizovaného systému zpracována a vy jste obratem vyrozuměni o výsledku schvalovacího procesu. Je-li odpověď příznivá, pak na svůj mobilní telefon obdržíte SMSku s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Následně poté jsou peníze ihned odeslány na bankovní účet a nebo u některých nebankovních společností si je lze vyzvednout v hotovosti třeba v trafice nebo na čerpací stanici. Přitom k vyzvednutí jsou připraveny za stejně dlouhou dobu jako trvá bankovní převod. Takže vyřízení celé půjčky vám zabere pouze několik minut času, což hravě zvládnete i v nákupním centru na lavičce. Tyto malé drobné půjčky jsou k dispozici neomezenou dobu ve dne v noci, o víkendu i ve svátek, tudíž je můžete využít nejen k nákupu vánočních dárků, ale kdykoli když se ocitnete náhle ve finanční nouzi.

Půjčky na vánoční dárky nabízí v předvánočním období řada solidních nebankovních společností, které jsou pro vás zárukou kvalitních služeb. Za půjčku neplatíte žádné poplatky předem, avšak při nesplácení jsou sankce poměrně vysoké.